Osmanlı Padişahlarının içki içmesi neden bu kadar eleştiriliyor?

hepsi değil ama 6 tanesi içki içiyormuş . olabilir herkes hata yapabilir ben bu kadar mesele yapılmasına anlam veremiyorum . Yıldırım Beyazıd 4.Murat ve İbraim Padişahımız içki içiyormuş .ne var bunda? devlet işlerini ihmal de etmemişler. bu kadar tabu .. olay olacak ne var ki ..

0|0
10|14

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 9

• İslamın halifesi olan bir padişahın alkol tüketmesi hoş karşılanamaz.

1|0
    0|0
  • Çünkü içiyor, bir yandan da şeri hükümleri uygulamaya çalışıyorlar. Davranışları arasında çelişki olmasa, kimse eleştiri yağmuruna tutamaz.

1|0
    0|0
  • Şeriatla yönetilmiyor muydu? Başka bir şey yapsa namus bekçisi kesilirler din din derler, kendilerine geldiği zaman olabilir... Olamaz yani.

0|1
    0|0
  • icki icen herkes ayyastir. rte.

iki ayyasin getirdigi kanunlara mi itibar edicez. rte.

0|0
    0|0
    • rica ederim boş verin şu adamı sallayın gitsin :D adam olanın sözü dinlenir , kulak asılır .

• içki içenlere bela yağdırıp bu padişahları yere göğe sığdıramayanlar eleştiriliyorlar. düşün bakalım neden eleştiriliyor olabilirler?

0|0
    0|0
  • eleştiriliyor çünkü osmanlıcılar da Atatürk'ün içkisini eleştirip duruyor. Atatürk açıktan içerdi bunlar ise gizli gizli içmiş ama halka yasaklatmışlar. bir nevi yaptıkları iki yüzlülüktür.

0|0
    0|0
  • genelde Osmanlı Padişahları evliya oldukları için... imanları tam,hakiki mu'min oluyorlar. belki o yuzdendir. ilk defa senden duydum bunu :(( Allah affetsin onları...

0|0
    0|0
  • Ben hicbiri icmiyor bilirim.

0|0
    0|0
  • olay yapan mı var ki sıkıntı yok isteyen istediğini içsin

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• 6'lı pakettir o. Ama içtiği rakı ne rakıdır ama... Mk mesela 1542 Ottoman Selection Turkish Rakı... geç geldik dünyaya, o günleri yaşamak vardı asdfghj

0|0
    0|0
  • 36 osmanlı padişahının hiç biri içki içmedi..Kaynaklar arşivler ortada..Osmanlı padişahları içip hareme girermiş hareme bile izinsiz giremezler..Sigara içen osmanlı padişahı var sadece..

Bu safsatalar tamamen kemalizmin eseridir eskiyi kötüleme yeni rejimi ayyuka çıkarma felsefesinin tezahürüdür..

0|0
    0|0
  • Hammer tarihini iyice oku ..

Osmanlı arşivine bak topkapıda ne içki içmesdi ?

Soru leş ..

0|1
    0|0
  • içki içmek hatamıyımış

tebrik ettim zihniyetini ...

Hükümdarlar özel hayatlarıyla değil verdikleri kararlarla yargılanır.

0|0
    0|0
  • 4. Murat alkolü yasaklayan padişah idi. Onun alkol aldığından emin misin ? Nerede okudun bunu Ekinoks ?

0|1
    1|3
    • Bunlar hep kültür mantarı, attırıyorlar insanın kafasını..

Ben söliim nerden okuduğunu ..

cinaliserisi.avi

• İçki içmek hata mıdır ?

Bu kafayla zor be müdür baştan savunman çöküşlerde ..

1|0
    0|1
  • Padişahlar aynı zamanda dinin temsilcileriydi. Yani halifeydiler. Bunun için olmasın mı?

0|0
    0|0
  • herkesin günahı kendine adamlar devletini yönetmişmi yönetmiş sıkıntı ne burda anlamadım ...

0|0
    0|0
  • onlar müslümansa ben de müslümanım

1|0
    0|0
  • He ne varki altı üstü adam padişah bazıları evliya bile deniyo

1|0
    0|0
  • kendileri melek ya.

1|0
    0|0
  • koskoca imparatorluğun derdi ayık kafayla çekilmez anasını satim