Kapat

Vatikanda ayine katılmak?

Ağustos ayında gezmek için İtalya'ya gitmiştik. Oradan da Vatikan'a. Baktık orada bir ayin gibi bir şey yapacaklar ama küçük bir kalabalık da var ki pazartesi günüydü. Birkaç arkadaşımız bizdena yrı girmeye çalıştılar ama izin vermediler. Takım elbiseli görevliye''Neden giremiyoruz''diyince ''Are you Mess?''demişti. İngilizcem normalde çok iyi ama acaba kirli misiniz, günahkar mısınız anlamında anlayabildim sırf girebilmek için evet dedim.1 saat boyunca vaaz mi dinlemedik, ilahi mi okumadık, rahibelerle mi selamlaşmadık sonra namaz kılar gibi hareketler mi yapmadık neyse, o adamlar baktığı için de çıkamadık. En sonunda piskopos gibi bir adam için herkes sıraya giriyordu, adam bir şeyler diyip ağzımıza ince ekmek kağıt gibi bir şey attı, ben yutmadım ama.Çıkınca millet gülerek bize bakıyordu. Arkadaşlar biz ne yaptık?

0|0
2|2

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Kutsanmişsiniz siz 😂 katolilere göre kutsanmayanlar kirli kabul edilir. Muhtemelen Hristiyan olmadığınızı anladılar 😂😂

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 1

• Tebrikler mis gibi Hristiyan olmuşsunuz

0|0
    0|0
    • Hahahhahahahahahahahahha 😂😂😂

• Tabi ki arama falan var ancak size dininizi sormuyorlar, belli kısımlarda söylüyorlar zaten buralar sadece katolikleri için falan diye. Eski papazların mezarları falan var mesela oralarda fotoğraf çekinmek yasak. Ve Vatikan'da kızların en az kısakol ve en az diz üzerinde giyinmeleri gerkiyor.

Kızlar Ne Diyor 1

• Daha önce duymuştum bu günah arındırma sanırım bu. İçini ferah tut tövbe et merak etme bir daha boşver 😊

0|0
    0|0
    • Yok ya sırf oradaki adamlar anlamasın diye ilahi okurken arkadaş Sodum sarı çiçeğe okudu, öyle bir ortamdı ama ne yaptık halen bilmiyoruz

Yükleniyor...