Hangi şehire benziyorsunuz?

ben ankarayım durgun soğuk ve soluk. her şeyi sessiz sedasız içinde yaşayanım... ne fırtınalar kopar oysaki üzerindeki gri kirli perdeyi kaldırsa, ne aşklar batırır olmayan limanlarında... ben ankarayım...

0|0
24|41

En İyi Kız Görüşü

• ANKARA gibiyim artık...

Sevgiyi ELVANDA..

Gülmeyi ETİMESGUTTA bıraktım...

Vefayı SİNCANDA..

KIZILAY kadar yorgun...

ULUS kadar yıkık...

AŞTİ kadar vedalara alışkın...

ÇANKAYA kadar kalabalık..

BAKANLIK kadar yoğun..

BEYTEPE kadar disiplinli..

ERYAMAN kadar sıkıcı...

YENİMAHALLE kadar sakin..

OSTİM kadar çalışkan..

ÇİNÇİN kadar belalı..

ELMADAĞ kadar dumanlı..

HAYMANA gibi çirkef..

Ama ÇUBUK kadarda efendi..

KAZAN kadarda sessiz..

MAMAk kadar karışık..

Yani ANKARA gibiyim..

Uzaktan bakınca ışıl ışıl ama aslında yorgun, mağrur, bitkin ve tükenmiş ama hâlâ gururla dimdik ve kararlı ANKARA gibiyim anlayacağın...

0|1
    1|1
    • Ankara'nın bir tek şeyini severim.. Ama senin ankaralığının ifadesi hoş muş...

Erkekler Ne Diyor 41

• İstanbul

Öngörülemeyen karakterde, gizemli, cazibeli, büyüleyici...Hem geçmişinin izlerini taşır hem bugünü tüm realitesiyle yaşatır. Kim neyi görmek istiyorsa İstanbul’da onu görür. Tanımak, tanımlamak zaman alır. Siz nereye giderseniz gidin denizinin kokusuyla, sokaklarının sesiyle, mavi rengiyle İstanbul sizi geri çağırır ve siz bu çağrıyı kulak ardı edemezsiniz. :)

1|0
    0|0
  • test yaptım. link

Amsterdam

Siz tam anlamıyla bir özgür ruhsunuz. Aykırlık sizin doğanızda var. herksin yaşadığı yerlerde yaşayamaz, kısıtlamalara tahammül edemezsiniz. Kendine has dünyanız ile diğerlerinden kabul beklemek size göre değildir. Işte bu yüzden siz özgürlükler şehri Amsterdamsınız kimin ne yaptığını sorgulamayan, iyi kötü ayrımının diğer şehirlerden çok farklı kriterlerle belirlendiği – hatta belirlenmediği- şehir Amsterdam. Siz de Amsterdam gibi sıradışı bir hayatın insansınız günlük rutinlerden çabbuk sıkılır, birçok insanın konfor tabir ettiği özelliklere burun kıvırırsınız. Tatil anlayışınız bile bu nedenle en sade ve bohem olanından yanadır. “Amsterdam” adeta sizin göbek adınız

0|1
    0|0
  • İstanbul .

0|0
    0|0
  • venedik..

0|0
    0|0
  • ben ankara'nın, istanbula dönen yollarıyım. düz mantıkla bakarsak, muhtemelen kocaeli falanım heralde. eheh

2|0
    0|0
  • Muğla gibiyim tatil dışında sessiz sakin ölüdeniz kadar durgunum.Tatil oldumu Allah uluslar arası eylence merkezi gibiyim :D

0|0
    0|0
  • las veygıss

0|0
    0|0
  • bir şehir olucaksa insan ESKİŞEHİR olmalı

biraz İstanbul olmalı karmaşası

biraz Ankara durgunluğu

biraz Venedik romantizmi

biraz Paris tutkusu

biraz L. Vegas ışıltısı gecesinde

biraz Roma sanatında

ve biraz Barcelona aşkında.

