Kültürlü olmak için ne yapmak gerek?

Okumak mesela sadece kültürlü olmak için yeter li olur mu

müzik dinlemek ve gezmek mesela bunlar da kültür değil midir

Kültürlü olmak için ne yapmak gerek?

0|0
7|6

En İyi Kız Görüşü

• Genel kültürün gelişmesi için yegane ihtiyacın olan okumaktır. Okuan mı çok bilir gezen mi şeklinde ünlü bir soru vardır. Her ikisi de iyidir, fakat sürekli gezemeyeceğin için okumaya daha çok zaman ayırmalısın. Sonucunda yazarlar, belli bir seviyeyi tutturmuş kimselerdir, büy yüzden okuyucusuna yeni ve gerekli bilgiler sunmaktan geri durmaz.Müzik bence kitabın yanında çok sönük kalıyor. Magazinsel gündemi takip etmene yarayabilir ancak kültür açısında pek etkili olacağını sanmıyorum.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Kültür Üniversitesine yazılabilirsin..

0|0
    0|0
  • gezmek de kültürdür mesela farklı şehirler gezmek falan.

0|0
    0|0
  • Bnce gezmek en iyisi cok okuyan degl çok gezen :DD Ayrıca güncel haberleri takip etmek de şart!

0|0
    0|0
  • Kulturlu olmak bence ayak uydurmaktir

0|0
    0|0
  • mantarını yersen kaparsın bişiler azçok :)

0|0
    0|0
  • Tabiiki kültürdür. Okumuş ama hala odun olan çok insan var

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• sözlükleri oku kültür çok kapsamlı birşey herşeyi bir anda takip edebilme yetisine sahip olman gerek. birde gezmek şart bence. birde çeverenin kaliteli kültürlü insanlardan oluşması lazım

0|0
    0|0
  • Sanat Tarihi okuyabilirsin, resmin temellerinden başlayarak tabloları yorumlarsın, bach, mozart, şopen dinleyebilirsin bir de caz bu çok önemli bunlarla iki de yorum salladın mı kültürlü damgasını yersin :))

0|0
    0|0
  • Müzik, film gibi şeyler bir halta yaramayan boş şeyler. Dünya ve ahiretin amacını anlamak en yararlı kültürdür.

0|0
    0|1
  • Hepsi olmalı tabi fakat bu zaman geçtikçe oturan bir olgu. İki kitapla veya iki yer gezmekle veya veya başka bir şey değil. İlgi ister, zaman ister. Zaman geçtikçe oluşan birikimdir aslında kültür. Okumak bu konuda bana göre en önemlisi

0|0
    0|0
  • ilk adim dinden cikmak. Hosgörülü olmak, genel bilgiye sahip olmak, gerikafali olmamak.

0|0
    0|0
  • Kültür tabi ama eğitim de önemli

0|0
    0|0
Yükleniyor...