Eski şarkılarda saflık vardı şimdikiler neden ciklet gibi?

link bunu bile şu anda hala severek dinliyorum.eski şarkılarda nedense bir çekicilik vardı.şimdikiler ciklet gibi.bir dinliyorsun bir daha dinleyesin gelmiyor.acaba yaşlanıyoruz o yüzden mi?yoksa yaşam tarzımızın değişmesi,yada tüketim topluluğu olduğumuz için aşkı sevgiyi saflığı tükettiğimiz için mi bize bu şarkılar bir anlam kazandırmadığımı için mı böyle?

0|0
7|3

En İyi Kız Görüşü

• çünkü şimdiki şarkıcılar ciklet gibi :))

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Çünkü insanların para hırsı ve tüketim açlıkları yüzünden. "Çöp" olarak nitelendirdiğim bu eserler(?) tüketim toplumuna yönelik olduğu için tüket, işin bitince at çöpe. Ama dinlerken kendini bulduğun, duygularına tercüman olan eserler öyle mi? Her daim kendilerini dinlettirmeyi başarıyorlar.

0|2
    1|0
  • 5* verdiğim nadir sorulardan..

Diyecek söz yok, çok çok haklısın.

Hele o başlık? Bayıldım..

0|0
    0|0
  • O cikleti balon yaparım. aylavyu elence <3

0|1
    0|0
  • Eski şarkılarda ruh vardı ruh

0|0
    0|0
  • Aynen nerde o eski şarkılar link

0|0
    0|0
  • evet küfürlüler dahi var

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• 0|0
    0|0
  • İşin içine para kazanma hırsı girince sanat çok gerilerde kalıyo. Yoksa şimdilerde de 60'lı 70'li yıllardaki gibi, tarihin sayfalarında kalıcı olmak adına yapılsa şarkılar, unutulur mu hiç.

0|0
    0|0
    • haklısın.amaç kalıcı olmak değil.parayı vurayımda nasıl vurursam vurayım millet nasılsa dinliyor diyorlar.

• aynen öyle, 1 seneye kadar da unutulup gidiyo o şarkılar

• yeni şarkılar 1 dörtlük şiirden 1 dört de nakarat ve nakaratın 3 dk tekrarından ibaret

eski şarkılarda ise baştan sona bir yaşanmışlık anlatılır .bir duygu bir umut vs aradıgını bulurdun ..

sebebi bence herşeyden çabuk vazgeçebilmeye alıştğımızdan sıkılmışlığımızdan..durmadan yenisini istediğimizden ve bir tüketim toplumu olmaya başlamak değil artık olduk...tüketmek için varız ...her şeyi tüketiyorduk zaten ..

Ama şuan daha hızlıyız ve daha da hızlanacagız ..

0|0
    0|0
Yükleniyor...