Sizce niye hep Türk Sanat Müziği eski bulunurken, Pop türünden müzikler yeni bulunuyor?

Demek istediğim şu ki;

Bir sürü genç metal, rock ve pop dinliyor. Neden dinliyorsun diye sorulduğunda "Güzel, modern, hit" kelimeleri ön plana çıkıyor. Ancak gidip TSM neden dinlemiyorsun diye sorulduğunda "demode, eski" kelimeleri sarfediliyor. Halbuki bir çok yeni müzik bestelenip söyleniyor. Sizce bu tür müziklerin demode anlaşılmasının veya dinlenen müziklerin hit olarak görülmesinin sebebi nedir?

Cevaplarınızı bekliyorum...

0|0
56

En İyi Kız Görüşü

• ben bunun tarza hitap olduğunu düşünüyorum.gençlerde de TSM sevenler var ama tabi pop,rock,metal kadar yaygın değil.şimdiki aşklar da çok hızlı.o zamanlar şarkılar gibi aşklarda ağırmış,içli,etkileyici,derin sözler varmış şarkılarda.şimdi çöpe attım seni vs.tarzı şeyler var.ve çoğu müzik aleti gerçek ses değil.bu da aşklarına uygun.yaşadıkları gibi müzikleri dinlemek hoşlarına gidiyor belkide.

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 4

• TSM gibisi var mı yaa yemişim popunu rockını metalini

0|0
    0|0
  • ehm guzel soru pop ve rock daha cilgin ve hareketli oldugu icin belki birde gencler yani biz alistigmiz icin baska bir muzik daha degesik gelebilir ..

0|0
    0|0
  • yaşlılar dinliyor diye heralde

0|0
    0|0
  • ben gözümü açamıyom adamın sorduğu sorulara bak :(

0|0
    0|0
    • Daha hakkım olsa sorucam da anca yarın geceye ^^

• sen ne dion benim kafamda deli sorular vardıda hakkım yok dilenci gibi 3 soru vermişler :/

• Ben yazılar bölümünün açılmasını beklemekten sıkıldım ^^

Erkekler Ne Diyor 6

• Sanattan anlamadıkları için .

0|0
    0|0
    • Herkese göre sanat farklı be kardeşim :) bana göre metal sadece gürültü ama bazılarına göre bir sevgi ürünü mesela...

• Çoğu özentilikten dinlemiyorsa namıssızım burda bile soruyorlar nasıl rockcı veya metalci olurum diye .

• Özentilik... Çağımızın hastalığı nerdeyse...

• Pop müzikleri yeni degil dandik zavallı dutgusuzlar. Türk sanat müzigi dinlerim ama pop müzik dinlemem çok saçma müzikler var ne yazıkki Türk sanat müzigiyle kıyaslamak küfre girer..

0|0
    0|0
  • kanayan yaramız...

0|0
    0|0
  • türk sanat plaklarda kaldı

0|0
    0|0
  • çünkü besteler eski

0|0
    0|0
  • müziklerin yapısından, TSM, THM, arabesk ve ilahiler genelde yavaş melodili müziklerdir, pop rock jazz metal rap bunlar hareketli ve hızlı melodilerdir, insanlar da yaşlanınca yavaşladığı için böyle algılanıyor

0|0
    0|0
Yükleniyor...