Aranızda Hristiyan Var mı ?

Cok merak ediyorum aranızda histiyan var mı :D nasil hristiyan olmaya karar verdiniz daha önce neye inanıyordunuz ben de kalben hristiyanım ve mutluyum :D

0|0
11|32

En İyi Erkek Görüşü

• dogustan ebebbeyınlerinden dolayı aldıkalrı ınanctan dolayı hırstyıan oanlra saygım var. sizin gibimisyonelere saygı duymuyorum. sizin asırı dıncı olan tüm dinlerdeki insalrdan farkınız yok. tanrının kı (türkçede tanrı allahın eşdeğiridir aslında ingilizdece god'IN DEĞİL:) 6 günde dünyayı yatratıgına ınanıyor. ama hz isanın babasızı doğmayagına ınanıyorsunuz. sacmalık daha burdan baslıyor.misyonerlik adı altında masal anlatıyorsunuz. cahil insanlar masalllara iananması cok daha rahat siz bence burada misyonerlik yapacagınıza avrupda giderek dinden kopan eğitimli insanalrı nasıl tekrar inanamaya ikna ederiz diye onu düsüşün . bu arada müslümanım ve hz peygambere iananıyorum. hz muhammedin tek bir söze bana yeter o demişki. benim tek gercek mucizem kuran'dır. yuzuılardır bazen sapılsada sonucta tüm msülümanlar hep aynı yoldan gidiyorlar. bırde tabıı sunuda unutmaytın dunyanın yuzde 50 halen budist ve hindu.. bunuda unutmayın...

1|1
    0|1
    • Bide isa madem Tövbe haşa Allah yerinde tövbe estafirullah o zaman neden ben ilah değilim diyor ayrıca madem ilah dünyayı yaratma gücü var hersyei yaratıyorda aciz kulları nasıl öldürüyor o kadar insan yaratmıs madem 3-5 capulcu nasıl olurda carmıha geriyorda öldürüyor he acıklayın bakalım masal yazarları hic aklınız fikriniz var mı sizin anası meryem ee Allah dediğimiz yaratıcı dogururr mu dogar mı hadi diyelim ki var o kadar gücü olacak insanlar öldürecek ee tanrı öldü o zaman anasını satim

• Dryakamoz :D yapma ya. bir şey söylemeden daha tövbelere başlamışsın :D

Erkekler Ne Diyor 31

• Ne mutlu senin için Yalnız ben Müslümanım Elhamdülillah, ama taksimdeki sent antuan kilisesine gidiyorum. sohbet ediyorum insanlarla. ordaki kitapları okuyorum. hristiyanları tanımaya çalışıyorum.

0|1
    0|0
  • ankara bir tıp fakültesinde okuyan arkadaşım vardı. oldukça zengin bir ailenin çocuğu. Hristiyan oldu 2005 yılında. babası evlatlıktan reddetti , tıptan atıldı , uzun süre psikiyatri kliniğinde yattı. şimdi bir gıda firmasında şoför olarak çalışıyor ve Müslümanlığa döndü 5 vakit namaz kılıyor. niye mi anlattım. sadece aklıma geldi ondan.

0|1
    0|0
  • ben değilim ama varsada bizi ilgilendirmez ki ?

0|0
    0|0
  • kalben Hristiyan o ne lan

0|2
    0|0
  • profilinde "ateiszmgüzeldir"yazıyor haha kız zaten ateist olmuş :D ne bu şarkı mı türkü mü "güzeldir?" diyorsun ah kafası karışık ergenler sizi cuma günü müslüman cumartesi musevi pazar günü hristiyan pazarteside haftanın başı olan ağırlığı niye bize verdin tanrı diye ateist olursunuz :D

0|0
    0|0
  • Neden ilgi duyuyorsun ki peygambere tanrı diyen ve sonra onun öldüğüne inanan bir dine?

1|1
    0|1
  • hiristiyan değilim

0|1
    0|0
  • Sanki tüm dünya müslümanmışta bazıları hristiyan olmaya karar vermiş gibi konuştun.

