Yurt disindan gelen insanlari nasil fark ediyorsunuz?

Türkiyeye tatile gittigimiz zaman ne kadar ugrasirsam ugrasayim, ki türkcem gercekten cok iyidir, Bir magazaya girdigim anda gelen ilk soru Almanyanin neresindensiniz ? Nasil anliyorsunuz Yurt disindan geldigimizi :) ?

0|0
18|26

En İyi Erkek Görüşü

• Diksiyondan ele veriyorsundur.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 25

• yabancı gibi duruşdan mağazaya giren bir insan sıradan bir mağaza gibi girer çıkar elini kolunu sallıya sallıya ama farklı bir yere geldiğin için biraz yabancılık çekersin etrafa bakarsın.sonra mağaza sahipleri anlar önce üzerine dikkat eder sonrada ses tonundan anlar işte bu kadar :D

1|0
    0|0
  • Yurtta yaşayan bizler milletin dilini, şivesini, lehçesini iyice absorbe ettiğimizden dolayı en ufak bir değişikliği sanki antenlerimiz varmışçasına algılıyoruz. :)

0|0
    0|0
  • Benim iş yerine hergün yurt dışından insanlar geliyor, konuşmalarından anlıyorum, ( hava çoek sıcakkkk) diye uzatıyorlar sözcükleri.

0|0
    0|0
  • Belli oluyur :) insanlara karışamıyorlar giyim konusunda öyle belli oluyor. Arkadaşım konuşurken konuşması hoşuma gidiyor :D ama nürnberg de var o normal sen ben gibi konuşuyor hatta benden daha iyi konuşuyor.

0|0
    0|0
  • geneli sarışın olur

0|0
    0|0
  • aksan dan fark ediyor birde genel olarak kıyafet tarzları hep aynı oluyor ve marka arayışında oldukları için ne kadar güzel türkçede konuşsan ilk bakışta belliolur yapacak bişey yok :)

bende aynı işle uğraşıorum ve müşteri kitlemin yüzde 80 yurtdışı ordan biliorum

0|0
    0|0
  • Aha büle konuşuyonuz. Kendinizi ele veriyonuz :)

link

link

link

0|0
    0|0
  • insan sarrafı olmuşuz artık bırakında bilelim.

0|1
    0|0
  • anlatamam ama anlaşılıyor hacım. almanyada çok akrabam var bariz farkediliyor ne yazıkki

0|1
    0|0
  • tipleri çok belli ki kas yapmıslar sacları dazlak konusmaları cok kaba vs vs

0|0
    1|1
    • benim tipim gayette normal .. güzel bile sayilabilirim :P dermisim :D

• sagol güzel görüsün icin evet cok aci malesef öyle olmus

Avusturyada yasiyorum

• ne güzel sen hep temiz kal tamam:)

• insan sarrafı dedikleri bu olsa gerek anlaşılır ya her türlü :)

0|0
    0|0
  • Ufak tefek şive yapıyorssunuz demek ki! Ben de anlarım hatta hangi bölgeden olduğunu bile çıkarırım :)

0|0
    0|0
  • Aynen. Bide bizim Kayseri'de o kadar geliştirdiler ki beni görünce sen Danimarka'danmı geldin diye soruyorlar. Sanki anlımızda yazıyor. Türkçem iyidir, bende hiç anlayamıyorum nereden bildiklerini.. :D

0|0
    0|0
  • ufak tefek telaffuz hatalrı ve bazı kelimelri konuşurkenki zorlanmanız sizi ele veriyor:)

0|0
    0|0
  • sen farketmesende hafif bir aksan vardır benimde başıma çok geliyo 8 yıldır Türkiyedeyim hala konuşurken anlaşılıyor burada yetişmediğim :)

0|0
    0|0
  • Konuşmalarından

0|0
    0|0
  • gittiğiniz mağazaları hep gurbetçiler kullanıyordur nerelerde takılıyorsunuz

0|0
    0|0
  • Bilmiyorum ama belli oluyor.

0|0
    0|0
  • Giyiminden falan diyeceğim ama bir fark da kalmadı. Konuşmaların yine de ele veriyordur.

0|0
    0|0
  • ben 1000 metre uzaktan anlaşılıyorum,konuşmama bile gerek yok yani

0|0
    0|0
  • lambaya püf dee.. perdeyi aç kız:)

0|0
    0|0
  • gıyımınızden hal ve hareketlerınızden

0|0
    0|0
  • Sen her şey normal zannediyorsun ama tam o sırada kültürel asimilasyon devreye giriyor :))

0|0
    0|0
  • bakışlardan anlıyoz kokunuzdan tadınızdan filan.

