Kürtçe müzik dinler misiniz?

Ben türküm fakat telimde türkçeden çok kürtçe müzik var, çünkü çok içten söylüyorlar anlamasam bile çok etkiliyor beni. Siz de dinliyor musunuz?

Güncellemeler:
Arkadaslar neden soruyu baska yone cekıyorsunuz. faşitlikten girdiniz pkkdan cıktınız ne diyim size ben? sadece sordum guzel muzıklerı var dınlıyor musunuz? biri çıkmış türkçenin de güzel değilmi diyor,

ne alaka.

Bir diğeri alt tarafı kurtce sarkı dınlıyor musunuz dıye sordum kürtçenin resmi diline geldiiniz , abi sorum yukarda yazıldıgı kadardır. kafanızdan uydurup yazmayın surda.

0|0
10|22

En İyi Kız Görüşü

• dinlediğim kürtçe türküler var. aslında genel zaten halk müziğini severim, müziğini severken de halkları ayırmam.

kürtçe müzik dinlemeyi türklüğe hakaret olarak alan arkadaşlar, türkçe müzik sandıkları çok sayıda halk müziğinin aslında kürtçe olduğunu bilmiyor sanırım.

nasıl pek çok kürt o türkülerin bir kısmının aslında arapça ya da farsça olduğunu bilmiyorsa!

insanları politika ayırır, yapay sınırlar devletleri ayırır. ama insana dair olan her şey iç içedir ve birbirinden beslenir; hele ki bu topraklarda...

3|1
    0|1

Erkekler Ne Diyor 22

• Dinlemiyorum .

2|0
    0|0
  • kürtçede değil de, başka tarz müziklerde duygulanabiliyorum. şey gibi, link bu şarkıda içim içimi yer :) farklı kültürler, müzikler dinlemek çok hoştur. devam edin yolunuzda :)

1|0
    0|0
  • Tarzım değil.

1|3
    1|0
  • Dinlemem..dinleyeni de hazetmem...Hele bi de bangır bangır açanı da pataklarım...

2|2
    1|1
    • Olsun bu dınleyenlerı pataklaman anlamına gelmez sen hazetmıyorsun sevmıyorsun, dinlemezsin kardeşim. Ama dinleyenlerınde fıkırlerıne karısamazsın.

• tabii. herkes fikrini söylemekte serbesttir, her nekadar katilmasam da sana. tesekkürler aciklaman icin.

• ne farkeder arkadaşım ingilizce dinliyoruz ingiliz mi olmamız lazım bende türküm ama dinlemiyorum gerçide ne sıkıntısı olsun bunlar kültür kaynaşması zenginligimizi gösterir..

1|0
    0|0
  • Hayır, dinlemiyorum. Dinlemem de.

3|1
    1|0
  • anlamadıgım seyi duymayı sevmiyorum kafamda soru isareti yapıyor bu kelime ne acaba diye dusun dur :D ing fransızca yetio bana gerisini anlamadıgım icin dinlemem:)

1|0
    0|0
  • dinlemem işim olmaz

1|2
    1|0
  • Gönül yarasındaki şarkı vardı epey etkilenmiştim. Bir de Agır ketya dılemin diye bir şarkı var onu da çok severim. Anlamlarını da öğrendim.

1|0
    0|1
    • evet bende ıkısını cok sevıyorum gercekten etkıleyıcı turkuler

• Dinlerim denk gelirsem

2|0
    0|1
  • Dinlemem...

Ahmet KAYAnın birkaç parçasını ezbere bilirim sadece.

2|0
    0|1
  • ritmi güzel olanları dinlerim zira kürtçe bilmiyorum sadece melodisi ritmi çeker ilgimi

2|0
    0|1
  • Bazıların dinlerim.

2|0
    0|1
  • Dinlemiyorum. Etnik veya siyasi nedenlerle alakası yok !

1|0
    0|0
  • pek dikkatimi cekmiyor ...

1|0
    0|0
  • kürtçe bilmiyorum

0|1
    1|0
    • soruyu yanlıs anladın sanırım kurtce bılıyormusunuz demedım kurtce muzık dınlıyor musunuz dedım, bende bılmıyorum kurtce

• ulan yuhhhhh pkkyıda ısın ıcıne kattın yaaaaa...!

• napayım o dili kullanıyolar

• Hayır dinlemiyorum.

0|0
    0|0
  • Dinlemem

0|0
    0|0
  • dinlemiyorum dinlememde tarzım değil

0|0
    0|0
  • Anlamadığım türküden hiç bir zevk alamamam heralde normaldir.

0|0
    0|0
  • üfff anlamıyorum öyle garıp tonda hoplayıp zıplayan ınsanlar aklıma geldı sımdı.

0|0
    0|0
    • :))))) hehehe ondan bahsetmedım turku daha cok etkılı yoksa o tondakıler nıye etkılesın :) hehe

• dınlemem ama fılmlerde etkılendığım vardı. sener şen ve meltem cumbul felan oynuyrdu.

• hayır ben dinlemem...

ispanyolca dinlemek daha keyifli bence...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• 1|3
    0|1
    • cook hos :)

• artılara şaşırdım nerde eksiler ? nerde o hümanistim diye gezinenler ?

• :) gelirler şinddii

• kürtçe bilmiyorum diyen vatandaşlar o ingilizce dinlediğiniz şarkıları çok mu iyi anlıyorsunuz aa tabi ingilizce dinlerken kültürlü diyorlar dimi pardon.. kürtçe şarkılar dinlediğim olmuştur merak edip youtube den bakıp ve hoşuma da gitmiştir.

2|1
    0|1
    • sanata saygım var dinlerim her kürt pkk lı değildir bu önyargıyı anlamıyorum link buyrun dinleyin .

• :)

millet yabancı şarkıları sıralayınca biz bi şe demiyoz ama :)

dino' şev dinle çok güzel ençok hangisini dinliyon

2|0
    0|1
    • :) şuan ay dıl dılo dılo lo dinliyorum

Birde aram tigran-şev çu çok hoş tavsiye ederim:)

• güncellemeye cevap vermek istedim bir an.:)) kürtçenin kullanılmasına karşı değilim kültür zenginliğimizdir. fakat "sorum yukarda yazdığım kadardır" demişsin de o zaman "dinlemiyorum "diye cevap yazanlara niçin "neden?" sorusunu yöneltme gereği duyuyorsun? yanlış anlaşılmak istemem ama sanki bugün bu konuyla alakalı bişeye kızmışsın da hırsını burdan almak ister gibisin:DDDD

1|0
    0|0
    • canım ilk olarak ben her dinlemıyorum yazana neden diye sormadım bir daha kontrol et bakalım, arkadas dınleyenlerı hazetmıyorum demıs ona neden dedım. Ayrıca nasıl bılmedıgın bısey hakkında bu kadar emın oluyorsun. basımdan bı olay gecmedı sukur. sadece muzık dınledım sorayım dedım. :) kızsaydım hırsımı burdan almazdım.

• pardon eğitimsiz sormuş özür dilerim:)))

• estgf. olur boyle:)

• dinlemem hoşuma gitmiyor

0|0
    0|0
  • dinlemem

0|0
    0|0
  • Hayir dinlemiyorum.

0|0
    0|0
  • Hayır dinlemiyorum.

0|0