2|0
    0|0
  • 1|0
    0|0
  • Yok afroyum.ben ssgdjd

0|0
    0|0
  • Ben başta İslamiyet olmak üzere bir çok inanç sistemini araştırdıktan sonra (Hristiyanlıkta dahil) Hristiyanlığı seçtim. Fakat görüyorum ki hoşgörü dinine mensup olduğunu söyleyen Müslüman arkadaşlar hoşgörülerini göstermişler. Ben saygısızlık etmeyi de edilmesini de sevmem. Umarım herkes bir gün araştırır.

0|0
    0|0
  • ateistim .. . .

0|0
    0|3
  • Ben hiç bir boka inanmıyorum bir ara dalavere olsun diye kiliseye gittik arkadaşla herif habire sessiz olun diyip duruyor kafa atasım geldi çıktım dışarı.

2|0
    1|1
  • incili okudum böle hikayeler felan anlatıyor öyle seyler

yani illa bir dine inanacaksam kesinlikle islam olur

en azından kuranı aldıgımda elime bildigin tanrıyla konusuyor hissi veriyor

0|1
    0|0
  • Elhamdulillah müslümanım allahima sükürler olsun

0|2
    0|0
  • Niye kimliğe yazdırmıyorsun ozaman ? Akp varken yemiyor olabilir mi :D

İnandığın dinin adını bari düzgün yaz "hıristiyan" !

0|0
    1|1
  • yolun daim olsun.

Baba Oğul ve Kutsal ruh seni kutsasın.

Klisede Bordo şarabı mı veriyorlar ?

Cut.

0|0
    0|0
  • evet var ben hristiyanım kardeşim sen burda yazan yorumlara aşagılamalara bakma.

isa mesih bana olan baglılıgınızdan dolayı size sövüp zulmedecekler ne mutlu denenmye dayananlara der

0|0
    0|1
  • bir hristiyanla aram var.

0|0
    0|0
  • mutlu hristiyan ?

0|1
    0|0
  • günah çıkarmak istersen buradayım. annemin nenesinin babası papazmış.

1|0
    0|0
  • sırf o haçlı kolye için değilmi hepsi

0|1
    0|0
  • herkes inandıgından mükelleftir.

0|0
    0|0
  • Kalben hristiyan :) Bi git de dini yakından incele. Acaba miden kaldırıcak mı bazı şeyleri.

0|0
    0|0
  • pazardan pazara :D

0|0
    0|0
  • Baba-oğul-kutsal ruh

0|0
    0|1
  • hadi ama saklama. mutlu olamazsın. ayak yapma.

0|0
    2|0
  • müslüman mahallesinde salyangoz satılıyor diye duydum

0|0
    2|2
  • şaman rahibiyim hayırdır gardaş tütsü falanmı lazımdı:))

0|1
    0|0
  • Hırıstayansan senın ınancın kımse bısey dıyemez. Bence muslumanlığıda arstır. Bakarsın kalbınde aradığın ışığı onda bulursun

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    1

Kızlar Ne Diyor 11

• Benim babamın babası ve annemin babası yani dedelerim ve ninelerim hristiyan / orthodox doğmuşlar.Hatta onların mezarlıklarında haç var.Dedemler gömülürken müslüman usulüyle gömülmüşler cünki ortada bir papaz yokmuş ama mezarlıklarında veya mezar taşlarında haç var.Bu tuaf gelebilir ama dedemler sonradan müslüman olmuşlar ve soyadlarını değiştirmişler çünki o zamanlarda türk vatandaşı olmak için soyadlarını değiştirmek mecburundalarmış.En azından bize öyle anlattilar.O nedenle biraz bizim evde iki dindende hem müslümanlıktan hemde hristiyanlıkltan ufak eserler var.Ben bunu çok güzel buluyorum.İki dinin bir birine karışımını.İnsan neye inanmak veya inanmamak kendi seçimi olmalı.Kendi abim ise hiç bir şeye inanmıyor

0|2
    0|0
    • çok dinli bir yapınız varmış gerçekten. :)

• Bizim evde herkes karışık.Hangisine inanmak veya inamamak istiyorsanız mevcut.Annem abimin seçimine kızmış olsa bile bir zamanlar abim inançlı birisiydi.Ne zamanki tahsili yükseldi ve bilimle ilgilenmeye başladı inancınıda kaybetti.Kendi seçimi.Ona rağmen ona bakış açımı değiştirmiyorum.İnsanların inançlarına bakıp onları yargılamıyorum .Banane? Başka insanın dini inançları bize ne?Her koyun kendi ayağından asılır hayatin sonunda.Bizi ilgilendirmez.

