Kapat

Size gore Turk sanat muzigindeki en kibar sozlerle yazilmis parca nedir?

Soru net. turk sanat muziginden pek anlamam ama guzel sozleri olan parcalari Merak ediyorum

0|1
4|3

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 4

• Turk sanat müziği sayilmaz ama " olmasa mektubun" cok guzel anlamli bir parca

0|1
    0|0
  • Bir kızıl goncaya benzer

0|1
    0|0
  • Fikrimin ince gülü..

0|1
    0|0
  • Fikrimin İnce Gülü

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Doğuştan kusurlu bir kıza, kasap çırağının yaptığı bestedir.. Ve hikayesi de bence gayet anlamlı ve dramatik;

0|1
    0|0
    • Kızımız bir gün kasaba girer ve istediği eti söylemekte güçlük çeker çırağımız bir eti işaret etmesini söyler ve kız bunu yapamaz, çünkü doğuştan elleri yoktur..

• İşte o an esas oğlan beyninden vurulurken aynı zaman da gönlüne de bir kurşun yemiştir.. Bunu kıza belli etmeden samimi bir şekilde evine kadar paketi götürür ve döner.. Tabi ki de kızın etkisi altında kalan çırağımızın, gizli marifeti akşam kepenk kapattıktan sonra kendini belli eder.. Her akşam kepenkleri kapattıktan sonra kıza bir beste yazar, yazdıkça aşkı daha da büyür daha da alev alır.. Fakat bir türlü kızı görmeye cesaret edemez.. Bir gün eti kemikten sıyırırken kız ansızın çıkar gelir, çocuk heyecanla ne istediğini burun ucu ile göstermesini beklerken kız montunun cebinden yeni taktırdığı protez ellerle gösterir..

• İşte o an esas oğlan beyninden vurulurken aynı zaman da gönlüne de bir kurşun yemiştir.. Bunu kıza belli etmeden samimi bir şekilde evine kadar paketi götürür ve döner.. Tabi ki de kızın etkisi altında kalan çırağımızın, gizli marifeti akşam kepenk kapattıktan sonra kendini belli eder.. Her akşam kepenkleri kapattıktan sonra kıza bir beste yazar, yazdıkça aşkı daha da büyür daha da alev alır.. Fakat bir türlü kızı görmeye cesaret edemez.. Bir gün eti kemikten sıyırırken kız ansızın çıkar gelir, çocuk heyecanla ne istediğini burun ucu ile göstermesini beklerken kız montunun cebinden yeni taktırdığı protez ellerle gösterir.. Ve çocuk yıkılır, dünyası başına iner, hayatı kararır.. İşte o an patlatır malum makamdan şarkıyı;Seni ben, ellerin olsuuuun diye mi sevdim. Ahh ah ah ellerin olsun diye mi sevdim.. Günümüzde Hünel Coşkunel'in yorumladığı eşsiz bir parçadır..

• Müzeyyen Senar dan dalgalandım da duruldum (çok anlamlı)

0|1
    0|0
Yükleniyor...