Daha iyi yazabilmem için ne yapmam lazım acaba?

merhaba arkadaşlar bişeyler yazmak istiyorum orjınal fikirlerim var çok ta okuyan biriyim ama düşündüğüm şeyleri yazıya dökmeye gelince hiç beceremiyorum nasıl geliştirebilirim kendimi?

0|0
11|19

En İyi Erkek Görüşü

• Kitap oku, yanında kağıt kalem taşı, aklına geleni not al. Yolda yürüyorsun ya da x bir taşıttasın, geçip gitmek yerine, giderken gittiğin ve o an içinde olduğun çevreyi, o çevrededki insanları, olayları müdahil olmadan gözlemle. Ben bunları yapıyorum, sana da tavsiye ederim, cielo. :)

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• Düiündüğün şeyler kaba taslak yaz sonra düzeltirsin sonra ben ne düşündümdü ya geçen diye unutuyor insan:/

1|0
    0|0
  • Konuş ve kayıt et

Sonra yazıya aktar

2|0
    0|0
  • Okuyacaksın daha çok okuyacaksın her şeyi yazacaksın aklına gelen her şeyi ve o yazdıklarını belirli aralıklarla kontrol edeceksin ettireceksin bu konulardan anlayan insanlarla değerlendireceksin böylece daha iyi yazabilirsin ben öyle yaptım işe yaradı.

1|0
    0|0
  • Sıkma kasma kendini. Geldiği gibi yaz. devrik olsun eksik olsun cümlelerin. Böyle böyle öğrenirsin...

1|0
    0|0
  • siz yazmaya başlayın .cümleleri uzun tutmayın .kısa ve öz ,anlaşılır olsun .yazmaya başladığınızda yanlış yazıyorum ya da manasız olacak diye düşünmeyin .

1|0
    0|0
  • okuduğun elemanların tarzlarını örnek alarak başla. zamanla kendi tarzını bulursun. ama sağlam çalışman lazım. başlar da harbi zordur çokta moral bozar ama ucundan bir yakalayınca aynen üzerine koyarsın.

1|0
    0|0
  • Çok okumak değildir işin özü. Sana çok şey katacak şeyler okumaktır. Ben mesela bir kitabı 3 kez okudum,4.kez de okuyacağım. Çünkü yazma konusunda bana çok şey katıyor.Ben de yazıyorum yardımcı olabilirim.

1|0
    0|0
    • mesela hangi kitap?

• emeğinin karşılığını umarım alırsın

• İnşallah,sen de...

• Ben hem okurum hemde yazarim. Belki yardimim dokunur. Biraz daha aciklayici olursan belki yardimci olurum.

1|0
    0|0
    • yani aklımda bazı fikirler var ama bunları yazıya dökemiyorum ve ayrıntılar la betimlemem konusunda iyi değilim

• Ornekleme ve aciklamalariniz nasil

• yazmak istemediğiniz zamanlarda da yazın, "yazma"yı ilham geldiğinde yaptığınız bir şey olmaktan çıkarıp, adet haline getirin-denilir genelde

1|0
    0|0
  • işin sırrı aslında ne biliyormusun

asla ama asla cok sırrın olmasın herseyini herkezle paylasabilecek bir karekterin olsun

1|0
    0|0
    • bende tam tersine biçok şeyimi bilmez hiçkimse

• ama yapısal bişey benimki kendimi hiç bir zaman tam olarak ifade edemiyorum kendime saklıyorum hissettiklerimi ve düşüncelerimi :)

• dogrudur

yapacagın teksey sadece daha cok okuman ve daha cok sorgulaman

• Sevdiğin bir yazarın üslubundan yola çıkabilirsin.İlerledikçe kendi özgün yazı üslubuna sahip olursun.

1|0
    0|0
  • yaza yaza gelişir

1|0
    0|0
  • zannettiğin kadar çok okusaydın "çok da" yerine "çok ta" yazmazdın bence. daha fazla okumalısın.

1|0
    0|0
  • aşk acısı lazım... birde yalnızlık...

1|0
    0|0
    • aşk la ilgili değil yazacaklarım aslında

• yok düşünmüyorum

• hmm hadi bakalım...

• ben hıc okumam ama fena yazarım :)

1|0
    0|0
  • Bol bol kitap oku, bilgi dagarcigi genislesin

1|0
    0|0
  • yazarak olabülü

1|0
    0|0
  • kitap oku bol bol

1|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 11

• Sözlük okuyabilirsin...

Karşılaştığın yeni sözcüklerin manalarını öğren...

Okuyorsan, farklı farklı yazarları da tatmayı dene, tek üslup ile iktifa etme...

Bir şeylerin değiştiğinin ayırdında olacaksın, zaman-la, sen de bir hayli :)...

Başarılar...

1|0
    0|0
  • ne konuda yazıcaksın canım ?

1|0
    0|0
    • aklımda bazı hikayeler onları yazıya dökmek istiyorum belki kendimi geliştirebilirsem

• Ben de yaziyorum siliyorum yaziyorum siliyorum ama kendimi henuz hazir gormuyorum. Her cok okuyan iyi yazicak diye bi' kural da yok. Okumanin disinda biraz ilham biraz da yasanmisliklarin fazlaligiyla alakali bence. Hayal gucu yasanmisliklardan beslenir.

1|0
    0|0
  • Olaya ilk önce Giriş yapmalısın. Örneğin bu hikayeyi ben yaptım. Girişi böyle.

Sahi aşk nedir? Sevgi nedir? Bazı gençlerin 2-3 günlük yaşadıkları duygu karmaşası mıdır? Yoksa başka bir şey mi? Bence değil. Bence şu an benim içerisinde bulunduğum duruma aşk diyebiliriz. 1 senedir ayrı olduğun erkeğe hala deli gibi aşıksan, o zaman bence sende gerçek aşıksındır. Peki ya aşk nedir? Bana aşkın tanımını yapabilir misiniz? Yaklaşık 5 gün aç kalmak mıdır? Yoksa başka bir şey midir?

Sonra ise olaylara devam edersin.

1|0
    1|0
  • şimdi bişeyler yaz biz gözlemleyeleim mesela eksik noksan varsa elimizden geldiğince yol yordam gösteririz

1|0
    0|0
  • bende okurum-yazarım ama konuşamam .

önce basit şeylerden başla istersen günlük tutma gibi. doğaçlama şeyler yap. aklına geleni ufak tefek sağa sola yaz. zamanla oturur yerine

1|0
    0|0
  • Yaz. Yaz. Ve biraz daha yaz. Ve oku. Sen farkında olmasan da okuduğun her şeyi içine alırsın. Bence ne kadar çok yazarsan ve sana ilham veren ne kadar çok hayat görürseniz o kadar iyi hale gelirsin. Yayınevleri konusunda endişelenme. Yazmaktan keyif almaktan, denemekten, onunla oynamaktan endişelen. Gazetecilik hocam şoyle derdi: Gerçek yazar, yazan kişidir.

1|0
    0|0
  • okumaya devam et ve aklına geldiği an not almak çok önemli yanında küçük bir not defteri bulundur eğer yoksa bile telefonuna kaybet daha sonra geçir bir yere kendini geliştirirsin hepsini toparlarsın sonra

1|0
    0|0
  • Saçma sapanda olsa herşeyi yaz, bir yerde düzelir

1|0
    0|0
  • orjınal değil orijinal, yazım hatalarına dikkat et

1|0
    0|0
  • yaza yaza öğreneceksin

1|0
    0|0
Yükleniyor...