bir şehir olucaksa insan Eskişehir olmalı

0|0
    1|0
  • istanbull herrenkten var bende :))) var mi baska istanbul olanlar topraklarimizi birlestirelim :D

imparatorlugumuz buyusun buyusnn buyusn

0|0
    0|0
  • Bu gün hatıralarla girmek için savaşa

Irmak gibi akarak Ötüken yolundayım

Son şehsuvâr gibiyim savaş adlı o aşa

Bozkırları yakarak Ötüken yolundayım

Alp er Tunga destanı çağırırken cismimi

Persliler yeni baştan duymalılar ismimi

Ergenekon üstüne çizmek için resmimi

Oğuz gibi çakarak Ötüken

0|0
    0|0
  • İstanbul da yaşayan istanbul olmak isteyen ama bana istanbulu yaşatacak bir bayan arkadaşım olmadığı için Ankara olarak hayatıma devam ediyorum. Bende sendenim

0|0
    0|0
  • Ben İstanbulum zaten ki...O sebepten Beni üzerseniz İstanbul dövey sizi...Beni severseniz İstanbul sevey sizi... Yahu Bu şairler benim için neler demiş nelerrrr...kih..kih..kih..

0|0
    0|0
  • Las Vegas. bi tadıma bakan bi daha bırakamaz.

0|0
    0|0
  • Kesinlikle BEYRUT

:)))

0|0
    0|0
  • 35 & 10 =)

0|0
    0|0
  • benim psikolojik sorunlarım var neşe yerindeyse = istanbul

neşe pek yoksa = ankara

0|0
    0|0
  • KKTC kesinlikle her şeyden uzak tek bir ada gibi sessiz sakin

0|1
    0|0
    • Aga Sesiz Sakin Bir ada istiyorsan İmralıda fena değil, arasıra böğürmeler duyabilirsin ama yakında oda biter:)

• bazen paris gibi romatik, bazen madrid gibi resmi, bazen barselona kadar gözalıcı, bazen de istanbul gibi karmakarışık olabiliyorum.

0|0
    0|0
  • Stockholm'um, alabildiğine yeşil, ıslak, sessiz ve sakin, sanki karşınızdan gelen herkesi tanıyormuş gibi güvenli, karanlığın gelmediği bir kuzey kenti..

0|0
    0|0
  • hakkari

0|0
    0|0
  • Mersin gibiyim sıcacık eglenceli ama ici karısık volkanlar patlayan yazları sıcak ve kurak kısları ise ılık ve yagıslı tabi sevmediklerine.

0|0
    0|0
  • hakkari yüksekovaya benzıyorum şemdilliye cunku çok çılgınım heran bir arkadasımın cantasına torpil atacak biriyim .d

0|0
    0|1
  • daha öyle bir şehir bulamadım

1|0
    0|0
  • Ankara :)

0|1
    0|0
  • nyc gibiyim :) karmakarisik ama hala neseli

0|1
    0|0
  • d.bakır gibiyim isyan cıkardım cıkarmak üzereyim.

1|0
    0|0
  • afyon, afyon

0|0
    0|0
  • kendimii erzuruma benzetiyorum bir okadar soğuk ama bir oakdarda insanı gibi sıcak kanlı

0|0
    0|0
  • izmir gibi canlıyım içim kıpır kıpır :)

0|0
    0|0
  • istanbul gibiyim karmakarışık her an değişebilen...

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    11

Kızlar Ne Diyor 23

• test yaptım : link

İstanbul

Siz tam anlamıyla bir “İstanbul”sunuz. Eğer İstanbul’da doğduysanız bu sizin için adeta bir şans demek, çünkü zaten başka bir şehirde mutlu olmazmışsınız gibi bir duruşunuz var. İstanbul hiç bir zaman öngörülemeyen karakterdedir, gizemli, cazibeli, büyüleyicidir, tıpkı sizin gibi. Hem geçmişinin izlerini taşır hem bugünü tüm realitesiyle yaşatır. Kim neyi görmek istiyorsa İstanbul’da onu görür. Tanımak, tanımlamak zaman alır. Tüm bunlar da size has özellikler değil mi? Siz nereye giderseniz gidin denizinin kokusuyla, sokaklarının sesiyle, mavi rengiyle İstanbul sizi geri çağırır ve siz bu çağrıyı kulak ardı edemezsiniz. Çünkü siz zaten "İstanbul"sunuz.

