Elimin esnek olması enstrüman çalmamı kolaylaştırır mı?

Elimin esnek olması enstrüman çalmamı kolaylaştırır mı?

Normal insanlara göre çok daha esnek elim mesela masaya düz koyduğumda parmaklarımı yukarı doğru hiç ellemeden kaldırabiliyorum ve L oluyor veya diğer elin yardımıyla neredeyse arkaya tamamen kıvırıp deydirebiliyorum başparmağımı bileğime deydirebiliyorum ve parmaklarımda elden bağımsız hareket edebiliyorlarözellikle serçe parmak rahat hareket edemez diyorlar ama en ayrık durabileni o sizce bir artı yaratır mı yoksa eksi mi yaratır?

0|0
91

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Enstrüman çalmak disiplinli çalışma, müzik kulağı falan gerektirir. Ayrıca elin kuvvetli olması esnek olmasından önemlidir, çalışa çalışa ele esnekliği zamanla kazandırırsın zaten.

Benim parmaklarım da böyle, baş parmağım ile serçe parmağı 180 derece açıp hayvan gibi menzil edinebiliyorum.

Ama enstrüman çalmaya direkt bir faydası yok, en azından başlangıçta, kimse daha girizgahta John Petrucci arpejleri çalmadığına göre, bir faydası yoktur.

0|1
    0|0
    • ben de denedim 180 derece oluyor :D söylediklerinizde son derec haklısınız fakat ben şunu için sormuştum genelde insanın yapısına göre enstrüman veriyorlar gsl de falan mesela benim arkadaşımın ağız yapısı uygun olduğu için fagot vermişlerdi

• Yav o işler cidden çalışma ve asgari yetenek işi.

Herkes öğrenebilir yeterli çalışmayla.

Yngwie Malmsteen'in tekniğini görenler adamı çok özel bir yetenek sanıyorlar, tamam öyledir de, herif barok müziği gitara adapte etmek için okulunu falan bırakıp her allahın günü saatlerce gitar çalışmış yıllar boyunca. O kadar ki, doğru düzgün müzik eğitimi almadığından nota bile bilmemesine rağmen gitarla müthiş neo-klasik eserler yaratabiliyor.

• tabi ki çok çalışmak önemli bir gün çalışmasan 2 gün önceyle arada baya fark oluyor

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 8

• yani çok etki etmez ama piyano diyeyim.

0|1
    0|0
    • bence de olabilir iki elimle aynı anda yazı yazabiliyorum veya biriyle resim çizerken biriyle yazı yazabiliyorum

• Bence artı harbiden iyi yani

0|1
    0|0
  • Artı yaratır

0|1
    0|0
  • Olur tabi

0|1
    0|0
  • olabilir

0|1
    0|0
  • gitar olabilir mesela

0|1
    0|0
  • eger parmaklarini iyi kulanabiliosan ise yarar

0|1
    0|0
  • iğrenc

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Yükleniyor...