Yalnızlık paradoksu?

Yalnızlık, senin mi toplumu dışlaman yoksa toplumun mu seni dışlaması sonucu meydana gelir?

Güncellemeler:
Beyler bayanlar madem herkes toplumu dışlıyor o zaman bu toplum da kim? Dışlanılan toplum içinde ki bireylerde sizin gibi onlarda toplumu dışladığını düşünüyor. Burada ki kilit nokta kişinin kendisini dışlamasıdır.

0|1
3|9

En İyi Kız Görüşü

• Ben toplumu disliyorum. Ama galiba ikisim benim genelde bpule mileti dovecekmis gibi bakislarim varmis. Hep siyah giyerim. Kendii isime bakarim.. milete yaklasmaya korkar. Terslerim felan diye herhalde. Yani ikisi. Arada bir kac tane yinede benimle konusan eden oluyor onlarda benimle tanisdiklari icin sansli varliklar 😎

0|0
    0|0
    • ya da sen şanslı bir varlıksın onlarda olmasa insan açlığından kendini sürünün içinde bulurdun, yetiyor demek ki onlar sana.

• ölene dek..

En İyi Erkek Görüşü

• Her iki şekilde de olabilir.

5|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 2

• Toplum kimmiş beni dışlayacak. ben dışlarım

0|0
    0|0
  • Toplum beni kovuyordu tam, ben de istifa ettim.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• hayatımın tümünde yalnız olsaydım eğer bu beni toplumun dışladığının göstergesi olurdu fakat ben gayet sosyal bir insandım gezen hani geriye baktığım da şişman pc başında yatan bir adam görmüyorum çoğu şeyi yaşamış birini görüyorum şuansa yorgun ve saçma insanlar dan bıkmış iletişim daha kurmak istemiyen kozasına çekilmiş kendini yenileyen birini görüyorum

0|1
    0|0
  • Yanlızlık temelde öznel olarak nesnellikle aradaki çatışmanın uyumsuzlugun sonucundan başka birşey değildir.
    Oldugun ortama belli ölçülerde uyum sağlamak mümkün olsada, bakış yorumlama beklentidekimfarklılıklar kişiyi özünde yanlız bırakır. Buda kişinin sürekli bir arayış içersinde olma sonucunu doğurur.
    sonuç olarak yanlızlız; özünde kişinin yaşadıgı ya da oldugu toplumu yadsıması kabul etmemesi benimsememsi ile ilintilidir.
    bu ilintide adlandıramasada teorileştiremesede yaşam felsefesindeki farklılıklardan ötürüdür..
    Kişi kendi açısından bu soruya en sağlıklı cvbı " sebep sonuç ilişkisi" teorisi çözümlemesiyle verebbilir

0|0
    0|0
  • Toplum seni dışlamaz, sen toplumu dışlarsın uzaklaşırsın sebeplerin vardır ve birdaha topluma kabul ettirtmezsin kendini. Merak uyandıran bunun cevabı aslında.

0|0
    0|0
  • Aşagıdakı hersey aslında aşagıda mıdır , yoksa diğerleri yukarda oldugu ıcın mı aşagıdadır

0|0
    0|0
  • benim toplumu dışlamamla oldu

0|0
    0|0
  • Bence toplumun faydasizligini görüp senin dışlaman tabi onların haberi yok😂

0|0
    0|0
    • Gardes felsefe mi okuyosun sen ya 😂😂

• ben istediğimde olmuyor black kardeşim, kişi kendisiyle kalırsa kendiliğinden gerçekleşecektir. :)

• O zaman kalmayalım çökmüş kardeşim çökmeye niyetimiz yok felsefe bölümü flaan mi okuyosun yoksa ilgi mi?

• Var burda

0|0
    0|0
  • Hayatımızın bölme işleminden elde kalan sadece
    yaşamak, ister dışla, ister dışlan...

0|0
    0|0
Yükleniyor...