• Hristiyanlık kadar tutarsız bir şey yok ( tabi eskiden hak dindi ama bozuldu şimdi) araştır iyice açıkları yakalarsın.

İsa insanların günahları için çarmığa gerildi, kendini feda etti diyorlar neden? Neden tanrı günahkarlar yüzünden masum peygamberini feda etsin istese hepsini affederdi, tanrının hesap vereceği kimse yok ki? Baba, oğul kutsal ruh'da ayrı bir terane zaten .

Bazı insanlar filmlerde havalı görünüyor diye hristiyan oluyorlar ama bu dinin hiçbir dayanağı yok hep değiştirilmiş, bozulmuş bir din.Orta çağda, cadı diye kadınları yakan bir dinden ne bekliyorsun.

Ayrıca hristiyanlıkta, yeni doğan bebek vaftiz edilmeden önce ölürse cehenneme gideceğine inanılıyor, ne yani suya batırılmadan ölürsen cehennememi gideceksin saçmalığa bak.

sadece hristiyan bloglara bakma, cidden bak, kalpten söylüyorum.Bende araştırdım bunları ve araştırmalarım bunları gösterdi bana, sen de araştır mutlaka.

0|2
    0|0
    • İncili aç oku derim sana,ben baştan aşağı incili okumuş bir insanım ve hz lutun kızlarıyla ilişkiye girdiği, hz davudun urya adında birini hamile bıraktığı daha sonra kurtulmak için askerlerine dövdürttüğü yazılıdır incilde ve buna benzer sapıkça şeyler bile var içinde inanamazsın.Araştır bunları kutsal kitabını okumadan bir dini kabul edemezsin.

• link buna bir bak derim.

• Cebinden elma cıkarır gibi günah çıkar ne kadara ter temiz oluyorlar?

1|0
    0|1
    • 2ay

Senin dininde de öyle değil mi? her haltı ye sevap işle günahı bastır namaz kıl tövbe et

• hristiyan bir ülkede yaşıyorum hrıstiyan arkadaşlarımda çok ama ben müslümanım elhamdulillah

0|2
    0|0
  • Kalben Hristiyan ne yahu ?

0|1
    0|1
  • kalben mi? :/

0|0
    0|0
    • Bide isa madem Tövbe haşa Allah yerinde tövbe estafirullah o zaman neden ben ilah değilim diyor ayrıca madem ilah dünyayı yaratma gücü var hersyei yaratıyorda aciz kulları nasıl öldürüyor o kadar insan yaratmıs madem 3-5 capulcu nasıl olurda carmıha geriyorda öldürüyor he acıklayın bakalım masal yazarları hic aklınız fikriniz var mı sizin anası meryem ee Allah dediğimiz yaratıcı dogururr mu dogar mı hadi diyelim ki var o kadar gücü olacak insanlar öldürecek ee tanrı öldü o zaman anasını satim

• benim cevabımla ne alaka yorumun anlamadım

• Latif nerede o gelsin sdfsgdfg...

0|1
    0|1
  • Mutluysan ne mutlu..peki sonradanmi oldun,ve hangi hiristiyanlardansin..protestan katholik ve daha baskami?

0|0
    0|0
  • elhamdürillah müslümanim kimin hangi dinde olduguda beni acikcasi pek ilgilendirmiyor! herkesin kendi hayati hesabinida ben vericek degilim

0|0
    0|0
  • ben hsrstıyanım

0|0
    0|0

• Hangi din sempatik gelirse ona inanıyorum.

1|0
    0|4
Yükleniyor...