Türkçemizi Düzgün Kullanmak?

Bilmem kaç haftadır burdayım henüz düzgünce yazan bir ya da iki kişi gördüm. Neden Kendi dilinizi katlediyorsunuz?

0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Bayılıyorum böyle şeylere. Aynı bulmaca çözmek gibi. Neden önce kendi yazım yanlışlarına bakmadan başkalarını eleştiriyorsun? Dil bilgim üst seviyede olsaydı ve üşenmeseydim sana yanlışlarını bile gösterebilirdim.

0|0
    0|0
    • Benim bahsettiğim yanlışlar derine inerek belirlenen yanlışlar değil. Öyle olsa hepimiz konuşamaz durumda olurduk. Bahsettiğim şey kısaltıp yazan, sesli harfleri yutan ya da gereksiz yere harfleri uzatan insanlar. Benim bu sorudaki tek yanlışım"Kendi" kelimesinin baş harfini büyük yazmak o da telefondan dolayı olmuş göremedim.

• Teşekkürler!

Erkekler Ne Diyor 16

• Konuşmalar anlaşılamayacak derecede

1|0
    0|0
  • Teşekkür ederim benden bahsediyorsun sanırım. :)

1|0
    0|0
  • Kendi dilimiz ya da başkasının dili olması farketmemekle birlikte bir dili düzgün kullanmak prestijin bir gereğidir. Düzgün kullanmayanların çoğu ya bu konuda yeterince eğitim almamış ya da bu konunun öneminin farkında değil gözüküyorlar. Türkçe nazisi ya da OKB hastası değilim fakat bütün dillerin resmi haline mümkün olduğunca yakın kullanılmasının daha sağlıklı olduğunu düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • Türkçe yazım dilini etkin kullanamayan üyelerin canı cehenneme..

0|0
    0|1
  • Eskiden gelen alışkanlık

0|0
    0|0
  • Bence yeteri eğitimin olmaması ve insanlarımızın tembel olmasından kaynaklı =P

0|0
    0|0
  • Elimden geldiğince düzgün yazmaya çalışanlardanım.

0|0
    0|0
  • "Burda" değil "Burada" olacak o ^^

0|0
    0|0
  • Hiç denk gelmemişiz demek ki. :)

0|0
    0|0
  • denk geldiğimizi sanmiyorum siz ona 3 deyin lütfen

0|0
    0|0
  • haklısın. kısaltanlar bile var, çok itici

0|0
    0|0
  • Neden diye sorduktan sonar cümleyi bitirmeden cümle içinde büyük harf kullanamazsın.

0|0
    0|0
  • kasmaya gerek yok

0|0
    0|0
  • nickine bak anlarsin

0|0
    0|0
  • O kadar dil karmaşası var ki hepimiz etkileniyoruz

0|0
    0|0
  • Bana yazsana :) özelden

0|0
    0|0
    • Zeka seviyen beni çok etkiledi, gizli olup özelden yaz dedin. Mutlaka yazarım dbdhdbhd

• Bu sadece başlangıç, daha çok etkileyeceğim haha :-D
      Ya takip atıcam ordan anla

Kızlar Ne Diyor 6

• Ne kadar itici olduklarını bir bilseler 🙌🏻

1|0
    0|0
  • Ben de iyi yaziyorum

0|0
    0|0
  • Sosyal medyadaki insanlar genelliklr klavyeye bakmadan yazan pro inssnlar onun icin hata oluyor

0|0
    0|0
  • Üşengeçlikten hep

0|0
    0|0
  • "Sorunsal" kelimesi dışında herşeye eyvallah onu görünce deli oluyorum

0|0
    0|0
  • Düzgün bir eğitim sistemimiz yok ondan

0|0
    0|0
Yükleniyor...