KizlarSoruyor.com sakinleri aranızda kimler fotograf sanatçısı veya meraklı?

Fotograf sanatçısıyım. Ters ışık, strobist , portre ve geniş açı çekimleri seviyorum. Kültür bölümünde fotograf hakkında konu açılmamış , açılmış olsada makine tavsiyeleri istenmiş sadece. Aramızda kimler fotograf sanatçısı acaba? Var ise buluşmalar yapıyormusunuz ? Amaç fotografa meraklı kişi sayısını artırmak :) Ülkemizde pek deger verilmiyor..

0|0
1311

En İyi Kız Görüşü

• Ben direk nikona asigim oglum olsun adini nikon koycam :D

0|1
    0|0
    • Hhahah eminmisin ? Sonra conan yapmak için savcıya falan gitmezsin herhalde :D Koyu nikoncuyum ismimden belli :D Çektiğin fotografların varmı ? vas ise alanlar nedir :)

• nikon candırrr

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 12

• Fotograf sanatcisi degilim , ama cok fazla ilgiliyim, hobi olarak ilk siramda, Farkli bakis acilariyla cekilmis, yorumlanmis fotograflari seviyorum, Saglam bir "Deviantart", takipcisiyim ,Amatörce cekimler yaptigim bir makinam var, inanlmaz keyifli bir hobi,cok ilgisiz baslayipta, şu an bu isten para kazanabilir hale gelen arkadaslarim var. Ülkemizde pek deger verilmiyor diyosun , Yurt disinda cok degeri biliniyor sayilmaz ,Fotograf sergileri, yada söyledigin gibi bulusmalar, derneklesmeler yok denecek kadar az, Türkiyeye geldigim zaman daha cok ilgi ve deger gördügünü gözlemliyorum bende senin tam tersi,

0|2
    0|0
    • Devianart fotograflara baktım.. Photoshop agırlıklı ve tamamen yaratıcılığa kalmış fotograflar. Begendim yaratıcılık acısından :) Fotograf sanatçılıkta para kazanılmıyor. Sanatla - profesyonel farkını karıştıranlar bol :) Para kazanılabilir hale getiren arkadaşların muhtemel studyo işleri ve ajans işleridir. Sergi açarak (yakın bir zamanda sergi açmayı düşünüyorum) ordan yapılacak gelir çok düşük olacaktır. Fotograf buluşmalarına katıldıgım oldu. Gerçek fotograf çeken tanıdıgım kişi sayısı çokaz

• Mesleğim gereği fotoğraf dersleri gördüm ama profesyonel olarak uğraşmayı isterdim.kursa gitmek istiyorum.Bu arada belirtmek isterim benimde en çok sevdiğim ters ışık fotoğraflarıdır.

0|1
    0|0
    • Ters ışık fotografı fotografçıyı en çok zorlayan çekimdir :) Gözlerini agrıtır , bakamazsın :)

• haklısın.Benim çok farklı bir hayranlığım var ters ışık fotoğraflara aşığım diyebilirim.

• Merakliyim ama sanatci degilim.

Hatta amator bile degilim.

ustelik fotojenik de degilim.

Lakin cok merakliyim.

0|1
    0|0
  • Fotoğraf çekimi sayesinde geziyorum ve arkadaş ediniyorum...En son Yedigöller gezisi vardı kaçırdım iş yüzünden maalesef...

0|0
    0|0
    • İş olmasada zaman olmuyor bazen :) En son kufsad'a katılmıştım. Tek başımdaydım :)

• fotoğraf çektirmeyi severim

0|1
    0|0
  • ülkemizde her 10 kişiden 9 u elinde nikonu olan photography...

