Kendini geliştirmek nedir?

kendini geliştirmek ne demektir sadece kitap okumaktan sosyal aktivvitelere katılmaktanmı ibarettir? bilgili bir insan bunca bilgisini nerede edinir mesela kim milyoner olmak ister gibi yarışmalarda öyle sorularla karşılalşıyorki bu sorulara yanıt vermek ya da bunkların yanıtları kitaplardanmı öğreniyor son olarak bildiğiniz iyi bir kültür geliştirme sitesi var mıvarsa önerirseniz çok sevinirm :)

0|0
4|10

En İyi Erkek Görüşü

• Kendini geliştirmek daha geniş düşünceli , bilgili , mantıklı bir kişi olmak demektir bence. Bu daha çok insan tanıyarak , daha çok farklı ortamlarda bulunarak daha çok kişi ile konuşarak olacaktır ve bir çok deneyim de gerektirecektir ve ya kendi getirecektir.

Aynı zamanda kişisel eğitim olarak gerekmektedir , kişinin kendi usunu geliştirmesi gerekir , daha çok okudukça farklı düşüncelere de ağırlık verdikçe dünyaya bakış açısı ve insanları anlayışım da değişecektir.

Kişinin birikimi arttıkça gerçekleri görme algılama ve kullanma yetileri gelişecek aynı zamanda insanları da daha iyi anlamaya başlayacaktır.

Şöyle bir görsel var bu da ayrıca hoş.

link

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Genel kültür herkes için farlılık gösterir. Sizin uzmanlık alanınız mühendislik olabilir. O halde bir motorun çalışma prensibi sizin için genel kültürden ziyade sizin bilmeniz gereken bir bilgi sizin için bir gerekliliktir. Genel kültürünüzü iyi seçilmiş bir arkadaş grubu ve ortam çok büyük ölçüde belirler. Sinema, tiyatro ya da plastik sanatları takip eden sanat aşığı bir arkadaşınız varsa sohbet esnasında mutlaka bir bilgi alış verişi olur. Aynı şekilde bu sanat gibi spor, bilişim ve teknoloji vs. içinde geçerli. Yani seçtiğiniz arkadaşlarınızın en sizin kadar ya da sizden daha bilgili bir konuda uzmanlaşmış kişiler olmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca internet bir bilgi çöplüğüdür genel kültüre faydalı olduğu kadar bilgiye çok kolay ulaşıldığından bir çaba sarf etmediğiniz için unutmanızda bir o kadar kolaydır. Sadece bir site takip etmek amacınıza hizmet etmez farklı kategorilerde birçok siteyi günlük takip etmelisiniz.

1|0
    0|0
    • peki önerebileceğiniz siteler?

• Benim ilgi alanım bilişim teknolojileri ve sinema olduğu için genelde bu tarz siteleri takip ediyorum. Fakat siz nelerle ilgilenirsiniz bilemem. Rastgele birkaç site adı vereyim.

chip.com.tr

imdb.com

libgen.org

donanimhaber.com

divxplanet.com

Eğer sanat ya da edebiyatla ilgileniyorsanız internetten medet ummayın derim. Eğer bir büyük şehirde yaşıyorsanız gidin sahaflardan alış veriş yapın kültür sanat etkinliklerine katılın. Zaten ilginiz varsa gerisi bir şekilde gelecektir.

• Bilgiden ibarettir canım kardeşim. Ne kadar bilgi, o kadar exp point. Level falan atlarsın bilgi edindikçe.

0|0
    0|0
  • kendını gelıstırmek bir m*sturbasyondur :S

0|0
    1|0
  • Kendini geliştirmek ne sadece zihnini geliştimektir ne de fiziksel gelişim. İkisi de olacak zihnini farklı fikirlerle besleyeceksin. Okumalısın bolca, günlük gazete okumalısın, aylık dergiler okumalısın birkaç tane. Emin ol gelişimi hissedeceksin. Güncel olayları okumalısın mesela, merak etmelisin. Yarışmada bilenler sadece tek kaynaktan almıyor bilgileri, onlar hayatın tümünü kaynak yapıyorlar.

