Mısırlıların mumyalama olayı hakkında?

bu adamlar ne sürüyorda üstlerine bu zamana kadar çürümüo

0|0
4|8

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 3

• onunla ilgili bir belgesel izlemiştim. keşke daha iyi hatırlıyor olsaydım ama yanlış hatırlamıyorsam böyle ağda kıvamında bir şey sürüyorlardı. bunu çok sürerlerse mumya simsiyah oluyordu. buna çok dikkat etmeleri gerekliydi. az miktarda yeterince sürüp sarıyorlardı. aslında zor da bir şey değildi ama unuttum...

0|1
    0|0
  • Asıl onu bırakta o zamanda piramitleri nasıl yapmışlar.

0|1
    0|0
    • işte en ilginci o, kaç yüz bin insan çalışmış acaba :)

• baba şimdiki çalışanları orası burası oynuo adamları öldürmüşle aq

• aynı şey değil. bu zamanın yapılarında özel bişey yok

• Bengay sürüyorlarmış. Anubis'in yalancısıyım

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Vücudun tamamı ve içi natron ile kaplanırdı. Mumyalama işlemi sırasında kullanılan tüm bez parçaları ve sıvılar ölüyle birlikte gömülürdü. 40 gün sonra vücut tekrar Nil suyuyla yıkanır ve cildin esnek kalmasını sağlayacak yağlarla kaplanırdı. Kurumuş organlar vücuda geri konar ve içi talaş, yaprak ve bez gibi kuru materyallerle doldurulurdu. Son olarak vücuda yeniden güzel kokan yağlar sürülürdü. Geçmişte iç organlar vücuttan çıkarıldığında kavanozlara konurdu. Ancak yıllar içerisinde mumyalama şekilleri değişti ve organlar kuruduktan sonra vücuda geri konmaya başladı. Ancak odun veya taştan oyulmuş kavanozlar organları koruması amacıyla yine de mumyayla birlikte gömülüyordu.

0|0
    0|0
  • ondan önce Türk piramitlerindeki Türk mumyaları var. onların tekniği daha gelişmiş, mumyalar daha sağlam. ne sürdüklerini bilmiyorum ama iç organları boşaltma teknikleri de önemli. oraya giden İsviçreli bilim adamları arasında bir Türk doktor bazı ameliyat aletlerini keşfetmiş, çoğu beyin ameliyatı bitanesine adını vermiş falan kullanılıyormuş şu an. mısırdaki piramitlerle ilgili de ilginç bir detay var, ordaki yazıtların hiçbiri anlamlı bir şekilde okunamadı. ama az bir kısmını kazım mirşan ön türkçe tamgalarla anlamlı bir şekilde okuduğunu iddia ediyor. diyor ki bunları kim yazdıysa ön türkçe ile başlamış, ifade yetersiz kalınca yeni tamgalar üretmiş.

0|0
    0|0
    • vay*harbimi la

• evet la bizimkiler buzul devrinden sonra ortadoğu ya balkanlara iskandinavya ya falan göçtü oralara medeniyet götürdü diyor adam. youtuba a yaz ceviz kabuğu kazım mirşan diye. çok uzun ama :D

• mum .

1|1
    0|1
  • bildiğim kadarıyla günümüzde olmayan ilaçları kullanmışlar, onun dışında bir kaç şey daha vardı da tam hatırlamıyorum reçine falan vardı. ondan sonra iç organların her birini kavanozlara koyarlarmış, ve kendisiyle birlikte çürümemesi için yağlı tabut veya lahitlere gömerlermiş... (MUMYA filmi sağolsun merak uyandırmıştı bu konuda)

1|0
    0|0
  • Arap sabunu

0|0
    0|2
  • Öncelikle iç organlar çıkarılıyor bu sayede çürüme hızı yavaşlıyor. Bir özel ilaçları var ki bunun yapısı hala bilinmiyor bunun dışında genel olarak reçine, talaş, zift , yağ maddelerini kullanıyorlar.

0|0
    0|0
  • Natron olarak bilinen doğal sodyum karbonat ile kaplıyorlar MIŞ..

0|0
    0|0
  • Formaldehit kullanıyoruz biz :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...