Bu bilgisayar sizce güzel mi?

Ben mimarım. 3 boyutlu çizim programlarını rahat kullanamıyorum. gerçekten özellikle 3d-max programı render alırken acaip kasıyor. bilgisayarım acaip ısınıyor. ekran kartlarınında çok etkisi varmış sanırım bunda. sizce bu linkteki bilgisayar benim işimi görür mü?

link

0|0
6|13

En İyi Kız Görüşü

• İsini gorur ama cok yuksek performans bekleme benimde asagi yukari bu ozellikte bilgisayarim ama hala kasiyor teslim zamanlari

0|0
    0|0
    • 16 gb ram. 4 gb hafıza kartı. 650m ekran kartı ve i7 işlemci var mı sende?

• evet 3d max çok kasıyor. render alırken özellikle :S

• kaçıncı sınıfsın? ben son senemde öğrenmiştim maxi :)

Kızlar Ne Diyor 5

• Sorunuza cevap veremiyeceğim ama mimar olduğunuzu okuyunca hemen bir kaç bir şey sormak istedim. Bende mimar olmak istiyorum, çizimim iyi ve sınava 1 senem var daha. Hangi üniversitedesiniz? Yani üniversite farkı var mı mimarlıkta? Ayrıca dersleri tam olarak nasıl? Çok mu zor?

0|0
    0|0
    • ister istemez üniversitelerin farkı olur. ama asıl iş kişide biter. ben mesela kötü bir üniversitede öğrenim gördüm. o yüzden okurken pek fazla şey öğrenemedim. ama bitirdikten sonra hemen öğrenmeye başladım. istekli olduktan sonra önemli olan kişidir. yoksa en iyi üniversiteden mezun olsanda isteğin olmazsa senden bir şey olmaz demektir. ayrıca bu verdiğim linki okursan uzunca anlattım mimarlığın zorluklarını. link

• Çok teşekkür ederim. Hemen okuyucam.

• rica ederim ne demek :)

• Ya bende sketchup kullanmayı yeni öğreniyorum ama orada yaptıgım cizimler çok sahte boyalar falan çok uyduruk geliyo gözüme hangi programı kullanabilirim

Bilgisayar oyunu sims bile çok daha fazla seçenek ve gerçekçilik içeriyor

Paint in uc boyutlusu sanki sketchup , ben mi beceremiyorum

0|0
    0|0
    • 3d maxi öneririrm sana. kusura bakma biraz geç oldu cevap askerdeyim de anca gördüm :)

• meslektaşız :) çizim yaptığın bilgisayarda internet bağlantısı olmasın mimar tavsiyesi hız farkını görüceksin :)

0|0
    0|0
    • hadi canım valla alakası var mı? :)

• elbette bizim ofisteki hiç bir çalışma pcsinde internet yok. Ayrıca ofiste internet ve oyun bilgisayarları var ps3 felan var :) ama çizim yapılan pcler ayrı :)

• ne güzel ofismiş orası :)

• Evet cok guzel.

0|0
    0|0
  • mimar oldugunu okuyunca ekledim kabul edersen sevinirim, bende mimarlik okuyorum(yurtdisinda) ve biseyler sormak isterim rahatsiz etmezsem :)

0|0
    2|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Ne kadar iyi özellikleri olursa olsun laptop olunca performansı bir yerden sonra düşmeye başlıyor. Laptop olması şart değilse masaüstü al aynı fiyata çok çok daha iyisini hızlısını alırsın. İşlemci i7 ama 36030 yazan değerin daha yüksek olmasına dikkat et.

0|0
    0|0
  • bilgisayar gerçekten güzel sorunsuz çalışmanı yaparsın ama ekran kartı da çok önemli. modelleme yaparken bir şey olmaz ama render alırken ekran kartın düşükse senin için sıkıntı olur ona göre

0|0
    0|0
  • Cizim icin yapicaksan ya masaustu ya da apple lin dizustunu kullanicaksin

Pahalidir ama bir omur boyu kullanırsin

0|0
    0|0
    • kardeşim masa üstü olmaz çünkü sürekli taşımam gerekiyor laptopu. apple olmaz çünkü windowstan başkasıyla yapamam :)

• Valla orasini bilemem gardas =)

• direk çöp..

0|0
    0|0
  • Bilgisayar iyi ancak sana Sketchup 8'i önerrim. Vray render motoruyla gayet rahat kullanışlı pratik zevkli bir 3D programı...

0|0
    0|0
  • Render ile ekran kartının alakası yokmuş bildiğim kadarıyla ama 3boyutlu modelleme yaparken ekran kartı gerekli render için işlmeci önemliymiş

Bu bilgisayar iyidir ama sana tavsiyem ssd'lı bilgisayarlara bak çok fark ediyor

0|0
    0|0
  • macbook pro al derim:D

0|0
    0|0
  • linkteki bilgisayar rahatlıkla işini görür iyi bilgisayar.

0|0
    0|0
  • çok kral pc yeter artar bile

0|0
    0|0
  • Sabit disk : 1TB :) tam sana göre iyi pc

0|0
    0|0
  • iş görür ya

0|0
    0|0
  • bence güzel hacı

0|0
    0|0
  • yeter ama soğutucu al bir tane. yorumlarda ısınıyor yazıyor ama normal laptop sonuçta.

0|0
    0|0
Yükleniyor...