Etnik veya parasal fark insanın başkasına olan bakış açısını değiştirebilir mi?

Çok okuyoruz zengin kız fakir erkek veya tersi.

Eğitimli üni mezunu kız lise mezunu işci erkek veya tersi.

Kültürlü kız kültürsüz erkek veya tersi.

Bunlar o kişilere karşı bakış açınızı değiştiriyormu?

Kendiniz kabul edermiydiniz veya bulundunuzmu o durumda?

Böyle sevgiler (aşk değil) veya evlilikler yürürmü, ömürlükmüdür?

0|0
7|18

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 18

• zenginsin diyelim: "kroyum emme para bende" sloganını yok mu sayalım ? Durumu standart ama kendini yetiştirmiş birisine göre.

eğitimlisin diyelim: "eğitim cahilliği alır eşşeklik baki kalır" sözünü yok mu sayalım ? Üniversite yada yüks. lisans tahsili yapmamış ama çok okuyarak kensini yetiştimiş birisine göre.

İşçi işveren davasına hiç girme ne patronlar vardır. İşi yanında çalışnalar yürütür. yoksa yöneticilik mekanizması olmazdı..

1|0
    0|0
  • Fakülte mezunu olan ve arkeoloji anabilim dalı okumuş bir erkek olarak yorum yapacak olursam evlilik sürecinde zamanında ne kadar aşk yaşamış olursam olayım işten eve döndüğüm zaman komşu dedikoduları yada izlediği dizilerden sahneler anlatacak kapasitenin ötesine geçemeyen kadından nefret ederdim. Benle oturacak ve karşımda sanki canlı bir Wikipedia gibi konuşacak, tartışacak, hayatı ve de olayları sorgulayacak, muhalefet edecek efendim. İş konusu da önemli. Çalışmayı sevmeyen, ailesinin maddi durumu çok kötü ve erkeğini devamlı eksi bakiyeye düşürmekten öteye geçemeyen bir bayanı da evlilik müssesesinin midesi kendi açımdan kaldıramazdı sanırım.

0|0
    0|0
  • Evet; benim bu konuda önyargılarım var.

Irk ve para hiç önemli değil. Ancak sevgilim olacak kişi en az üni. mezunu ya da öğrencisi olmalı (örgün öğretim). MYÖ mezunuysa da iki kez düşünürüm, ince eler sık dokurum.

0|0
    0|0
    • 2.öğretim olmaz yani.

• Egonu sevsinler dermisim :))) saka saka Allah gönlüne göre versin kardes

• Ego değil; eskiden önyargım yoktu bu konuda. Ama deneme yanılma yöntemiyle bu sonuca ulaştım bir şekilde ;) Teşekkürler temennilerin için.

• Kesinlikle etkiler hele bu tattışmalarda daha net anlaşılır öyle bir durum söz konusu ise ilk baştan dönülmeli büyük sıkıntılar olusabilir..

kim ne derse desin ekonomik veya eğitim açısından benim için fark etmez deselerde en azından bir tartışmalarında bu mesele patlak vermiştir ...

0|0
    0|0
  • Valla ağzı kokan burjuva takımı takıyor böyle şeyler, şu jön kırolar.

0|0
    0|0
  • Bulundum... Acısını çok çektim.

Benim bakışımı bu yüzden asla(!) katti surette değiştirmez, fakat çoğu kişinin değiştirir.

1|0
    0|0
  • askada diploma sorar olmusuz ya, ondan sonra mahkeme salonlari bosanma davalariyla dolar derler birde... peeeh iyi bari evlenmeden once cv ve referans filan hazirlasin millet artik

0|0
    0|0
  • evlilikler için tehlikeli bir kriter olabilir (geneli için). benim için belirliyici olan tek şey kültür seviyesi. hayata bakış açınız çok farklıysa özellikle evlilikte mutluluk mümkün değil.

0|0
    0|0
  • Kişilere bakış açımı değiştirmez ama ilişkiye yaklaşım açımı değiştirebilir. Sıradan ilişkiler yürür mü bilmem ama evlilikler, şayet taraflar birbirlerinin kültüründen bihaberse kesinlikle yürümez. Ah bir Japon olaydı şimdi...

0|0
    0|0
  • ben eğitimsiz kişiyle bırak bir ömürü bir dakikayı geçiremiyorum

0|0
    1|0
  • evet maddiyat çoğu insanı değiştirir...

ben kesinlikle dengesiz durumu kabul edemem...

bir tarafın ağır basması zamanla diğer tarafın hafif olduğu gerçeğini mutlaka ortaya çıkaracaktır...

0|0
    0|0
  • koltuk sevdası insanlara yüksekler den bakmayı bana gerektirmez.eğer öyle olursam ALLAH yüksek makamlara getirmeyi nasip etmesin.

0|0
    0|0
  • Bakmam yahudı olmasın yeter tek ona bakarım

1|0
    0|0
    • Ne alaka? Hristiyan da olmasın o Zaman onlarda yahudiliğin bir ustu yoksa ırk olarakmi

• Valla hrıstıyaan tanıdıgım cok kısı oldu ama yahudıler gıbı allahın lanet ettıgı baska bı toplum yok sevmıyorum ıste

• para durmu değilde eğitim durumu değiştirebilir yani sonuçta en azından konuşucak bişeyimiz olsun

0|0
    0|0
  • Etnik veya parasal etki bakış açımı etkilemez. Eğitimsizlik etkiler.

0|0
    0|0
  • olaydaki insanlara göre farketmez ama bu duruma aileler karşı çıkar genelde

0|0
    0|0
  • insanın nefsi beynini ele geçirdiyse değiştirir ve etkiler

0|0
    0|0
  • bazılarının değişmez bakış açısı

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• olmaz yürümez bi yerde patlak verir kültürler yakın olmalı insanlar kendini kandırdığı sürece devam eder sonra bir noktada biter ben şans vermiyorum böyle birlikteliklere

0|0
    0|0
  • Benim için önemli bir durum değil ama herkes aynı şeyi düşünemiyor malesef.Evlilikte sorunlar çıkabiliyor.Kadın,erkekten çok maaş alsa bile sorun çıkıyor.Ömürlük olmaz diye düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • Zor bi soru ama sahsi fikrim, her zaman esitlikten yanayim. Mesela benim egitim durumum, maddi olanaklarim nasilsa karsimdaki kisidede bendeki ayni kriterlerin bulunmasini isterim. Suna inaniyorum ki bi iliskide esitlik oldugu surece o iliski kolay kolay yikilmaz. Ayni dili konusursunuz farkli dunyalarin insaniyiz derler ya o olusmaz. Tabi hersey kader kismet ne olucagini hiç bilemeyiz ve buyukde konusmamaliyiz...

0|0
    0|0
  • Kız kabul ediyorsa olur .Yoksa zor ...

0|0
    0|0
  • valla kesinlikle bakış açımı değiştiriyo. ama iş evlilik boyutuna taşınınca tartışılır.

0|0
    0|0
  • Değiştirmez, en azından benim için.

0|0
    0|0
Yükleniyor...