Sizce hangi bölüm ??

felsefe edebiyat iktisat işletme sizce hangisi ?

felsefe edebiyat iktisat işletme sizce hangisi ?

Güncellemeler:
ve neden ?

0|0
8|3

En İyi Kız Görüşü

• Felsefe ve Türk Dili Edebiyatı okuyan birisi olarak sana yardımcı olayım.

Felsefe okursan ufkun ve tartışma becerin oldukça gelişecek. Mantık senin değişik lokasyonlarda ve değişik bilinçte nasıl hareket etmen gerektiğine, bir işin altından nasıl kalkabileceğine çıkarımlarda ve öngörülerde bulunarak yardım edeceğinden hayatının her alanında ihtiyaç duyacağın bir şey. Ama sana diyemem ki (akademisyen olmak dışında) felsefenin önü açık. Ha. Felsefede iş bulmak kendi bölümünde kolay değil. Ama bugüne bugün felsefe mezunlarına kendi bölüm mezunlarından daha çok öncelik veren meslekler var. Bkz: gazetecilik, halkla ilişkiler, insan kaynakları, kültür ve eğitim bakanlıkları, yayınevleri, editörlük vb. Bunun dışında yapacağın her meslekte geniş ufkunla zaten dikkat çekeceksin, tabi okurken hakkını verirsen. Onun dışında söyleyeceğim bir şey daha var. Bir hedefin olsun. Ne olursa olsun. Ben şunu yapacağım de. O zaman (çok uçuk olmayan meslekler dışında tabi ki) yapamayacağın şey yok inan. Benim bir idealim var ve okuduğum bölümü istediğim mesleği elde etmekte araç olarak kullanıyorum.

Türk Dili Edebiyatı okursan da yine felsefeye göre öğretmen olabilme ihtimalin daha yüksek olmakla birlikte onun da ataması çok fazla değil. Bu sebeple yöneleceğin ve başarılı olabileceğin bir çok sektör var. Bkz: Belediyeler, Kaymakamlıklar. Örneğin gazetelerde, dergilerde redaktörlük yapabilirsin. Ama tabi bunlar çok ciddi emek ve özveri gerektiren bölümler. O yüzden ciddi bir eğitim almalısın.

Bunlar bilgili olduğum bölümler. Diğer bölümler hakkında da birkaç şey söyleyecek olursam eğitim hayatında diploma puanını yüksek tutar ve kpss illetinden de bölüme ilişkin iyi bir puan çıkarırsan denetmenlik şirketlerinde ciddi bir kıdemle işe başlayabilirsin. Onun dışında yine yapabileceğin bir çok meslek var bankacılık, işletme yöneticiliği (tabi öyle mezun olur olmaz değil), muhasebecilik, vergi dairelerinde memurluk, aklıma gelmiyor ama bir kaç alan daha olacaktı. Aslına bakarsan dediğim gibi ne okursan oku. İyi bir şeyler yapmak istersen ve özgüvenin varsa altından kalkamayacağın iş yok. Yine de bana kendi fikrimi sorarsan okuduğum bölüm diye mi bilmiyorum felsefeyi ve daha sonra da edebiyatı tavsiye ederim. Hakkında hayırlısı olsun :)

0|0
    0|0
    • peki çok teşekkür ederim :D

Erkekler Ne Diyor 3

• felsefe,Cevabın çok uzun ya da çok kısa!

0|0
    0|0
    • neden ?

• diğerlerine göre daha zevkli ve beyin uğraştırıcı milyonlarca işletmeci iktisadcı var

• Bence en okunası benim seksi bedenim ama yinede felsefeye git tartışırız delicesine..

0|0
    0|0
  • iktisat

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Iktisat, aranan bir lisans derecesi. Ayrica edebiyat ve felsefeyi iktisat ve ingilizce ile bir arada dusunmen sacma. Matematik guzeldir, edeb ve felsefe okursan ac kalirsin kariyer dusunme:)

1|0
    0|0
  • Felsefe.

0|0
    0|0
    • neden ?

• Kendim sevdiğim ve okuyacağım için söyledim.

Şahsen sorgulamayı ve her konuda belli bir mantık aramayı, tüm detaylarıyla konuyu araştırmayı seven birisi olduğum için söyledim.

• Felsefe.Sorgulama ve mantık içeren bir bölüm iktisat için bir şey diyemem ama edebiyat veya felsefe arasında kararsız kalsam felsefeyi seçerdim ben olsam.

0|0
    0|0
  • Hobi olarak Felsefe, iş olarak İşletme.

0|0
    0|0
  • İşletme

0|0
    0|0
  • iktisat oku iş bulursun en azından bankacı falan.

0|0
    0|0
  • felsefe felsefe feelsefeeeee :P

0|0
    0|0
Yükleniyor...