Bu ay sonu kitap siparişi edeceğim, bana kitap önerir misiniz?

Aslında alınacak listem baya kalabalık ama sizin de tavsiyelerinizi almak istedim.
Bu ay sonu kitap siparişi edeceğim, bana kitap önerir misiniz?Not: Popüler kültür tarzındaki kitaplar hariç önerdiğiniz her kitap dikkate alınıp incelenecektir.

#Raskølnikov

Güncellemeler:
Yazarı ile birlikte yazarsanız memnuniyet duyarım.

0|3

En İyi Kız Görüşü

• Jose saramago- körlük
    Kabil
    Joanne greenberg- Sana gül bahçesi vadetmedim
    Oruç aruoba- de ki işte, tümceler, yürüme
    Şimdilik aklımda bunlar var.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Erhan Bener- Acemiler , Gilles Deleuze-Duyumsamanın Mantığı , Hakan Günday - Zargana , Georges Perec - Karanlık Dükkan , Nihan Kaya -Disparöni , Şule Gürbüz - Kambur

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 31

• Haruki Murakami'nin kitapları güzeldir. Jojo Moyes' in kitaplarını da okuyabilirsin; özellikle Senden Önce Ben için önyargılıydım ama beklediğimden iyi çıktı. Eğer fazlasıyla at gözlüklü birisi değilsen Lolita'yı da okuyabilirsin. Memleketimden yazar isterim dersen Kuyucaklı Yusuf derim

0|1
    0|0
  • Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku

1|1
    0|0
  • Sen dünyasın-Krishnamurti , Yüzleşme-Uğur Koşar, Nietsche ağladığında-Irvin D. Yalom, Aylak adam-Yusuf Atilgan

0|1
    0|0
  • Lawrence Durrell- İskenderiye Dörtlüsü
    4 romandan oluşuyor. Bende sipariş verdim gelmesini bekliyorum..

0|1
    0|0
  • Maeve Binchy - Geri Döneceksin
    Suyun Rengi -James Mcbride

0|1
    0|0
  • Montaigne Denemeler

0|1
    0|0
  • Sen benim diyeceğim her kitabı bilirsin.

0|1
    0|0
    • Yorumu görmeyip yanlışlıkla eksilemişim. Kendimde miydim acaba görüşünü okurken :D

Geç olsun güç olmasın. Sen yine de söyle belki bilmiyorumdur:)

• Alaeddin Şenel-Siyasal Düşünceler Tarihi
      Platon-Devlet
      Yaşar Çoruhlu Türk Mitolojisinin Ana Hatları/Erken Devir Türk Sanatı
      Umberto Eco-Orta Çağı Düşlemek/Orta Çağ Estetiğinde Sanat ve Güzellik
      Oğuz Atay-Bir Bilim Adamının Romanı
      Sait Faik Abasıyanık-Son Kuşlar
      Richard Dawkins-Gerçeğin Büyüsü

• Göz atacağım teşekkür ederim

• H. Nihal Atsız-Ruh Adam

0|1
    0|0
  • jean kristophe grange-kaiken
    Cinayet romanı kanlı kanlı uzakdoğu kokan

0|1
    0|0
  • Nazım Hikmet Kan konuşmaz

0|1
    0|0
  • Sarah Jio dan Yeşil Deniz Kabugu oku derim

1|1
    0|0
  • Alamut
    Elveda guzel vatanım ahmet Ümit
    Hayvan ciftligi george orvell
    Sol ayagim chris brown

0|1
    0|0
  • Yazari Han kang vejetaryen kitabini oneririm. tukenmisligi cok guzel anlatiyor.

0|1
    0|0
  • Arda erel - Arayış 👌🏼

0|1
    0|0
  • Güray Süngü-Düş Kesiği

0|1
    0|0
    • Kitaptan sevdiğim bir yer..

"Sana cevap veririz ama cevabımızla seni kırmış oluruz. Biz dışarıdaki insanlar gibi değiliz, naifiz biz. Seni kırarsak buradan gitmemiz ve senin karşına bir daha çıkmamamız gerekir. Ya da sen kırıldığın için kendine yakışanı yapmalısındır ve buradan sen gitmelisindir. Bu yüzden cevap veremeyiz. Küs kalalım ama çirkinliklerimizi birbirimizin yüzüne vurmamış olarak yaşayalım."

• Vay güzelmiş:)

Teşekkürler

• halk tv nin kitap kampanyası var.. oradan kitap al..

0|1
    0|0
  • sabırsız yürek

0|1
    0|0
  • Kavgam, Hitler.

0|2
    0|0
  • Yağmur sonrasi sarah jio

0|1
    0|0
  • Yabanci sahmeran veyl

1|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    11

Erkekler Ne Diyor 9

• Tarih kitapları alacaksan, hangi konuyla ilgili kitap istediğini yazman yeterli. Tarih kitapları benden sorulur. Tarih romanlarına ve tarih araştırma inceleme kitaplarına bayağı hakimim. Yabancı klasikleri de okuyorum.

0|1
    0|0
    • Dünya tarihi desem?

• En başta şu kitabı okumanı tavsiye ederim: www.kitapyurdu.com/.../85853.html&publisher_id=85 Bu kitapta batı dünyasının gözünde dünya tarihini etkileyen en önemli 70 savaş batı dünyasının bakış açısına göre anlatılıyor. Bu savaşların yarısından fazlası bize lisede okutulmayan savaşlar. Ve bu savaşların gidişatı sadece sözel olarak değil, harita üstünden de adım adım gösterilerek anlatılıyor.

Daha sonra da şu kitabı okumanı tavsiye ederim: www.kitapyurdu.com/.../87783.html Bu kitapta da Türk milletinin gözünde dünyaya en çok etki eden 33 savaş Türkler'in bakış açısına göre anlatılıyor.

Bu 2 eseri arka arkaya okuduğun vakit hem Türkler'in hem de batı dünyasının (Avrupa ve Amerika) bakış açısına göre Dünya tarihine etki etmiş büyük savaşları okumuş olacaksın. Bu 2 eseri okuduktan sonra "Bunlar beni kesmedi" dersen başka kitaplar da tavsiye ederim :)

• Teşekkür ederim

• Alıncak listenden 1 2 kitap paylaşır mısın?
    Ben de yeni kitap almayı düşünüyorum ama hangi kitabı okumam gerektiği konusunda karar veremiyorum

0|1
    0|0
  • Yılmaz Özdil'in Adam adlı kitabını öneririm. Bende o kitabı okuyorum şu an...

0|1
    0|0
  • Atsız - deli kurt

1|1
    0|0
  • Beynin gizi güçleri -amargi hiller
    Üçüncü göz -T lompsang rampa
    Rüyaların dili -Edgar cayce

0|1
    0|0
  • sadece aptallar sekiz saat uyur

0|1