Türkçe şarkılar niye birbiriyle aynı ve saçma?

(Türküm, şimdi bazı düşük zekalılara karşı yinede belirteyim dedim olayı farkı boyutlara çekmesinler diye mecbur işte , belirtmezseniz sizde o seviyeye düşüyorsunuz iletişim kurabilmek için)

Biz şarkı yapmayımı beceremiyoruz? Türkçe şarkıların çoğu hep aynı tonda, ritmi vs. hep aynı , sanki hepsi birbrinini kopyası gibi. Birbirlerinden çalmışlar sözlerini değiştirip sunmuş gibi.

Bir farklılık göremiyorsunuz.

Neden böyle?

0|0
24

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Türkülerin %90 ı anlamlıdir bana gore. Zira Türküler her hangi bir durumdan esinlenilerek degil, gerçek yaşanmış hikayelerle yazilan en nadir muzik türlerindendir. Ve gerçek yasanmislik dogal olarak anlamlidir.

https://m.youtube.com/watch?v=TFaocOAgRiA

0|0
    0|0
    • Türküleri bu yüzden sevmiyorum. Dert, keder, sıkıntı hatırlatıcı şeyleri ne diye seveyim

• imla kurallarına dikkat etmeden yazıyorum ks de, tabi kendince milliyetçilik tuzağı sunmuşsan bilemem. Ki bu düşünceyle söylediysen konumdaki baştaki uyarının içine mecburen dahil oluyorsun.
      Anlam bakımından şöyle bir şey var , Eğer varsa insanda hedefselliği uyandıran, sanatsallığı dile getiren türküler , bağlantılarını atarak Türkülere karşı yaklaşımımı bir nebze ilerletirsin.

• Kardesim tuzak vs aklimdan gecmedi. Türk, Turkiye, Türkçe ya da Türkü gibi icinde Türk gecen kelimelerde T yi kucuk gorunce en ince sekilde uyariyorum karsimdakini genelde. Emin ol sana ozel bir durum degil

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 1

• Biz mi yapıyoruz nerden bilelim ya

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Fikrine Ve Sana Saygı Duyarak Cümleme Başlıyorum :)..
    Bütün Türkçe Oluşturulan Şarkılar İçin Aynı Durumun Geçerli Olduğunu Düşünmüyorum..
    90'lı Yıllarda Oluşturulmuş Beste ve Güftelerden Bir Çoğu İnsanların Duygularına Ulaşmıştır :)..
    Mesela Onno Tunç, Kayahan Gibi İnsanlar Gelmiş Geçmiştir Ülkemizden..
    Yazdığını Anlıyor ve Kısmen Hak Veriyorum..
    Özellikle Günümüz İçin Haklısın ama Bütün Türkçe Şarkılar Dersen Orda Ayrılırız ;)...

0|0
    0|0
  • Ruh yok çünkü. Laf olsun diye yazılmış sözlerden ibaret. Yıldız tilbe gibi her kes yürekten çoştura coştura şarkı yazmıyor.

0|0
    0|0
  • türkü dinle aybalam. daha doyurucu oluyor

0|1
    0|0
Yükleniyor...