Hacamat'ı duyan var mı?

sırta şişe çekildikten sonra şişenin çekildiği yerler jiletle çiziliyormuş.ordan kan akıyormuş ve o da sırtı rahatlatıyormuş.çirkinleşmiş olabilirim ama bana çok tuhaf geldi.duyan,faydasını gören,bilen var mı?

0|0
13|20

En İyi Erkek Görüşü

• Hiçbir faydası ve bilimsel olarak kanıtlanmış yararı yok. Müslümanlar da peygamber denilen şahsın sünneti diye buna inanıyor. Tamamen palavra ve dini kullanarak para kazanan fırsatçılar tarafından ortaya atılmış bir yalan. Babam yaptırdı adam gayet sağlamken neredeyse sağlığından oluyordu ve aynı zamanda enfeksiyon kapma riski var. Bu yüzden sağlıklı bir şey değil ve din tüccarlarına inanmamak gerekiyor.

0|0
    2|0
    • senin gibi hayırlı evlat yetiştirdiği için babana yaramamıştır.yaptırıp bir sürü fayda gören insan var benim yakından tanıdıklarım var şimdi bu durumda hacamat kesinlikle faydalıdır diyebilirmiyim ben?diyemem tabii ki.öyle gördüm geçirdim yaladım yuttum tavırlarla ve eldeki tek veriyle genel kanaatlere varılamaz.

• Hadi ya sen hayırlı evlatsın zaten! Her neyse, bilimsel ve tıbben geçerli olmayan saçma sapan, para tuzağı ve sağlık için oldukça zararlı olan bir şeyin faydalı olduğunu savunamazsın! Yok efendim peygamber sünnettiymiş bilmem neymiş. Kaçıncı yüzyılda yaşıyoruz hala neyin peşindesiniz ki? Bana tıbben kanıtlanmış bir faydasını göster dünya sağlık örgütü başta olmak üzere tıp ve diğer bu bilimlerle alakalı olan ve faydalı diye kanıtlanmış bir veri getir o zaman sen haklısın diyeyim. Ama veri yok...

Erkekler Ne Diyor 19

• Adamın boşuna hem kanını hem parasını aldıkları , bir de dini de sünnettir falan diye alet ettikleri bir dolandırma şekli...

Hasta olmasan da o kadar kan çekilip bir çok yerlerin delinerek boşaltılırsa , hem salak yaraları sahibi olursun hem de tetanos başta bir sürü mikrobu da kapma olasılığın olur...

Bundan sağlık çıksaydı , o kadar proflr drlar incelemez miydi şimdiye kadar ?

3|2
    3|2
    • tıbbi koşullarda yapıyorlardır ya,sağlıklı olmasa o kadar yaptıran da olmazdı herhalde? sünnet olduğunun yalan olduğunu düşünmüyorum ama.

• sakin ol ya :D ben yeni duyduğum ve şaşırdığım bir şeyi paylaştım olayı dini boyuta taşıyın demedim ki..böyle şeylere bende karşıyım ama şişe çektirme olayının rahatlattığını birkaç kişiden duydum mesela.kişiden kişiye değişir.ayrıca Hz.Muhammed dünya işine karışmıyor,tamm uzatmayın ya.

• Yok sende haklısın, belki bir kişi bile söylediklerinin doğru olduğunu anlar. O da önemli..

Ben artık kafası çalışan insanların, bu gerizekalı sürüsüne birşeyler anlatmaya çalışırken, kendini paralamasına katlanamıyorum o kadar.

• Bir kimse ayın onyedi, ondokuz ve yirmibirinde hacamat olursa her dertten şifa bulur. Hadis-i Şerif

Sıcağın şiddeti üzerine hacamatla istiane ediniz. Zira kan yoğunlaşır da adamı hasta eder, hatta öldürür. Hadis-i Şerif

hacamat sünnettir bende yapıyorm .

