''Kültür bonusu'' olayı Türkiye'de uygulansa kitap okuma oranı artar mı sizce?

Bu tür girişimlere bir örnek olarak İtalya’da hayata geçirilen ve başbakanlık müsteşarının öncülük ettiği “kültür bonusu” projesi verilebilir. Kültür bonusu, 2016 yılında 18 yaşına giren gençlere kültür-sanat harcamalarında kullanmaları için 500 avro sağlıyor. Hükümetin 290 milyon avro bütçe ayırdığı
proje kapsamında toplamda 574.593 gencin dijital kimlikle kayıt olarak bonustan yararlanması hedefleniyor. Gençler telefonlarına ya da tabletlerine indirecekleri bir uygulamayla edinebilecekleri bu kültür bonusu ile kitap satın almanın yanında tiyatro, sinema, konser veya müze, sergi, anıt, galeri arkeolojik alanlara, hatta tabiat parklarına giriş bileti satın alabiliyor.

Bayramlarda toplu taşıma bedava olunca insanlar sırf bedava diye kullanıyor belki kitaplarda bedava olursa sırf bedava diye okurlar. :D sizce işe yarar mı?
''Kültür bonusu'' olayı Türkiye'de uygulansa kitap okuma oranı artar mı sizce?#Wimpy

0|3
288

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 27

• Bizimkiler kitabı alır ikinci el olarak elden satar.

0|1
    0|0
    • alıcısı olmaz ki işte düşünsene devlet sana da para veriyor ama kitapçıdan alırsan. yani dışarıdan satsan da kimse almaz

• Ben alırım daha fazla kitap 😍😂😂

• O parayı alır onu da okumazlar 😂

0|1
    0|0
  • o kitabi alip bonusy kapip kirabi satarlar, operaya bilet alir karaborsa bile yaparlar :/

0|1
    0|0
    • o kadar da olmaz herhalde kitapları biletleri satın almak daha kolay olacağı için o kadar para etmez yani ayrıca insanlar bu parayı kullanmak için yasal olanları tercih eder bence :D

• illa çakallık peşindesiniz siz de ya :D

• ben diil tovbee 🙅😇

Erkekler Ne Diyor 7

• imkan yok bak arkadasm var harika cizimler yapiyo kalemlerini alacak parasi yok ben memleketimde kutuphane yoktu bir tane var onda da gizli girer calisirdik

0|1
    0|0
    • internette denesin şansını derim son zamanlarda o çizimlere epey ilgi var. ya bir destek bulur ya da reklam geliri sağlar belki

• insallah ugrasiyor garip cocuk biraz da burs falan bulduk insallah cozecez

Yükleniyor...