Bir İlhan İrem vardı n'oldu ona?

3 kuşağın onu tanıyabilme ve de en doruk haz ile dinleyebilme büyüklüğüne varabilmiş bir sanatçı ; İlhan İrem...

Bir İlhan İrem vardı n'oldu ona ?
Albümleriyle insanların yüreğinde sonsuz yer edinmiş , sevenleri tarafından “Ruh üşüdüğünde üste örtülen” olarak tanımlanmış bir sanatçı... Uzun süredir inzivaya çekilmiştir fakat sevenleri tarafından asla yerini kaybetmemiş idol insan... Kitaplar yazan, onun için kitaplar yazılan bir insan... Duruşunu bozmamayı , gönüllerdeki yerini kaybetmemeyi tercih eden insan...
'' SAYGI '' ile anılması gerekilen , yaşıyorken kıymeti bilinmesi gerekilen insan...

Ben şahsen her sabaha İlhan İrem'in '' Sürgün gibi masallarda '' şarkısı ile başlarım, ruhumu temizler ve öyle atılırım güne...

Çoğumuz tanıyordur şüphem yok , fakat tanımanın nasip olmadığı kişileri de İlhan İrem ile, bu felsefik insan ile tanışmaya davet ediyorum...

İlhan İrem hakkında anılarınız, sevdiğiniz şarkıları ya da ekstra bilgileriniz var ise paylaşmanız güzel olacaktır...

Not : Soruma başlık olan bu repliği hayatımıza katan Yiğit Özgür'e de selam olsun :)

1|0
3|1

En İyi Kız Görüşü

• vay be ilhan iremin adını görmek bile mutlu etti. 26 yaşındayım ama çocuklugum onun şarkılaryla geçti babam sevdifi için. donkişot kolidor.. ve niceleri son zamanlarda şalamar da ilhan ireme yakışan bir parçaydı

0|1
    0|0
    • Ne güzel, inan ben görsem bende mutlu olurdum, ki onu yazabilmek bile mutlu etti diyebilirim...
      Böyle insanlar daha da gelmez zaten... Ruhu okşuyor bütün şarkıları...

• sesinde şifa oldugunu düşündügüm endemik insanlardan. ilhan irem seven insanıda severim.. olardan zarar gelmez ruhu naihtir öyle insanların

• Teşekkür ederim, cidden de sana karşı da direkt bende böyle bir duygu gelişti :)
      Ne kadar aç kaldık ülke olarak aynı hisleri yaşamaya, bu şekilde naif olmaya...

Kızlar Ne Diyor 2

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...