3|0
    0|0
    • neden hep 2 gün arayla hacamat olmamız söylenmiş acaba? :/ ben bu kadarını bilmiyordum bu arada teşekkürler ;)

• kendisi öyle yaparmış. ama tam ayrıntısını bilmiyorm . wardır bir hikmet.

• duydum. bir arkadaşım yaptırdı sırf meraktan, bir faydasını görmediğini söyledi. yara yeri infeksiyonu riski de cabası. bilimsel bir yanı yok.

1|1
    0|1
    • Hz.Muhammed'in sünnetiymiş.O yüzden çok güvenenler var.Bana da duyunca çok ilginç geldi.

• evet psikolojik bir etki galiba.bedensel bir faydası yok ama psikolojik rahatlama varmış.

• ben de tam bilgi sahibi değilim. sünnet olduğu için bu kadar çok tutulduğunu düşünüyorum.

• Evet hacemat vucudun akcıger yoluyla temızleyemedıgı kanın vucuttan tıbbı bı yardımla atılma seklıdır bu arap ulkelerınde hastanelerde uygulanan bır yontem cokda yaygın faydasını goren cok ınsan tanıyorum ulkemızde bu ıslemı yapan ınsanlar cok degıl ama yaptırıp faydasını gorenlerı tanıyorum

1|0
    0|0
    • Kan sadece akciğerde temizlenmez . Böbreklerde üre'den arıtılır , dalak'ta ölü kan hücrelerinden arıtılır, karaciğerde fazla yağ ve şekerden arıtılır. Akciğer sadece karbondioksit'ten arıtır. O fincanların arıttığı ne ? Eksi basınçla deriye boğulan ve pıhtılaşan kanı deriyi delerek pis kan diye çekiyor bunu yapan. Yaptıran da koyulaşmış kan görüyor. Kanın pisi temizi olmaz , insanlar kan veren olmadığından ölürken , böyle işler sünnet falan değil , düpedüz haram işleri

• Merhaba canım benim

Ben oldum. Çok da faydasını gördüm.

Yalnız bunu internetten araştırın; şu adresten

turkiyehacamat.com

1|1
    0|2
  • Duymadım.İlginç.

1|0
    0|0
  • Biliyorum bir çok hastalığa karşı faydası vardır. Tıp bilimi tarafından da artık kabul edilmiş ve yapan doktorlar dahi vardır. Aynı zamanda sünnettir.

1|0
    0|0
  • inan bilsem ki omur boyu canim agriyicak yine de kestirmem kendimi bir parca olmak iyi bence:p

1|0
    0|0
  • bu nasıl bir sadistliktir hıağmmığ

0|0
    0|0
  • Duydum, yaptıranı da bizzat gördüm. faydası da var biliyorum. ama yaptırmaya korkuyorum nedense...

1|0
    0|0
    • duyunca içim kalktı zaten.sırf şişe çekilse neyse de jilet.. :/

• Jilet he zaman yapılmaz. Gerekmedikçe yapmıyorlar jileti. Sadece şişeyi koymanız bile vücuttan kanı çekmeye yetiyor. O güç var yani...

• haberlerde izlemiştim çok eskiden uygulanan bir yöntemmiş..Gerçi şimdi de yapılıyor..

0|0
    0|0
  • Eski uzakdoğu tedavi şekilleri böyledir. Tıp ozamanlar öyleydi halada bunları yapanlar var.

Tabiki iyi geliyor

0|0
    0|0
  • aga o dediğin kıl dönmesinin tedavisi olmasın :D ?

problemli yeri önce kabartıp sonra jiletle kesip kılın yoluna devam etmesi için yapılan mudahale olmasın o ?

0|0
    0|0
    • yoo kılla alakası yok :/ yani olabilir belki de bana kıl dönmesiyle ilgili olduğu söylenmemişti :/

• bu cam bardak olayı değil mi yav ? Ne şişesi ne jileti ne kani akşam akşam0:D

0|0
    0|0
    • :D haklısın,cam bardak olayı ama şişeyi çektirdikten sonra bir de üstüne jilet atıyorlarmış :/ bana da güzel görünmedi farkındayım ama merak işte :D

• benimki araştırmak değil :D bugün bir tanıdıktan duydum,bilen var mı diye buraya yazdım ;) merak ettiğin halde bakmamak ne demek ya :D o kadar da değil yani :D

• Kafami dolu tutacak birşeyler lazım dene :)

• Evet biliyorum. Peygamber Efendimiz`in hacamat ile ilgili hadisleri mevcuttur. Çok yararlıdır.

