Din hocası olan var mi bişey sorsam ??

Kadın erkek din hocasına sorum olacak lütfen cevap verin

Güncellemeler:
Sorum şudur..

Bir erkek ayette yazdığını bile bile zinan gunah olduğunu

Bile bile, aldatıp bem erkeğim aldatırım ve ayette öyle bişey yazmıyor derse sizce şirk kosu olmaz mı?

Bildigim kadarıyla Allah'ın indirdiği Kuran'ı Kerim'deki ayetleri zinayı yalanlamak inkar etmek ve erkeğim ben demek şirk koşmak olmuyor mu ?

Burda gunah işleyen degil ayeti yalanlayan demek istiyorum...

0|0
8|16

En İyi Erkek Görüşü

• Ayeti yalanlayanlar ve KEndı KAfasına Göre Yorumlayan bir İnsan Dinden çıkar allahu alem

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• Benim bildiğim kadarıyla sizin söylediğiniz doğru burada ayeti yalanlayıp kendi öyle birşey olmadığını ifade edip bu böyledir diyor bu yüzden şirk koşmuş oluyor bunun başka hiçbir açıklaması yok

1|1
    1|0
  • Allah'a şirk koşmak Allah'a ortak aramaktır.Bu dediğin şirk koşmak olmaz ama onun kadar kötü Allahın ayetini inkar etmek olur dinden çıkmak demektir.Ayette yazdığını göre göre inkar ederse dinden bile çıkabilir

Yaptığının günah olduğunu kabul ederse bu günahkar olmaktır ama inkar etmek dinden çıkarır

1|0
    0|0
  • hoca değilik ama bir sor bakak

1|0
    0|0
  • Din hocası olmasakta belki bilebileceğimiz birşeydir sorun yinede

1|0
    0|0
  • ramazan davulcusu var uyar mı abla ?

0|0
    1|0
  • Din hocasının ne işi var burada

0|0
    1|0
  • lisedeki din hocamın facebook profilini yollym mı :P

1|0
    0|0
  • -ash- hoca efendiye sorabilirsin.

1|0
    0|0
  • evet sorunu sorabilirsin düzgün ve dürüst cevaplayacağım

1|0
    0|0
    • eğer kuranı okumadıysa ve ondan haberi yoksa cahilliğinden söylediyse şirk olmaz. Ama Kuran'ı okuduğu ve ayeti bildiği halde yine de işlerse günahkar olur. Eğer Kuran da yazdığını görüp işine gelmediği için inkar ederse şirke bulaşır. umarım yardımcı olmuştur

• VARRRRRRRRR

• direk soraydın iyiydi, güncellemelere gel

1|0
    0|0
  • Alo fetva hattına döndürdünüz la siteyi..

0|1
    1|0
  • din hocası derken?

0|0
    1|0
    • olmuyor tabi ki.

• Ben seni dinlemiyorum yanlış anlatıyorsun...

• eyvallah.

• din hocası ne gezer la KaSe de :D

2|0
    0|0
    • ayeti inkar ettiği için küfre girer şirkle alaka kuramadım

• ne boşaması kafan mı güzel adam dinden çıktı zaten nikah filan gitti

• Ne bilim araya bunuda eklemek istedim :)

• sor bakalım ...

1|0
    0|0
  • sor ben varım

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• böyle ciddi, (islam) din hakkındaki şeyleri burada sorup onun bunun yorumuna göre cevap araman sağlıklı olmaz. internet diyanet fetvayı araştır onlarla görüşüp konuş.

1|0
    0|0
  • Din hocası değilim... Ancak İmanın şartları arasında " Kitaplara iman " olduğundan ötürü inkar etmek şirk olur ve dinden çıkar.

1|0
    0|0
  • Bak kuran dan hiçbir yeri ve hçbir ayeti degiştiremezsin degistirirsen şirk koşmaya girmez bu direk dinden çikar cünkü bu kuranı yalanlamak olur

1|0
    0|0
    • Ayeti yalanlamak Allah'a ortak koşmanın eş anlamlıdir

• Evet öyle ama bu direk yalanlama yani gizli şirk gibi farkı yok aslinda

• :) teşekkürler

• hangi dinin hocasi onuda yazsaydin

2|0
    0|0
  • o degilde aldattigina degil de günah isleyip islemedigine mi takildin?

0|2
    0|0
    • Yıllardır yaptıgı bişey ama biz dine sığınıp söylediğimiz de ayette yanlış yazıyor ben hocalarda sordum diyor

• sutla gitsin münafigi.

• O dedğnz kişi küfre girmş, şirke değil

Şirk: Allah ın sıfatlarını, uluhiyetini inkar etmektir.

0|0
    1|0
  • ayeti inkar etmek küfürdür dinden çıkarır

şirk farklı birşeydir, allaha haşa herhangi bir fiilde ortak koşmayı temsil eder

mesela başka şeylere tapma, falcılara inanmak

çünkü falcılar allahın kuranda kendinden başka kimsenin bilemeyecegı gayb -gelecek hakkında yorum yapar bilgi verdigini iddia eder, gaybı bılme konusunda kendını allahla eş tutar bu da şirktir

(Allah-u tealanın peygamber ve evliyadan bir kısmına dilediği kadarını bildirecegını kabul ediyoruz ama falcı evliya ya da peygamber degildir abdestsiz namazsız taharetsiz kişilerdir )

sanırım ayet inkarı ile dinden çıkmış olabilir

eğer kastı günah işledimse işledim (kültürel olarak ataerkillik nedeniyle) erkek oldugum için benim durumum bır kadınla eş değildir babında o niyetle soylediyse, dinden cıkmamıstır

0|0
    0|0
  • bi de bunu kabul edip zina edenlere ne demelii vay hallerimize

1|0
    0|0
Yükleniyor...