Osmanlı mı? Türkiye Cumhuriyeti mi?

Benim görüşüm Osmanlı Devleti.

0|0
718

En İyi Kız Görüşü

• Osmanlı yok. Hepimiz şu an Türkiye Cumhuriyeti'nin vatandaşlarıyız. Köklerimize her zaman bağlı kalmalıyız fakat bu hiçbir zaman kıyas yoluna gitmemeli. Soruyu ve düşünceni çok yanlış buldum.

2|4
    0|0
    • ben o anlamda demek istemedim kıyas anlamında ama şu an yönetim biçimimiz çok yanlış referandumdur dönüp dolaşıyor. Suriyeliler ülkelerinde savaş var ve topraklarında Türk askerleri şehit oluyor onlar playland oyun mağazalarında kart biletlerine 100 lira 200 lira yüklüyorlar. 15 Temmuzda bizde kaçsaydık o zaman? ayrıca yaptıkları gaspları saymıyorum. Tamam yardım ettik müslüman insanlarız ama kaçmak çözüm değildir, korkan kaçar ve topraklarına biz olmasak amerika çökücekti küçük ülke kurup Türkiye'mizi zor duruma sokmaya çalışıcaklardı. Teşekkür ederim yorumun için çok sağol. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE !

En İyi Erkek Görüşü

• Türkiye Cumhuriyeti
    benim naçiz bedenim birgün elbet toprak olacaktır fakat ilelebet payidar kalacaktır
    Mustafa Kemal Atatürk

3|2
    0|0
    • benim naçiz bedenim birgün elbet toprak olacaktır fakat ilelebet payidar kalacaktır Türkiye Cumhuriyeti
      Mustafa Kemal Atatürk

• EyvAllah yorum için :)

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 6

• Türkiye Cumhuriyeti ❤

3|3
    1|0
  • Osmanlı

1|3
    5|4
  • Millet uzaya koloni kurar, bizimkiler eskiye sevdalı. Merak etme o devir bitti, yine bir Mustafa gelir ve 'Geldikleri gibi giderler' der.

3|0
    1|0
  • Osmanlı Devleti olmasaydı Türkiye Cumhuriyeti olmazdı atalarını inkar edemez insan!!!

0|3
    5|4
  • Osmanlı tabiki

0|2
    4|4
  • Her harükarda TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ

4|3
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• seni yuzelli yıl oncesine alalım o zaman

3|1
    0|1
    • arkadaşım görüşümü belirttim zoruna gittiyse yorum yapma boş yapma tartışma çıkartmaya ne kadar meillisiniz bak ulan dalgana dangalak.

• hadi hadi naşşş

• @volkanozturk55 bak ulan dalgana dangalakkk

• Türkiye Cumhuriyeti.

3|2
    0|0
  • Ya şimdi günümüze göre değerlendirecek olursak osmanlı devleti günümüzde işlemezdi, geçmişe bakıcak olursakta türkiye cumhuriyeti işlemezdi tercihim ikiside

1|1
    1|0
  • Tartışma yaratma amaçlı değil merakımı gidermek amacıyla soruyorum. Osmanlı Devleti ile ilgili kaç kitap okudun, yazarları kimler?

3|0
    0|0
    • Okumadım ama yönetim biçimi olarak öyle bir devleti isterim. şu an ülkenin durumu parlak mı? Bir referandumdur dönüyor sonuç ne?

• Kalıbımı basarım burada osmanlı devleti diyen üyelerin çoğuna osmanlının kurucusunu sorsan bilemeyecek durumdadır.

Osmanlı ile ilgili tek bir kitap dahi okumamıştır.

Osmanlı bilgisi lisedeki viyana kuşatmasından ibarettir.

Hepsi tam ülkücüdür.

Osmanlı aşığıdır fakat yarısı osmanlı tarihinin T sini bilmez..

Karşıt yorumda bulanacak olan arkadaşlar lütfen gerçekçi olup öyle yorum yapın evinizin bir bölümünü kütüphaneye çevirmiş gibi değil.

• en azından atamız belli burda çok bilmislik yapma ;) ertuğrul gazi mete han bu dedelerimiz sayesinde kuruldu o devlet bu 1 bilip bilmemesinden ziyade aynı taraftayiz.

• Türkiye Cumhuriyeti

1|1
    0|0
  • defol git kardeşim o zaman bizim devletimizden

3|2
    1|1
  • Hala osmanlı diyolar ya

1|0
    0|1
  • Soyumuzu, atalarimizi ne ara unutur olduk. Osmanli tabiki

0|2
    1|0
  • Cahil

3|1
    0|1
  • Türkiye Cumhuriyeti

0|1
    0|0
  • Türkiye Cumhuriyeti

0|1
    0|0
  • Osmanlıda bir TC de

0|0
    0|0
    • biliyoruz onu yönetim biçimi olarak demek istedim

• Hmmm ben Göktürkler diyorum 😊 Espri bir tarafada Osmanlı 600 yıllık bir devlet onun yönetiminde değişiklikler oldu TC ise daha 100 yıl bile olmadı

• Kemalist Türkiye.

0|0
    0|0
    • Mustafa Kemal Atatürk bizim atamız. Ama dinle karıştırılması çok yanlış. Çünkü biz müslüman insanlarız kemalist diye bişi yok arkadaşım Allah var Allah. Savaşlarıda biz iman gücüyle kazandık. yorum MUSTAFA KEMAL ATATÜRK yazabilirdin mesela. Yorumun içinde ayrıca teşekkür ederim.

• Evet ✌

0|0
    3|1
  • Türk`üz arkadaşlar Türkiye Cumhûriyeti Osmanlı İmparatorluğu Selçuklu Devleti ve daha neler neler devletler hepsi Türk bizim tarihimiz bizim devletlerimiz bu tip sorular çok yersiz

0|0
    0|0
  • Aslında Osmanlı Devleti daha iyi olabilir. Osmanlıca günümüz turkcesinden daha bilimsel daha felsefi ve daha edebi. Osmanlı Devleti ayrılıkçı etnik gruplari aramızda tutabilir. Hem bizim ingilizlerden ne eksiğimiz var. Adamlar Britanya diyorlar ama dümen ingilizde.

0|2
    0|0
  • Adam osmanlıyla türkiyeyi kıyasladı ya la

0|0
    0|0
    • Kardeşim ben yönetim biçimini anlatmak istedim ama anlayana tabi

• En basitinden osmanlı dünyayı yönetiyordu şu an dünya türkiyeyi yönetiyor bunu da anlayan olsaydı böyle bir kıyaslamaya hiç girmezdi

• ya orası öyle zaten Osmanlı Devleti tabi ki güçlüydü ama adildi şu an Türkiye'mizde öyle adiliz iyinin yanında şerefsizlerin karşısındayız.

Yükleniyor...