0|0
    0|1
    • 14 yaşımdayken dedem elime konica slr vermesiyle , fotografa olan aşkım başladıgına göre şimdi elimde nikonum var die fotocu damgası yiyorum? Tanımadan biriye laf atarken dikkatli ol :) Gerçek sanatçı fotograf makinenin tutuşundan ve bakış açısından belli eder :)

• Peki M modunda kullan bakalım.Kullandıgım makine d80.. D90 fiyasko olmuştur cmos sensoru ile nikon büyük hata yapmıştır. Video vs çekiyor die millet almaya başladı sadece fullhd çekebilmek için. 40gb foto arşivimden sadece 3 fotograf vardır facebook ve kızlarsoruyor.com profilimde. Ayrıca gördüğün saat kulesi fotografı manuel olarak çekilmiştir. Diyafram,enstantane,iso,objektifin max keskinliği verebildiği diyaframı, objektifin minimum bozulma oranı kaç mmde oldugunu.. Neyse uzatmıyacagım..

• profösyonel değilim ama sana bi sır vereyim hani şu ilk çıkan deklanşorünün ayrı bir kablo ile bağlı olduğu ve kırmızı bi perdenin ardından bakılan bakinalar varya hani kooooooooooooooocaman işte onların deklanşörüne basmak en büyük tutkumdu. 9 yaşındaydım babam o zaman yaşadığım ehre ilk renkli fotoğrafıgetiren ünlü bir fotoğrafçıydı...

• Meraklıyım sadece.

0|0
    0|0
  • ben sadece meraklıyım henüz:(

0|0
    0|0
  • çekmeyi çok seviorum ama amatör bile değilim netten orda burda öğrendiğim şeyler var sadece.eğitimini almayı çok istiorum da okuldan vakit bulamıorum.

0|0
    0|0
    • Gerçekten istiyorsan sana bir kaç bilgi verebilirim :) Şu an 2 kişi benim sayemde güzel fotograflar çekmeye başladı. Bende zamanında internet üzerinden diyaframı-enstantane-iso üçgenin ne oldugunu , 4 altın noktanın ne oldugunu vs teknikleri öğrendim. Hiç kursa gitmedim , gsfden tanıdıgım fotograf bölümünden arkadaşlar var. Gecen ay gittim yanlarına derse girdim fakat sıkıldım :) Herşey aynı. Önemli olan yaratıcılığın ve bakış açın. Bunlar varsa sende güzel fotograflar çekebilirsin :)

• ben objektiflerin önünü severim.

0|0
    0|0
  • sanatçı degılım ama insan mimiklerini ve doğa resımlerını çekmeyı cok sevıyorum

0|0
    0|0
  • modellik yaptım. fotoğraf çekmekten daha keyifli geliyor bana.

0|1
    0|0
    • Valla fotografçılık daha zevkli gibi :) Işığı şöle verelim derken , konuyu dagıtabiliyorsun. Modellik ise bekliyorsun sadece :) Canın sıkılmazsa :D

• 4 saat beklediğimi bilirim. hiç sorun değil, ben sıkılmam.

• No problem :)

Erkekler Ne Diyor 11

• Ben meraklıyım 1 senedir , profil resmi kendi çekimim enteresan resimler ve manzara resimleri üzerine çalışıyorum .

0|1
    0|0
    • 1+

Profil foto ilgimi çekti. Düşündürüyor acaba nasıl çekildi die :) İlginç , farklı fotograflar çekmek isterdim , fakat bu alan kafa yoruyor :) Dikkat istiyor , sonuçta milletin aklını karıştırmalısın :)

• Evet var bu tarz fotoğraflarım , düşündürücü merak uyandırıcı . :)

• Dijital teknoloji bu fotoğraf hobisini kolaylaştırdı ve masrafı düşürdü. Lise ve üniversitede fotograf klubündeydim ve baskı da yapıyorduk. Her ne kadar basılı fotoğrafın değeri başka olsa da ben %99 dijital olarak biriktiriyorum çektiğim amatör fotoğrafları. Sadece aile fotoğraflarını bastırıyor ve evimdeki fotoğraf baskısına uygun yazıcı ile nadiren diğer çekimlerimden baskı alıyorum.