0|0
    0|1
  • bazı kelimeleri farklı vurguluyorsunuz.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 18

• Yanlış anlaşılmasın.Ben Türkiyedeki kadınları /erkekleri kurt gibi görüyorum.Hayatın ve hayat şartları yüzünden bir çoğu jillet gibi keskin.Sonra yurt dışından gelen gurbetçileri görüyorsun :) bir çoğu tabiki hepsi değil biraz durgunlar.Bizimkiler hemen bu durgunluğu ve farklılığı seziyorlar.Ben misal diyelimki yurt dışında yaşıyorum.Öyle hayal edelim.Kesinlikle ve kesinlikle Türkiyedeki bir kızla aynı katagoride olamam.Kiyafetleri olsun, giyim, kuşam, konuşma vs.O nedenle farklılıklar belli oldugunu düşünüyorum birde dil olsun hitap olsun veya çevreye yabancı yabancı bakışlardan bile anlaşılıyor.

0|0
    0|0
  • Öncelikle kırılıp hatta kızacaksınız ama madem sordunuz dürüstçe cevaplamalıyım..

Ben hemen anlıyorum ama arkadaşlar gibi konuşmanızı duymama gerek yok yolda yürürken bile giyim tarzınızdan anlıyorum..kesinlikle zevksiz buluyorum.

Ya çok takıyı uyumuna bile bakmaksızın takıp takıştırıyorlar ve bilhassa Almancılar ya modaya uymuyorlar demodeler ya da uyucam derken karıştırıp mahvetmiş oluyorlar. Asla ne kız ne erkek sade ve şık , yakışanını giymiş bir almancı göremedim ben daha..

Kızmak yok düşüncemi sordun, söyledim..

1|0
    0|0
  • bir keresinde Cemberlitas ta dolasiyordum, ve saticinin biri takildi falan neyse, dedi ki sen yurt disindansin... bende a aa falan nasil anladiniz, o da kendine bir baksana dedi, bende nasil yani kiyafetlerim mi dedim ki cok gösterisli giyinmemistim yani bir jeans vardi hatta abuk subuk giyinirim ben, neyse adam cok emin konusmassi sasirtti beni, bir taraftan da evet turistik yerlerde hele daha cok anlasiliyor, ama halk icine de girdim, bir mahalle vardi... orda kesin istanbullu bile olsan yabanci gibi gozukurdun yani... birde Levent 4 e takildim bir sure kusura bakmasin kimse ama paramdan oldum beni kazikladilar... birkeresinde de ablamin parasini kazikladilar turistik yerdeydi bu sefer, bunda karar Verdi seri numaralarimizi not edecez :D

1|0
    0|0
  • sen nerden belli ediyorsun bilemiyorum. ama normalde çok belli oluyor. gerçekten

0|0
    0|0
  • Uzuuuuuun bir dönem Kuşadası'nda yaşadım ben. Artık hissiyat mıdır nedir,direkt anlıyorum kim yerli kim turist.

1|0
    0|0
  • Kokunuz bir değişik.

0|0
    0|0
  • Abi çok belli oluyor, duruştan, sesten, telaffuzdan. Ne kadar bilirsen bil, Türk gibi, Türkiye'deki gibi olmuyor

1|0
    0|0
  • aynen katiliyorum bu soruyu bende cok merak ettmisimdir okadarda dikkat ederim yabanci bir kelime demyim diye ama yinede fark edeler

0|0
    0|0
  • konuşma, tarz , kılık kıyafet ,vücut dili hareketler ne kadar dirensenizde ele veriyor sizi :D

0|0
    0|0
  • Türkce`yi cok iyi konusabilirsin ama diksiyondan belli oluyor.

0|0
    0|0
  • belli oluyor

1|0
    0|0
  • konusma sekıllerınden ve vucutları gelısmıs oluyor genelde karsılastıgım durum bu

1|0
    0|0
  • Yazış tipinden bile belli :D

1|0
    0|0
  • pasaport soruyorum

0|0
    0|0
  • tipinden .

0|0
    0|0
  • konuşurken vurguyu artırıp düşürmelerinden anlıyorum

1|0
    0|0
  • Biz nasıl ingilizceyi çok iyi konuşsakta aksanımız tutmuyorsa seninde öyle oluyor sonuçta almanca da bildiğinniçin aksanın bir şekilde değişiyor

1|0
    0|0
  • Konusmaniz hernekadar duzgun olsada r harfini cok bastiriyorsunuz ve cok sert konusuyorsunuz

0|0
    0|0
Yükleniyor...