Şu Türkçe'yi katledenler bir gelin bakim siz

Nedir Allah aşkına bu milletin Türkçeyi batırma sevdası. Ergen alfabesi ve emo alfabesini anladık. Onlar ayrı bir türden geliyorlar. Birde şu mesela bayan yerine bağyan eğlence yerine eylence. Bu millet harbi harbi Türkçe bilmiyor mu yoksa biliyorda mahsus mu yapıyorlar?

Türkçe Türkche olmasın artık.

0|0
1418

En İyi Kız Görüşü

• Ya öylesine takılıyorlar işte..

0|1
    0|0
    • Takılıyorlar da bu böyle devam ederse orjinali unutulacak ama. Sonra ne yazdığımızı çizdiğimizi bizde anlamayacağız.

• Aynı duruma aşağıda adamın biri haksızsın diyor işte.

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 13

• bilinçli yapılıyor böyle şeyler bence

0|1
    0|1
  • Bence onlar konuşurken yaptıklarını tonlamayı yazıya dökmeye çalışıyorlar. Bilerek olduğunu düşünüyorum ama amaç Türkçeyi batırmak değil. Her ülkede gençler kısaltmalar kullanır veya kelimeleri değiştirir. Gençler arası anlaşma şekli olsa gerek. :))

0|2
    0|0
  • He valla ne kadar gıcıklar dimii. Arada bendede oluyor ama yanlış kelime ve cümleler

0|1
    0|0
  • Katletmekle alakasi yok her dilde kisaltmalar vardir yani sonucta burda spru cevapliyorz devletdairesine dilekce yazmiyoruz. Asdfghjllhdaa

1|2
    1|0
    • Her dilde kısaltmalar vardır. Bakalım doktor (Dr) doçent (Doç) Profesör (Prof) bunlar var eyvallah :) ama mesela glyorm gdyrum gibi şeyler yoktur hacı :)

• İnatlıkla alakalı değil işte yoksa yoktur bunu var diye diretmenin anlamı yok ki

• aynı durum olduğu için dikkat çekmek istedim :)

• Bir de ağzını yaya yaya konuşan tiki hemcinslerim var kürekle bir tane vurasım geliyor. Avrupa Yakasındaki karakter vardı bir tane hani işte onun gibi konuşanları kastediyorum.

0|1
    0|0
  • Kesinlikle katılıyorum sana ya bu nedir arkadaş. Ben birine sormuştum neden böyle yazıyorsun amaç ne yani diye verdiği cevap ;

Zaman kârı, daha pratik felan dedi ne yani bir harf yazmadın ve 1 saniye kazandın ne oldu ne geçti eline!

0|2
    0|1
  • mahsus mahsus

0|1
    0|1
  • Başka dillerin yaşamasına müsade etmeyen dili katletmek vaciptir ^^

2|2
    1|1
  • çoğu mahsus yapıyor gibi geliyor bana

0|1
    0|1
  • evet bende bundan çok rahatsız oluyorum konuşmayı sanki ciddiyetsizleştiriyor gibi. Sanırım böyle yapanların amacı ilgi çekmek ya da farklı olmak.

0|1
    0|0
  • durumun ciddiyetinin farkında değiller dili bozulmuş bir milletin başka ögeleri de bozulmaya başlar kaçınılmaz

0|1
    0|1
  • ben bazen mahsus yapıyorum :D

0|1
    0|0
  • einstein abim çok babacan adamsın sana katılıyorum ayrıca.eğlence yerine neden eylence yazar bir insan anlamam.ben lise mezunuyum ve bunu ünililer bile yapınca kendimi geliştirdiğime seviniyorum:)

0|1
    0|0
    • Kim olduğunu bilmiyorum ama süpersin :)

• saol sen de öylesin babacan derken de ciddiydim neyse iyi günler:)

• Ben söylediklerini ciddiye aldım zaten :) teşekkür ederim. Sana da güzel kardeşim.

Erkekler Ne Diyor 18

• Ülkenin tüm özlüğünü bozdular.Hep bir amerikan özentliği.Ne gelenek kaldı ne şehit kanına saygı .Herşeyi amerikaya uyarlamaya çalışıyolar.Acilen İslam ya da Türk Birliğinin kurulması lazım.

0|1
    0|0
    • Sakin ol şampiyon :) milli değerlerime dokunmasınlar birlik mirlik istemiyorum.

