Kapat

2 dakika sonra sizin ne yapacağınızı bilen Tanrı (Allah) sizden ne isteyebilir?

Mantıklı cevaplar verelim lütfen...2 dakika sonra sizin ne yapacağınızı bilen Tanrı (Allah) sizden ne isteyebilir??

0|0
2|6

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 2

• Islam inancina göre O'na kulluk etmemizi istiyor kimin ne yapacağını biliyor ama buna karışmıyor muhtemelen bunu biliyorsundur. Yaptığımız ibadetler ve kulluk sonucu gideceğimiz iki yer var eğer bizi direk dünya hayati olmadan cennette ve cehenneme atsaydı bu çok mantiksiz olurdu O bizim dünyada ne yapacağımızı biliyor ama biz bilmiyoruz. Dünyada neler yapacağımızı görmek için şu an burdayız

0|0
    0|0
  • Bir imtihana tabii tutuyor bizi. Bunu kendisi için değil, bizim için yapıyor. Elbette ne yapacağımızı biliyor fakat tercihlerimize müdahale etmiyor, bazı konularda cüz'i irademiz var.

0|0
    1|0
    • Hmm bir Deist olarak hayran kaldım yorumuna... 😁😁

• Bir öğretmen düşünün ki, -kerametine veya ferasetine yahut bir yıl önceki tecrübesine dayanarak- A ve B adlı iki öğrencisinin yeni kayıtlarını yaparken onlara der ki; “Ben B’nin sınıfta kalacağını, A’nın da sınıfı birincilikle geçeceğini biliyorum.” demiş olsa, bu kesin bilgisine rağmen çocuklara “Madem işin sonu bellidir, okula devam etmenize gerek yok!..” şeklinde bir teklifte bulunabilir mi? Böyle bir teklif öğrenciler tarafından hoş karşılanmayacağı açıktır. Yapılacak şey, adaletin tecellisi için her iki öğrenciye de fırsat eşitliği tanımak, onlara okula devam imkânını sağlamaktır. Eğer sene sonunda sınıfta kalan öğrenci itiraz edip “Öğretmenim! Sen durumumu bildiğin için ben sınıfta kaldım.” diye bir hezeyanda bulunsa, elbette hocasının cevabı kolaydır:

• :

“İlim sıfatı, kuvvet/kudret sıfatı gibi değildir, onun yaptırım gücü yoktur. Yani; ben bildiğim için siz sınıfta kalmadınız. Siz sınıfta kalıyor olacağınızdan ben bildim. Çünkü ilim maluma tabidir. Bir şey nasıl olacaksa, öyle bilinir. Faraza ben bilmeseydim, sen yine sınıfta kalacaktın. Çünkü bilgimle seni sınıfta kalmaya zorlamadım, bilakis herkese tanıdığım imkanları sana da tanıdım. Cehaletinin ve tembelliğinin faturasını hocaya çıkarmak büyük bir küstahlıktır…” diyecektir.

Erkekler Ne Diyor 6

• Doğru olanı seçmemizi ister. Ayrıca yanlışı seçsek bile merhamet kapısını açık tutar ve içtenlikle pişman olanların hatalarının üstüne bir çizik atar. Zaaflarımızı mantık ve vijdan çerçevesinde hoş görür ve pişman olup tekrar doğruya yönelmemizi bekler. Israrla ama ısrarla şerefsizliği seçenlere de hak ettiği ateş banyosunda yıkar.

0|0
    0|0
  • İbadet

0|1
    0|0
  • 2 dk sonra benim napacagımı herhangi bir güç bilemez çünkü biz herşeyi belli bir mantık ile yapmıyoruz hayattan aldıgımız tecrübelerle yeni ve farklı davranış şekilleri geliştiriyoruz sürekli. örnegin bugün birşey yparız ama bir şey tecrübe ederiz ve bir ay sonra tam tersini yapmaya başlarız. ama dersn ki tanrı bizden iyi olmamızı falan mı bekliyoyada kötü olanlarımızı cezalandıracak mı hiç sanmam böyle birşey oldugunu mevzu çok başkadır

0|0
    0|0
  • Kardesim öncelikle sorgulayan insanlara saygım çoktur.. Allah için zaman kavramı yoktur ıslam inancına göre... yani bizim algilayacagimiz şekilde ancak bir bütün olarak bakamak zorunda kaldığımız bu durumdur. .. ve soruda bir mantıksızlık var... ben mi anlayamadim😊 örneğin sen yemek yedikten sonra doyacagini bile bile niye yemek yiyeceksin mantığına benziyor...

0|0
    0|0
  • Kendim olmami

0|1
    0|0
  • Hoca öğrencisinin durumunu biliyor bu sınavdan da düşük alacak ama istiyor ki elinden geleni yapsın. İyi bir çocuk olduğunu biliyor ve Ben onu sözlülerden geçiririm diyor.

0|0
    0|0
Yükleniyor...