0|0
    0|0
  • İnsan sadece kitap okuyarak gelişmez, en iyi yol bu olmasına rağmen. Birilerinden de birşeyler öğrenebilirsiniz. Mesela o sorulara tv izleyerek cevap verenlerin hepsi kitaplardan öğrenmiyor, başka yerlerden duyup öğreniyor. Yani demek istediğim okumak dışında duyarakta kendimizi geliştirebiliriz.

0|0
    0|0
  • kendini geliştirmek bu kelime o kadar geniş ki ve o kadar çok şeyi kapsar ki asla bölünemez..hayata atılan ilk adımla başlar ve yaşamın son anına kadar devam eder..bu yüzden kendini geliştirmek sadece bilgi demek değiltir o bilgiyi kullanma yetisi sorumluluk anlayışı gibi birçok fonksiyoni içerir..kendini geliştirmek ruhunda bedeninde bir bütün olarak gelişmesi ve sıhhatiyle mümkündür..irade sorumluluk öğrenme kendine saygı gibi prensipler bu öğrenme sürecinde kilit roller üstlenirler

0|0
    0|0
  • Kendini geliştirmek daha fazla mutsuzluk demek. Herkesin alanı farklı. Ama işe felsefe yaparak delirmekle başlayabilirsin. En önce yaşadığın dünyada dönen büyük tiyatroları görerek başla. Güvenme ve tek fikire bağlı kalma. Bunlar yerinde saydıran şeyler. Bi sitedeki bilgileri beynine kopyalayarak olmaz bu iş. İnternet çok şey katıyo ama araç olarak kalmalı. Ama dediğim gibi yerinde say mutlu ol.

0|0
    0|0
  • kendini geliştirmek acık bir kelime kişilik olarak geliştirme eğitim olarak geliştirme kültür olarak geliştirme yani bana göre insanın kendini geliştirmesi daha önemli okumak cahilliği alır öküzlük baki kalır diye bir laf var önemli olan öküz olmamak

0|0
    0|0
  • Hiç kimse herşeyi bilemez. Emin ol dünyanın en kültürlü insanın cevabını bilmediği ama senin bildiğin bir soru vardır ...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Kendini geliştirmek ortama uyum sağlamaktır arkadaşım..

Örneğin yüzme öğreniyim basketbol öğreneyim gibi sadece aktivite değildir.

Ki ben bunu maalesef 15 yaşımda öğrendim. Şöyle anlatayım sana diğer semtlere göre daha kültürlü bir semtte doğup büyüdüm fakat örneğin biz yemek yerken çatal kaşık bıçak kullanırken farklı arkadaşlar tanıtım onlarla yemek yerken sadece kaşıkla tüm sofradakilerden aldığını gördüm .d önceleri biz biraz daha kibar kalıyoruz tabii onların yanında amaa.. Onlarla birlikte sadece kaşık kullanarak yemek yemenin .d yemekte yavaş yeme kuralı yerine yarış yaparak elğenceli yemeği öğrendim .d evet ilk başlarda sosyete dedikleri ben olardan zevk alacağım çok güzel şeyler öğrendim .d Belki bunu başkasına anlatsam bu mu kendini geliştirmek der ama bence bu .d kendini geliştirmek örneğin :

Adıyamanda acılı çiğ köfteyi yiyebilmekte maarefet..

Veyaa..

Farklı yöreleri kltürleri tanıyım bir şeyler öğrenmekte..

Değişik sporlar denemekte...

Farklı müzik tarzları dinlemekte..

Karadenizde karadeniz insanı .d Diyarbakırda diyarbakır insanı olabilmekte..

Umarım düşüncelerimi aktarabilmişimdir.d Anlayacağınızı umarak iyi günler..

2|0
    0|0
  • Kİtap var kitap var sen gidip şafak vaktini okursan vampir felan görmek için dua edersin ama bilim tarih kitapları okursan genel kültürün oldukça genişler

0|1
    1|0
    • mesela önerdiğiniz bir kitap carmı efendim tarih kitapları? çok beğendiğiniz?

• Öyle bi' site varsada ben bilmiyorum..gerçi öyle bi' şey mümkün olamaz, çünkü bilginin sınırı yok , sadece sınırlı bi' alanda kendini geliştirdiğini zannedersin . En kilit nokta okumak tabi ki de gereksiz diye umursanmayan bi'çok şey aslında kişi için bi' birikim niteliğinde .

0|0
    0|0
  • boş sitelere takılmayarak

0|0
    0|0
Yükleniyor...