• Ben Irkçı değilim sadece burda gözlemlediklerimi söylicem.Türkler yani sadece Türkiye Türkleri değil.Genel olarak Türkler dinine bağlı ,saygılı ,alperen,lider ruhlu bir topluluktur.İslama gerçekten bağlı bir milletiz.Ama bu amerikan özentiliği aldı başını gidiyor.Gerçekten buna karşı İSLAM BİRLİĞİNİN o da olmazsa Avrupa birliği gibi bir birlik yani TÜRK BİRLİĞİ kursak fena olmaz.

• Ben bizim milleti dinine bağlı olarak görmüyorumda daha çok kalbim temizciliğini görüyorum. Neyse konumuz bu değil. Milli değerlerimiz.

• mahsus yapmıyorlar.

0|2
    0|0
    • Bana da öyle geliyor abicim.

• bazen yönetimin gözünden kaçabiliyor.

• Şikayet edildiği halde oraya düşmüyor mu ki düşüyor. Bence ona çok bakmıyorlar bile.

• aslında herşey -de -da'yı bitişik yazmakla başladı ve olay qankhi nbr selam merhaba derken çhok tatlısın kanky gibi haller aldı :)

0|1
    0|0
    • Acaba biz mi anormaliz onlar mı :)

• Hiç bir fikrim yok fakat şunu söyleyebilirim onlar gerçekten dengesiz ... Konuşma dilinde bile o şekil saçmalayanları görüyorum üzülüyorum ... Yitik gençlik

• çok önemli değil bence ne dediği anlaşıyorsa kafi. sonuçta yurtdışından girenler de var

3|1
    0|1
    • *anlaşılıyorsa

• Bunun ülkeyle alakası yok. Milli değerlere sahip çıkabilip çıkamamakla alakası var.

• Bizide dusunurmus. <3

• mesela bak sen de ''birde'' yazmışsın ''bir de'' olacak :)

2|1
    0|0
    • Bahsettiğim imla değil arkadaşım kelimeleri kasıtlı olarak yanlış yazmak.

• senin söylediğin doğrudur fakat oradaki zaten adın (-de, -da) durum eki yani bitişik yazılır."-de " cümleden çıkarıldığı zaman anlam bozuluyor bu da durum eki olduğunu kanıtlar.

• bunu tartışmam bir de ayrı yazılır. git istediğin türkçe/edebiyat öğretmenine sor

• haqhlsn yhaa

0|1
    0|0
  • kafasına göre kişiliğine Renk kattığını sanıyorlar abi. Dilimiz bile dejenere oluyor aslına bakarsan ve Bu acı.

0|1
    0|0
  • arkadaş arada bir öyle bir mesaj atıyolar ki anlamakta güçlük çekiyorum

Bkz: nse ism vr ckcm bn bb

bu ne arkadaşım. nerde yaşıyosun sen. tek böyle değil genelde de bu şekilde konuşan çok fazla

0|1
    0|0
  • Kaşgarlı mahmut yaşasaaydı ve bunları görseydi kör olurdu sanırım :)

0|1
    0|0
  • Bazıları bilinçli yapıyor. Bazilarida öyle biliyor dili öyle dönüyor.

Birde örnek turkcede hmm diye bir kelime varmı? Normali hı

0|1
    0|1
  • Bu böyle devam ederse orjinali unutulmaz. herkes aynı şeyi yapmıyor. ben o saçma sapan yazanları bırak. harf kısaltanlardan bile nefret ediyorum. ama öyle olduğu kadar olmayanda var. pek takılmamak lazım. herkes hayatını yaşıyor

0|1
    0|0
  • kendin söylüyorsun onları ergenler yapıyor :D

0|1
    0|0
  • Elimden geldiğince dikkat ediyorum yazım kurallarına.

0|1
    0|0
  • Daha şirin ve sevimli olduklarını sanıyorlar.

0|1
    3|0
  • haklısın bencede ama parmaklara daha hızlı geliyor madem eleştriyosun sende ( Türkçeyi ) bitişik değil ayrı yazsaydın keşke ( Türkçe'yi )

0|0
    0|0
    • Soruda öyle yazdım detayda atlamışım. Benim asıl bahsettiğim olay o değil. Öyle yazsalar yine kabulüm. İmlaya çok takılmasalarda olur ama batırmak niye.

• şirinlik yapmış oluyorlar ama öyle olmuyor birde bende yapıyorum bazen parmaklara hızlı geliyor.ya bunlara ne demeli bunlardan fatih olacakta İstanbul yeniden feth olunacak türkçenin katilini arıyorsan tıkla. link

• -da yı ayrı yazamayan adam türkçe dersi vermesin kardeş be ..

0|1
    0|1
  • Türkçe zengin bir dil ama herkes yeterince hakim değil ,

0|0
    0|0
  • Güzel bir konuya değinmişsin ,

0|0
    0|0
Yükleniyor...