Gitar çalmak istiyorum evde kendimi nasıl geliştirebilirim?

Hobi olarak evde gitar çalmaya karar verdim. İlk adım olarak neler yapabilirm. Nerelerden yardım alabilirim. Bilgili arkadaşlardan öneri bekliyorum. Teşekkürler...

0|0
212

En İyi Kız Görüşü

• netten notaları falan indir onları ezberle sonra gitarda dene

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 12

• Flamenko çalmak istiyorsan evde yapacağın iş eğil. Birebir ders alman gerekir. Ama eğer akor gitaristi olayım, kendimi ve arkadaşları eğlendirecek kadar çalayım (yani benim gibi :)) düşünüyorsan akorları ve arpej yapmayı öğrenmen yeterli. Bulunduğun yerdeki halk eğitim merkezlerinde kurs olabiliri bir kitap alabilir ya da internetten de akorların nasıl basıldığını öğrenebilirsin. Çok zor değil. Pratiksiz kesinlikle olmaz. İlk başlarda olmuyor, parmak uçlarım acıyor falan diyebilirsin. Sakın yılma, çalmaya başlayınca çok seveceksin. Kesinlikle orta dereceli bir klasik gitarla başla. Daka sonra akustik ya da elektro-akustiğe geçeblirsin. Şimdiden kolay gelsin.

0|0
    0|0
  • valla ben Öner Yavuz abinin eğitim setini edindim, kuzenden de gitar ayarladım. Ufak ufak uğraşıyorum. Ankaradaki kuzen de gelince biraz ayar verse, düzeltse hatalarımı, kendimce çalabilirim diye inanıyorum. Lakin geçmişinde org çalmış birisi için gitardaki akorları basmak falan inanılmaz uyuz geliyor bana :/ Çoğu bilgi de var nette. Bilen birisi işleri hızlandırır, hatayı azaltır ama deneye deneye sen de öğrenirsin gibi geliyor bana.

0|1
    0|0
  • Ünlü gitaristlerin Gitar metodları videolar filmleri ve kitapları var. Onları okuyup izleyebilirsin.

0|1
    0|0
  • Youtube - Selim Işık

Eğitim seti - Öner Yavuz

0|0
    0|0
  • link

link

link

bi göz at bakalım şunlara.

0|0
    0|0
  • inan gitar calmayı bende istiyorum ama zamanım olmadıgından kursa bile gidemiyorum hevesim kursagımda kaldı

0|0
    0|0
    • Zaman ayrmak istersen eğer öğrenirsin bence. Zamanım yok demek mazeret oluyor bir nebze.

• gerçekten zamanım yok mazeret falan degil eve geldigimde 3 saat vaktim oluyor 3 saat içindede gitar ögrenmemi bekleme benden :D

• Rocksmith'i alıyorsun,gitarını konsola veya bilgisayara bağlıyorsun

http://www.youtube.com/watch?v=GGsQtWvb3sk

0|0
    0|0
  • akorlar, parmak egzersizleri vs. var internette. bunun dışında bir sorun olursa sorabilirsin. gitar çalmaya çalışıyorum ben de bir süredir

0|1
    0|0
  • Guitar hero al :D Artık gitar da bağlanacak guitar hero ya. Bildiğin gitar çalacaksın yani.

Sararsan eğer başımıza virtüöz olursun :D

0|0
    0|0
    • Tamda Ben dicektim :D

• Manowar mo oyhş. Die for Metal ya. <3.

• owww yeaa çok metalciyiz :D

• Özel Ders Al Olmasa Netten Videolar İzle ben Öyle Yaptım Ve Başardım Çalıyom Gitar :D

0|1
    0|0
  • David Gilmour rüyana girmeden olmaz reyiz.

0|0
    0|0
    • 10 sene önce girmişti bana. tabi o yaşta nereden bilelim. aksakalsız dede girdi diye geçiştirdik

• Şeytandır o, şeytan Dave'in kılığına girmiş olmalı... Yıllar önce ben de görmüştüm hazretlerini, gelip başımı okşamıştı, kafamı kaldırıp baktığım yüzüme doğru sıcacık gülümsemesini doğrulttu hazretleri...Sabah kalınca hemen abdestimi aldım ve gitarıma sarıldım, artık o benim bir parçamdı...

• önce bi kursa gitsen daha iyi olmaz mı?

0|0
    0|0
Yükleniyor...