Tanrı Yanılgısı (The God Delusion)

Richard Dawkins'in ''Tanrı Yanılgısı'' isimli kitabını okuyan var mı? Okuyanlar düşüncelerini yazarsa sevinirim.

0|0
8|17

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 16

• Fena değil, okunmasa da çok büyük bir kayıp değil.

Batı cephesinde yeni birşey yok dedirtiyor hafiften.

ataizme giriş van oğ van tarzında..

1|0
    0|0
  • Sadece 8 sayfa dayanabildim. Ateist düşüncedeki insanları şuursuzca alaya alan dinciler gibi, kitabın yazarı da inançlı insanları şuursuzca alaya almış. Yazarın üslubundan, bana bir şey kazandırabilecek bir beyin yapısına sahip olmadığını anladım. Geri zekalı adam. Kesinlikle alma derim.

1|3
    2|0
  • İzne çıktım. İznimde okumayı düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • ya arkadas gıt dogru duzgun kıtaplar oku kılavuzu karga olanın burnu bıryerlerden cıkmaz senı anlıyorum bazı sorulara cevap arıyorsun ama cevabı sensın daha ne arıyorsun

0|1
    1|0
  • hiç okumadım

0|0
    0|0
  • ben okuyorum daha bitmedi ama çok güzel bir eser, kitabın önsözünde bu kitabı doğru şekilde analiz ederse okuyan kişi gerçekleri görecektir diyor öyle de oluyor haliyle :)

bir de adam biyolog olduğu için biraz biyoloji ve evrim bilmek gerekli, çeviri olduğu için bazen ağır gelebiliyor ama genel olarak güzel ve kült bir eser diyebilirim

0|0
    0|1
  • atayist kitabı mı?

0|0
    0|0
  • Kitaplıkta duruyor. İki üç defa yeltendim ama allahsız'ın da bahsettiği gibi ilkokul kafasında bir çevirmenden çıktığı için sinir bozuyor. Başka yayınlardan bulabilirsem alırım. Kuzey yayınlarından daha da kitap almam.

0|0
    0|0
    • R.Dawkinsinde tüm kitaplarını kuzey yayınları çevirmiş iyi mi..

• Kuzey yayınlarından olmayanlar da var mesela şuan tam karşımda Gen Bencildir kitabı var. Tübitak yayınlarının. Ağırlıklı kuzey ama evet.

• Teşekkürler :)

• Bu kitabı okumayı dinden çıkmakla eşdeğer tutan üye güruhu tarafından yönetilen bir sanal sitedeyiz.Keşke soruna şöyle 30 tane güzel cevap gelse ama sanmıyorum. :)

0|0
    0|0
  • bunu oku sen link

0|0
    1|0
  • Okumadım ve okumayı da düşünmüyorum

0|0
    0|0
  • kaç yapımı film ? net yavaş da bende o yüzden soruyorum

0|0
    0|0
  • ben okumadım ablacık :/

0|0
    0|0
  • çok yanlış yerde sordun bu soruyu :( abazalar için hiç uygun değil.

0|0
    0|0
  • adamı yolla abilerde bir ay takılsın da yanılgı görsün.

0|0
    0|0
  • gerçekleri bire bir anlatan bir kitaptır . herkesin kafasına girmeyebilir yazdıkları

0|0
    0|3

Kızlar Ne Diyor 8

• Sitede entellektüel insan dolu

2|2
    1|0
  • phen öksüz phen yetim phen kitap almaya parası olmayan ketum çocuk :(

1|0
    1|2
  • Güzelse ben de okurum.

0|0
    0|0
  • Okudum da beni sarmadı.. Yanlı bir kitap ki zaten Hıristiyanlık üzerinden Ateizm propagandası yapıyor. Çok banel.

0|1
    0|0
  • Dawkins'e cevap olan Yanılmışım Tanrı Varmış kitabını okumayı isterim :)

0|1
    1|0
  • kafa karıstırmak ıcın bıre bır

0|1
    1|0
  • Yok. İsminden kaybetti garibim:/

0|1
    1|1
  • okumadım...

0|0
    0|0
Yükleniyor...