Kapat

Öneri istiyorum. Bilgili/kendini geliştirmiş, bu tarz soruları ve bilgi paylaşmayı seven insanlar cevap verebilirler mi?

Çoğunluğun bilmediği, ender film, kitap, şarkı, şarkıcılar, gruplar, yazarlar, mimarlar, bilim adamı, mühendis, tarihi, sanatsal, bilimsel vb. olayları detaylı bilebileceğim kitaplar, kendimi geliştirebileceğim, ciddi anlamda hayatımı değiştirecek her ne olursa olsun aklınızda ne varsa ne olduğu önemli değil, bütün kapsamıyla, en ufak detayıyla öğrenip anlayabileceğim şeyler, bilgiler, tavsiyeler verebilir misiniz? Aklınızda ne varsa paylaşabilir misiniz? Aaa bak bu kitap çok iyi mutlaka ölmeden oku, mutlaka şu mimarın, bilimadamının hayatını kitaplarını oku vs. Şöyle bilmem ne ender bir yazar var kimsenin bilmediği, duymadığı. Ama lütfen popüler kültüre ait yeni nesil, son moda (grinin elli tonu, twilight, harry potter) tarzı şeyler olmasın.

0|0
4|12

En İyi Erkek Görüşü

• Belli Bir Örnek Vermek Yerine Bakış Açınla İlgili Konuşabiliriz :)..
    Ben Sana Burdan Hande Altaylı - Kahperengi Kitabını Oku Desemde, Eşkıya Filmini Keje'ye Empati Yaparak İzle Desemde Yetmeyecek :)..
    Yazdıklarından Anladığım Kadarıyla Kendini Geliştirmekle Birlikte Farkındalık ve Bilinç Seviyeni Yukarı Taşımak İstiyosun..
    Bununla İlgili Küçük İpuçları Verebilirim :)..
    Asıl Konu Burda Kim? :)
    Sensin :)..
    Demek ki Kendine Yoğunlaşmak Durumundasın :)..
    Başkalarının Oluşturmuş Olduğu Fikir ve Sanat Eserleri Şu Anda Sana Ekstra Bir Şey Katmaz Çünkü Kendini Tam Anlamıyla Tanıdıktan Sonra Ancak Başkalarının Fikirleri ve Eserleri Senin Pencereni Şekillendirmene Yardım Edebilir :)..
    Yani Kısacası :)..
    Aynanın Karşısında Aradığın Bütün Eserler Var :)..
    Dikkatli Oku, Dikkatli Seyret :)..
    İyi Seyirler :)..
    Kolay Gelsin ;)...

1|1
    0|0
    • Çok teşekkür ederim içimi anlatmışsınız ellerinize sağlık gerçekten çok güzel bir yorum :) şimdiden bilgi topluyorum not alıyorum aslında ilk hedefim kendimi tanımak :)

• Anlaştık 😉👏🏽👏🏽...

En İyi Kız Görüşü

• Her konuda birden bilgi olmuyor. Yavaş yavaş başlamalısın. Tüfek mikrop ve çelik. Daha sonra bilim ve yanılgı. Uygarlık yargılanıyor. Dantell Bell ideolojinin sonu. Samuel Huntington Medeniyetler Çatışması kesinlikle okumalısın. Bunlar ilk aklıma gelen kitaplar. Nigel warburton felsefenin kısa tarihi bence bu kitapları mutlaka okumalısın. Daha sonra Tanrı kenti izlemekle başlayabilirsin. Cosmos var dizi. Yani aslında belgesel ve inanılmaz güzel. Bilim adamları konusunda ben Türk bilim adamlarını araştırıyorum şimdilik. Şarkı konusunda Zula baba, Kuan, Ahraz, eleni Vitali. Bunlar böyle ilk aklıma gelenler. Umarım yardımcı olur.

1|0
    0|0
    • Yaz hadiiii😞

• Yok yahu bir şey yapmadım. Siyasi biraz benim yazdıklarım ama mutlaka sana bir şeyler katarlar. Tarih konusunda Halil İnancığın 2 kitabını okudum ve muhteşemdi ama isimlerini hatırlayamadım. ✋🏻Reşat Ekrem Koçu Topkapı sarayı da çok iyi. Mevlanın Mesnevisini de okumalısın. Birde İlber Ortaylı'nın Türkiye Teşkilat ve idare tarihi var. Çok ayrıntılı ama seversin diye düşünüyorum. Ve birde onedio. comu takip edebilirsin. YouTube kanalları var çok güzel araştırmalar yapan ilgini çekenleri izleyebilirsin.

• Yaa çok teşekkür ederim gerçekten :) :) Çok sevindim not alıyorum hepsini :)

Erkekler Ne Diyor 11

• Ben ben ben :) Youtube üzerinde Oğuz KOCABOĞA olarak aratırsan henüz dün eklemiş olduğum 2 adet eserime ulaşabilirsin. Sevgilerle :)

1|0
    0|0
    • Teşekkür ederim 9. abonenim :) Ekledim listeme

• Çok sağol :) Eyvallah. Şöyle hepberaber yanyana gelip samimi bir sohbet ve gerçekliklerimi yansıtan şarkılarımı sizlerle söylemek isterdim. Bir gün o da olur umarım. Sevgilerle.

• İnşallah olur :) Hoşçakal :)

• kendini geliştirmek istiyorsan duygularını ve düşüncelerini sürekli yaz , ben bu yöntem sayesin de , şiirler , şarkılar ve hikayeler yazdım , bu konularda isteyen herkese yardımcı olabilirim

1|0
    0|0
  • steve jobsun hayatini anlatan bir film var kesinlikle oneririm

1|0
    0|0
  • Sabah namazina nasıl kalkılır?-cemil tokpınar.

Bu kitabı mutlaka okumalısın.

1|0
    0|0
    • Hımmm teşekkür ederim :)

• Yahudinin tahta kılıcı adlı kitabı mutlaka temin et. Şimdi okuma. Al kütüphanene koy. Ileride okursun. Ama mutlaka oku. Kitap Türkiyenin röntgenini çekip yaziya dökmüş. Tabularini yok edecek. :) iyi seyirler

• Çoook çok teşekkür ederim ne desem boş :) :) :)

• Yuval Noah Harari - Sapiens
    Bertrand Russell - Sorgulayan Denemeler
    Jared Diamond - Tüfek, Mikrop ve Çelik

1|0
    0|0
  • hımmm ölümsüzler ülkesi althar ı tavsiye ederim bulamazsan tanışırız artık

1|0
    0|0
  • Kadın kokusu filmi

1|0
    0|0
  • Yaa iyi diyorsun da böyle yapınca popüler kültürün boynundaki tasması çıkmaz ki :/

0|0
    0|0
  • Böyle önemli sırları paylaşmak istemem doğrusu :)

0|0
    0|0
  • Bilgim yok

0|0
    0|0
  • i.dr.com.tr/.../0000000425845-1.jpg

Kimsenin bilmediği bir kitap. Belki hayatını değiştirebilir.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

Yükleniyor...