Kaç Kitap okumuşsunuzdur? Hım?

küçükken okuduğunuz klasikler, devamında okunmuş gençlik serileri vs. leri çıkardığınızda kayda değer kaç kitap okumuşsunuzdur..
Kaç Kitap okumuşsunuzdur? Hım?

0|1

En İyi Erkek Görüşü

• Yaklaşık 2.000 civarı kitabım var içinde okumadığım 3-5 tanedir. Bir de benim olmayıp okuduklarım var kütüphanelerden alıp. Lise ve üniversitede de param olmadığından kitap alamadığım zaman okumayı çok istediğim kitabı her gün kitapçılara giderek belli bir kısmını okur rafa geri bırakırdım onlar var.

Sayamadım. :)

1|0
    0|0
    • senin gibileri pıçaklamak istiyorum

• Adettendir. Hem görüşlere değer verildiğinin belirtilmesi hangi platformda olursa olsun teşekküre değerdir. Çünkü insanı görüşlerini söylemekten çekinmekten kurtarır.

• peki bakalım öyle olsun

Erkekler Ne Diyor 12

• Hepsi yazılı. Tam rakamı hatırlamıyorum ama 170 vardır

1|0
    0|0
  • Türkiye İstatistik Kurumu’nun yaptığı araştırmaya göre, (ülke genelinde ve ülke ortalamasında) günde 6 saat televizyon izleyen, 3 saat internete giren Türk insanı, kitap okumaya sadece 1 dakika ayırıyor. Herkes binlerce kitap okumuş :) ben hem asker, hem bir yazar çocuğuyum, ders kitaplarını çıkardığımda 70-80 kitap anca okumuşumdur, bir kaçı sarmadığından yarım bile bırakmıştım... Sitede ki herkes aşırı bilgili, tam bir kitap kurdu ama nedense yorumlarda o ışığı göremiyorum ^^ Hep yazım, hep kelime hataları var nedense ^^

1|0
    0|0
    • kızlardan birinin yorumu var gördün mü.. 21 yaşında her yıl 100-150 kitap okuyarak 3000 kitaptan fazla okumuş =))

• aslında insan binlerce kitap okuyarak hiçbir şey öğrenmeyebilir. kitapların aşk romanı olması şartıyla elbette :P

• Kitap okumanın ; kelime dağarcığını artırdığı, beyni geliştirdiği, insanı bilinçlendirip, kültürlendirdiği, hızlı düşünme yeteneği verdiği, hayal gücü ve yaratıcılığı artırdığı, iletişimi kuvvetlendirdiği vs. söyleniyor. 3000 roman okuyan biri üst düzey donanımlı birisi olur sanırım. Aşk romanlarını tutup sallasan en azından 1-2 bilgi çıkartırsın, olay örgüsüne serpiştirilmiş olan. Hiçbir şey öğrenmezsin diye bir şey yok ^^ Rum ateşini, Taht oyunları serisinde öğrendim, Radyoaktif yaşamda "survival" dediğimiz hayatta kalma konulu Metro2033 kitabında hayatta kalma konusunda bir kaç bilgi edindim, Robinson Crusoe kitabında ekmek, peynir yapımı, keçilerin yabani ortamda nasıl yakalandığını vs. öğrendim, Bihruz bey'in hayali aşkını anlatan Araba sevdasında dönemin Osmanlısı ve Osmanlı'da ki değişimler, Tanzimat'ın etkileri vs. :D illa ki bir şeyler çıkar yani 3000 kitap diyoruz, büyük bir kültürel değişime uğratır insanı.

• 327 kitabım var şu an kütüphanemde...

1|0
    0|0
  • 500 den fazladır

1|0
    0|0
  • aldığım kitaplari köylere yollarım okudum okutulmaya devam edilmeli

1|0
    0|0
  • 100 filan

1|0
    0|0