Arkadaşlar dini kitabımızı anlamak için

Başta hangi kitaplar okunabilir?Hangi kitapla başlanabilir?

Güncellemeler:
Herkese teşekkürler :)

0|0
4|19

En İyi Erkek Görüşü

• Sırasıyla şu kitapları oku.

Kuranı-Kerim (Türkçe Meali Diyanet Çevirisi)

Din Bu 1: Tanrı ve Kur'an (Turan Dursun)

Tanrı Yanılgısı (Richard Dawkins)

1|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 18

• Sadece Türkçe mealinden İslam öğrenilmez. Birçok arkadaş gördüğüm kadarıyla ezberden yazmışlar. Türkçe mealini okuyorsunuz, ondan sonra herkes kendi anladığı anlama göre farklı farklı anlamlar çıkarıyor. Bu da sapkınlığa yol açıyor. O yüzden tefsir okumalısın. Kur'anı Kerim'deki ayetlerin ne manaya geldiğini açıklayan kitaplara tefsir denir.

1|0
    0|0
  • Mealini anlayarak ve dusunerek okursan yeter baska bir seye gerek yok onun kitabini ondam iyi kimse anlatamaz

1|0
    0|0
  • siyeri nebi yi oku. Peygamber efendimizin sahabelerin yaşantısını bilirsen çok şey değişir hayatında.

1|0
    0|0
  • dini kitabı anlamak istiyorsan elmalılı hamdi yazırın türkçe mealli Kuranı kerimi ile başlayabilirsin başka kitaba ihtiyacın yok bnce

1|0
    0|0
  • tamam da niye gizli oruyosn şahsen ben sana cevap vermem şimdi!

1|0
    0|0
  • Kur'an-ın Türkçe mealiyle başla bence ilk olarak.

1|0
    0|0
  • kuranı oku işte

0|0
    0|0
  • harbiden neden gizli sordun ?

1|0
    0|0
  • 1|0
    0|0
  • sadece ALLAH sadece kuran yeter

0|0
    0|0
  • tefsir oku.hadis kitapları oku.tefsir iyi

1|0
    0|0
  • eğer dine yeni başladıysan valla ben bir tavsiye veremem yanlış yönlendirmek istemem. ama dini hikayeler, efendimizin hayatı (yaşı doğum günü ana adı baba adı şeklinde ezber hayatı değil) oku işte.

0|0
    0|0
  • Kuran'ın Mealini oku öncelikle tabiki.. sonra İmam Şarani veya İmam Gazali'den ayet açıklamalarını, tefsirlerini okumanı tavsiye ederim. boş beleş camii cematine değil, gerçek müslümanlara hitap ediyorlar.

0|0
    0|0
  • Kutsal Kitapların Kaynakları 1-2-3

0|0
    0|1
  • Arapça ögreniyorum seti..

0|0
    0|0
  • anlamak yeterlimi uygulayabilmek önemli olan

0|0
    0|0
  • Anlamak için önce kendini geliştirmelisin

1|0
    0|0
  • Biz deme lütfen.

1|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 4

• meal ve tefsir okuyor musun mesela?

e zaten çok karmaşık değil ki,neyi anlamadın güzelim?

ilmihaller var,hadis kitapları var ek olarak ve dini kitaplar,risaleler var okurum dersen.

1|0
    0|0
    • Kendim için değil erkek arkadaşım için

• Hmm işe yarar mı emri vaki gibi görmez dimi özgürlükçü bir yapısı var çünkü

• bi tanem şu kitabı okur musun lütfen de..

hatta kabul etmezse burada fikir alışverişi yapıyoruz,ben de senin kitaplarını okurum dersin;)

• ilmihal <3

1|0
    0|0
  • diyanetin tefsirleri olması lazım. tam olarak adını bilmiyorum. bir keresinde bir ayeti anlamamıştım. çok iyidi açıklamaları. araştırırsan bulabilirsin tavsiye ederim.

0|0
    0|0
  • Mealleri ve onu açıklayan hadisleri oku

0|0
    0|0
Yükleniyor...