0|0
    0|0
  • arkadaşım eline makinayı alan feysbukta orda burda grup açıp bilmem ne photography diye dolanır oldu.Blr de bunu meslek edindiler yani.. Ülkemizde işi gücü olmayan ne kadar tip varsa ftoğrafçı oldu haberin yok mu :))

0|0
    0|2
    • Beni ii tanımadan konuşma :) 14 yaşımdan beri merakım vardır. Konica filmli slr dan , dijital canon ordan nikona geçtim şimdide elime aldım die abuk subuk fotolar çekip fotocu damgası yiyorum ? Senin dediğin photo denenler özentidir. Tutuşları ve hatta ayak pozisyonları bile yoktur. Çekerken sallanırlar , gördüğüm an uzaklaşıyorum çünkü utanıyorum onlardan.. Facebookumda 40gb lik foto arşivimden sadece 4 fotograf vardır. Herkese göstermek zorunda değilim :) Şu anki profilimde gördüğündede..

• Sakinim merak etme sakinin RAAT OOL.

Son kelime dikkatimi çekti.. Haberin yok mu dendiği an direk bana söylendi olarak algıladım zaten :D

• canon 550 d makinam var ,şimdilik 50 mm ile sokak fotoğrafları çekmeye çalışıyorum

fotokritikte 3-5 defa günün fotoğrafı olan çalışmalarım olmasına rağmen hala öğrenmem gereken çok şey var biliyorum.

0|1
    0|0
    • 1+

50mm ile sokak fotografı çekmeyi nasıl beceriyorsun yahu :D Dar açılı portre lensi oluguna göre :)) Aynen katılıyorum. Uzun zamandır çekmeme rağmen halen bazı bakış açıları keşfedemedim. Ne zaman çekime çıksam yeni birşey keşfediyorum :) Fotokritikte fotografalrım var ve bol puan toplasamda son 2 yıldır bakmıyorum fotokritiğe. Biliyorsun fotokritik yozlaştı artık paralı oldugu için..

• Ara Güler ve Coşkun Aral gibi fotoğrafçıların fotoğraflarına ibret ve hayranlıkla bakan biriyim. Ara Güler ile tanışmak isterdim.

0|0
    0|0
    • Çoşkun aral fotograflara baktım. Gerçekten ciddi iş yapıyor , fotograf için hayatını tehlikeye attıgını farkındayım.. Farklı bakış açısı ve etkileyici fotograflar var.

Ara güler fotografları tam klasik. Oynanmamış ve gerçek.. Etkileyici. Fotograf zevkin varmış sende :)

• Teşekkürler... :)

Ara Güler'in karşı da(bana göre avrupa yakası) bir mekanı vardı. Aslında gider ziyaret ederim ama utanıyorum. :D Tersler felan adama olan sevgim azalmasın, uzaktan da severim ben. :D

• Dijitalden bahsedersen tersler tabi :))) Fotografların hepsi siyah-beyaz filmler çekilmiş :) Ara'nın çektiği gibi fotograflar çekerek basıp , ara bey'e gösterip fikir isteyebilirsin :) Anca muhabbet ilerleyebilir..

• nikneym nickli üye var, hayranıyım kendisinin, mutlaka tanışmalısın nikonianburak sen de hayran olacaksın...

0|0
    0|0
  • ulkemızde deger verılmıyor mu facebookda 3 kısıden bırı fotograf sanatcısı mubarek elıne makına alan sanatcı kesılıyor

0|0
    0|0
  • bende amatör olarak uğraşıyorum

0|0
    0|0
  • Ben.

0|0
    0|0
  • dijital makinelerden sonra bıraktım

0|0
    0|0
    • 14 yaşımdayken dedemin bana verdiği konica slr ile fotograf aşkı başlasada. Dijitale geçtiğimde ayak uydurmakla zorlandım. Yapay gelmişti :)

• Sadece meraklıyım

0|0
    0|0
Yükleniyor...