Su İçmek Orucu Bozar mı ?

İranda Şii Şeyh böle bir fetva vermiş ?

Ne düşünyorsunuz efendim.

Son dakika.

Cut.

Güncellemeler:
yani bozulmaz demiş .

Cut.

0|0
16|9

En İyi Erkek Görüşü

• Mesela Alevilerde 15 gün oruç tutuyor diye biliyorum. Meshep Farkı Olabilir Doğrudur.

0|1
    0|1

Kızlar Ne Diyor 16

• tevbe estağfirullah bu iranlılar da iyice şaşırdı :D

0|2
    0|0
  • İçin için bozmaz asdfg :D

0|1
    0|0
  • Tatlı yemek orucu bozmaz, ben çıkarttım.

1|2
    0|0
  • Ağzı olan konuşuyor

0|2
    0|0
  • saçmalamış bence

0|2
    0|0
  • bozmazmıı.iradene yenik düşüyorsun sonuçta.

0|0
    0|0
  • Ne düşünelim efenim.. Hayret ettik.

0|1
    0|0
  • bilmeden olursa bozulmaz bilerek tabiki bozulur.

0|1
    0|0
  • Hollandalilar her ramazan da sorarlar " su icmekdemi yasak "

Deilmis olemi :) daha neler,belki,haber uydurmacadir

0|1
    0|0
    • yok ciddi haberlerde geçti

• Kesin vurmusturda ondan dedi :)

• her halde :)

• Çohh komik.

0|1
    0|0
  • açlık başına geçmiş olmalı:)))saçmalamış

1|0
    0|0
  • mola verir gibi.. sigarada sorun olmaz o zaman

cut

0|0
    0|0
  • kaynak?

0|0
    0|0
    • Haberlede izledin Kanal d sanırım

• asrın imamları baş üstünde.

gayrul biliyom ben ayıp mı :P neyse sen yedğini, hazım et :D gttm

• hahahah burda koptum ama ya :D neyse hadi git.

• Su içmek bozmaz tabi.vucut ihtiyaci.nefs onemli olan. .onun orucu bozulmasin mazallah (!)..

0|0
    1|2
  • Ha ha ha Komikmisin sEn

0|0
    0|0
  • Şii kafadan nasıl doğru fetva çıkar ki .. İran müslüman diyenlere duyrulur

0|2
    1|0
    • Bak bu çok doğru işte. Düşünün ki şiilere göre Kur'an'daki (haşa) Hz. Ali ile alakalı ayetler bile çıkarılmış. Su içmek orucu bozmaz demeleri normal.

Erkekler Ne Diyor 8

• Yani bozulmaz demiş...yani... D:)

öylemi demiş?

Öncelikle hepimizin İslam dinimize ve hatta aşka dinlerede ve din alimlerine saygılı olması gerekir.Cahil ,sıradan züppelerin bu fetvayı tiye aldıklarını görüyorum onun için açıklamada bulunmak istedim

Bu fetvayı veren kişi İran gibi katı bir şeriat yönetiminde yaşayan bir alimdir .Şia meshebinde de oruç tıpkı bizim tuttuğumuz oruç gibidir.Bu alim böyle bir ülkede ve dünyada bütün Müslümanların ve din alimlerinin bütün oklarını ve eleştirileri üzerine çevirek bir açıklamada bulunuyor.Ne diyor susuzluğa dayanamayan insanlar bu aşırı sıcaklık olabilir ya da şeker hastası vs olabilir.Susuzluğa dayanamıyorsa demiş.Normal bir insan için veya normal iklim şartlarından bahsetmemiş.ayrıca sadece ihtiyacı kadar içebilir demiş.Siz islam dininin masa başında oturan memurlara mı yoksa öğleye kadar yatıp iftara kadar kıç üstü oturan patron ve aylak insanlaramı geldiğini sanıyorsunuz?

.Siz hiç sabah şafağından güneş batıncaya kadar 45 derece sıcakta pamuk tarlasında ,çalışarak oruç tuttunuzmu ya da 40 derece sıcakta inşaatlarda çalışan müslümanları düşündünüzmü? Yatarak çalışmadan oruçmu tuttuğunuzu zannediyorsunuz.Vücudunuzdan su kaybetmediğiniz ya da gölgede yatarak çok az su kaybettiğiniz için İslam Ulemasına hak vermemişsiniz ama ben bu durumda kaldım ,çalıştım aşırı terleme ve su kaybından orucumu bozmak zorunda kaldım.O nedenle şii mezhebinden olmasamda fetva patronları ya da aylak memurları değil zor şartlarda çalışan müslüman işçileri yakinen ilgilendiriyor.Ya fetvaya uyarak oruç tutabiliriz ya da oruç ibadetini terkederiz...Peki islam alimlerinin fetvası olmasa kutuplarda neye göre namaz kılacak müslümanlar neye göre oruç tutacak veya o kış ve soğuk iklimde nasıl abdest alacak boy abdesti alacak?

Biraz geniş düşünün dar kafalı kendini müslüman zanneden züppeler.

0|0
    0|0
  • oh ne ala :D ömrümün sonuna kadar oruç tutabilirim :D

0|1
    0|0

• Komik

0|1
    0|0
  • Oooo Matraxçı ;)

efet bozmaz ...su, süt , gazoz , cola , limonata , ayran, çay ... bunlar orucu bozmaz ,:))

hatta biraz makarna (sadece salçalı ) ,pilav üstü kuru yemekte bozmaz ..ama tavuklu pilav bozar :)

...bira , şarap,viski ,rakı bunlar da bozmaz ama çok güzel Kafa yapar :)) Cut ;)

0|0
    0|0
  • biraz kültür xperi yardırayım dedim, soruya bak :((

0|1
    0|0
  • Saçma

0|0
    0|0
  • La o zaman ben 1 ömür oruç tutarım ya la:D

0|0
    0|0
  • bide en yüksek makamdaymış o adam. opera sanatçısı sanki dinde makam nasıl oluyor anlamadım :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...