1|1
    0|0
  • Paris

Romatizmin kalbi Paris’te atıyor, sizin kalbiniz ise Paris’te atıyor, çünkü siz romantik bir “Paris”siniz. Aşkın, romantizmin, duygusallığın olmadığı bir dünya sizin için bir anlam ifade etmiyor. Her ne yaparsanız yapın aşkla yaparsınız; işinize aşkla sarılırsınız, en basit akşam yemeğini bile aşkla yaparsınız, işin içinde aşk yoksa “ben de yokum” diyenlerdensiniz. Siz ne yaparsanız yapın içinde aşk olduğundan dolayı herkesi büyülersiniz. Elinizin değdiği her yemek başka bir tat kazanır, ucundan kenarından bulaştığınız bir iş çok sayıda insanı büyüler. O yüzden kendine has tılsımı olan bir romantik olarak Paris’te kendinizi bulursunuz. Paris de sizde kendini bulur.

0|0
    0|0
  • Ben İstanbul gibiyim! İçimde her insanı barındırıyorum.. Bazen çocuksu bazen sevinçli bazen kırgın bazen üzgün bazen deli dolu insanları barındırıyorum içimde :))

0|0
    0|0
  • Kahramanmaras gibiyim düsmanlarimin karsisinda dimdik ayakta duruyorum ve direniyorum!

0|0
    0|0
  • Viyana'yım, kapıma kadar gelir fethetmek için ama alamaz beni haha. Bir şehir olsam sanırım Roma olurdum, sanat, tutku, tarih, felsefe ve la dolce vita.

0|0
    0|0
    • Dikkat et de biri toplarını getirmesin, o zaman sur mur kalmaz sende, o payitahtına "Fatih" olarak döner, sense dımdızlak kalırsın. Heyt be ne laf ettim ya, bende de varmış bişiler ha

• Senin varlığını fetheden de cehaletin olmuş. Espri yapmaya çalışırken tarih bilginin zayıflığını göstermek için kör cesaret gerek. Senin beynin topa tutulmuş çoktan ve zekanın gelişmesi için de suru bırak, toprak kalmamış Voltran.

• O ne özgüven o :)

• ağrı çok uzağım heryere

0|0
    0|0
  • İstanbul gibiyim umursamaz

0|0
    0|0
  • İSTANBUL karışık anlaşılmaz kimi zaman huzurlu.

0|0
    0|0
  • kesinlikle MARDİN. her türlü din,etnik köken,kültür, kısacası tüm sentezler. :D biraz doğu biraz batı. renkli bir kişilik :D

0|0
    0|0
  • izmir gibiyim.. dengesiz.. hafif meşrep.. kendi halinde

0|0
    0|0
  • İstanbul derim kendime.. Keşfedilmesi kolay, sahip olunması zor..

0|1
    0|0
  • Wellington. O kadar uzak ve maceraperest bir insanım. Dağlık, okyanus kenarı ve erişilmez.

0|0
    0|0
  • Çanakkale olabilir...

0|0
    0|0
  • İstanbul gibiyim, fethi zor, fatihi tek :P

0|0
    1|0
  • şehir kadar olamadım daha Kaş olayım yeter.

0|0
    0|0
  • ben istanbulum :))

0|0
    0|0
  • Ankara gibiyim. gri, soğuk, tedirgin, melonkolik ve konuşamayacak kadar yorgun.

0|0
    0|0
  • Oslo

0|0
    0|0
  • istanbull gibiyim :)

0|0
    0|0
  • istanblue :)))

0|0
    0|0
  • İzmir asdasdasd

0|0
    0|0
  • Londra..yagmur mi yagiyor kirpiklerime yoksa goz yasimi?))

0|0
    0|0
  • izmir.

izmir'in havası gibi dengesiz..

0|0
    0|0
Yükleniyor...