1|0
    0|0
  • benm kuzen yaptrmoış ii diyodu bilmiyom

0|0
    0|0
  • yok .

0|0
    0|0
  • çıkan kan jöle gibi oluyor pis kanı alıyor ordaki aynı zamada sünnettirde

0|0
    0|0
    • Kanın dışkı bölümü mü var da pis kısmı olup alınıyor ?

• patlak osman bitti sen mi başladın :///

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• Hacamat'ın tıbbi boyutunu bilmiyorum ama bazı arkadaşlarımız ''hacmat'' ın sünnet olduğunu söylüyor. Öncelikle şunu bilmeliyiz ki, Peygamber'in görevi doktorluk, mühendislik vs. değildir. O, dünyevi meselelerde fikir yürütmüş ise tamamen döneminde edindiği tecrübeler üzerinedir. İlahi bir anlam yüklemek doğru olmayabilir.

1|1
    0|0
  • jilet yok yok.. uydurmuşlar onu ama çay bardağıyla yapılır ben ismini çekme diye duymuştum..

1|0
    0|0
  • soğuk algınlığını alsın diye sırta şişe çekeriz ama kan akıtıldığınıda ilk defa duyuyorum

1|0
    0|0
    • aynen bende ilk defa duydum ve buraya yazdım ama bayağı bilen de çıktı O.o

• bence yapılmamlı artık böyle şeyler peygamberimiz döneminde yapıldığına göre bir tür kan alma şekli ama şimdi o kadr kızılay falan var ne gerek var böyle şeylere.. her hastalığı kapabilirisnn...

• Duydum faydalı olduğunuda biliyorum ama yaptırmadım

1|0
    0|0
  • Ilk kez duydum

0|0
    0|0
  • evet babam bir kac kere yaptidi, evet cok faydali , kirli kani aliyolar, hanimlarin adet donemi gibi, erkeklerde adet olmadiklari icin ayda bir kere mutlaka hacamat yaptirmalilar

0|0
    0|0
  • evet. yaptıran tanıdıklarım var. gercekten cok ıse yarıyomus. bende yaptırıcam boynumun agrısına. sünnet zaten

0|0
    0|0
    • al işte :D sevabı da var diyosun yani :D milletin aklını bulandırma :)

sağlıksız bişey.doktora gitmeyi dene :D

• kes sesini çok biliyosun sen :D

• güvenilir bir uzman bulabilirsem yaptırıcam başımdan ve boynumdan.Çok faydalı olduğunu biliyorum

0|0
    0|1
  • evet iranda cokkkk .hem cok faydali

0|0
    0|0
  • Duydum ama çevrende yaptıranı görmedim.

0|0
    0|0
  • evet ben yaptırdım çokta rahatladım. hem kafa arkası hem sırttan.

İstemeyen ve inanmayan yaptırmaz. Kalkıp Peygamber Efendimiz Sallallahu Aleyhi Ve Sellem' e de hakaret edemez!

Sizi zorlayan yok illa yaptırın diye. Kendi saçma dünyasında yaşasın inanmayan sapır supur konuşmasın.

0|0
    0|2
  • Sünnet miy neymiş öyle duymuştum. Okulda bir hocam yaptırmıştı ordan duydum adını. Çok faydalı bişeymiş. Kirli kan atılıyomuş felan.

0|0
    0|1
  • Evet, herşeye çok faydalı olduğunu biliyorum.

1|0
    0|0
    • Evet , çok güzel B veya C hepatit , tetanos , HIV kazandırır, her derde deva

Yükleniyor...