Kitap/ Roman önerisi alabilir miyim kısaca konusuyla birlikte 😊 ?

Kitap arayışındayım arkadaşlar. Güzel roman önerileriniz var mı her konu olabilir önemli olan hikayenin kalitesi, tüm zamanlarda en çok aklınızda yer etmiş sevdiğiniz roman hangisidir?☺ Tarihi romanlar okumayı severim birde, örneğin osmanlı döneminde geçmiş bir olayı anlatan akıcı bir roman gibi ☺

Her türlü önerinize açığım, bu arada konusunu kısaca belirtirseniz sevinirim ☺☺

0|0
412

En İyi Erkek Görüşü

• İskender Pala oku o zaman

2|0
    0|0
    • Konusu nedir? ☺

• Od kitabı çok güzel. Eski dilde ateş demek. Yunus Emre yi anlatıyor. Sıkılmam dersen okumanı öneririm. Herkes beğenmez +1

• @Terazikadiniii Aa ben severim ki böyle kitapları bana zevkli geliypr ☺ Bir bakyım bunlara, teşekkür ederim öneri için ☺

En İyi Kız Görüşü

• Aşık olduğum ilk kitap seneler önce okudum ve aklımda kalan ilk romandır.
    -Piraye (Canan Tan) bir genç kızın hayatı, evliliği, düşünceleri daha ne kadar güzel anlatılır bilemiyorum.
    -9. Hariciye kogusu (Peyami Safa) nerede bir Peyami Safa görsem içim huzur dolar. Basit bir konuyu kaleminden akan mürekkep kadar narin dokumus.
    -Gündüzsefasi (Sarah jio) bu kadının kitaplarını gördüğün yerde kap derim. Benim favorim gündüz sefasıdir. Aşktan, vazgeçişten en güzel bahseden kitaplar arasında
    -After (Anna Todd) birkaç yıl önce wattpad ten ingilizcesine denk gelmiş ve arayıp tarayıp yine wattpad ten bir çevirmen bulabilmiştim. Mükemmel bir hikaye. 3 kitaptan oluşuyor. Mutlaka okumanı tavsiye ederim. Temiz duyguların kirli bir adamda bıraktığı etkileri konu alıyor. Bir Aşk romanı.
    -Korkma Kalbim (Ahmet Batman) mavi gibi bir aşkın griye dönmesini konu alıyor. Bir kutu peçete bulundur yanında.
    -sinekli Bakkal (Halide Edip) Bu kadını pek sevmem. Ama devrik cümleleriyle elinden gelenin en iyisini yaptığını düşünüyorum. Bence mükemmel bir klasik
    -sen dunyaya gelmeden (margaret mazzantini) Fransız edebiyatı köşesinden bulduğum kalın bir roman. Eğer ayrıntıdan ve betimlemelerden sıkılmam diyorsan muhakkak okumalısın. Bir kadının arzularını ve getirilerinı konu alıyor.
    -Sonsuzluk Yolculugu (muhammed bozdag) bilimde din ne anlama geliyor? Dinimizi bilimsel olarak kanıtlayan birkaç yazıdan oluşuyor.
    Bunlar aklıma gelenler...
    Olasılıksiz - zar adam- aklından bir sayı tut- açlık oyunları- uyumsuz serisi- cam ev- hashhash serisi Vs Vs bir sürü kitap okudum. Ama klasiklerden vazgeçemem.

2|0
    0|0
    • Bir tane daha...

-Anlatmak İÇİN yaşa (Lisa Gardner) bir psikopatın alakasız hayatları birlestirmesini konu alıyor. Sonu hayret verici. Ancak gerçek psikopat küçük çocuğunuzsa?

• Hepsi birbirinden güzele benziyor, hemen araştıracağım, teşekkür ederim tavsiyeler için ☺

• Rica ederim :)) mutlaka klasiklerden başla

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 11

• Sil Baştan adlı romanı okuyabilirsiniz. Ken Grimwood kitabın yazarı. Eşiyle konuşurken aniden ölen ve gözlerini açtığında lise zamanlarında kendini bulduğu bir kitap. Gerçekten sürükleyici, merak uyandırıcı.

2|0
    0|0
    • Zamanda geriye mi gidiyor yani? Güzele benziyor bir bakayım, tavsiye için teşekkür ederim ☺

• Peki ozaman öğrenmem için sanırım okumam gerekecek ☺

• Kitabı elinize alıp başladığınız zaman öyle bir akacak ki konu bırakamayacaksinız eminim :) Ve evet okumanız lazım

• Kripto32 guzel bir roman, biraz siyasi, hatta icinde anlatilan olaylari gercekten olan olaylarla asiri benzerlik gostererek acaba kitaptakiler dogrumu diyebiliyosun. oneririm

Dan brown: robert langdon olan butun serilerini oneririm. Hatta ikisi film oldu bkz: melekler ve seytanlar, da vinci sifresi. 3. Film yolda cehennem. komplo teorileri icerir

Kurtlar imparatorlugu yine sevdigim bir roman. Okuduktan sonra film olur deyip daha sonra filmini izledigim bir roman. Fransadan Turkiyeye uzanan bir yolculuk ve yine komplo teorisi icerir

1|0
    0|0
  • 1001 gece masalları okumalısınız çocuklar

1|0
    0|0
  • şu an bir seri okuyorum 2. kitabını da bitirdim. serinin ilk kitabının adı aklından bir sayı tut. gayet güzel polisiye gizem. emekli bir dedektifin yaşadıklarını anlatıyor. geri kalan 3 kitaptan 1i de mevcut şu an yarın başlamayı düşünüyorum. benim hoşuma gitti. yazarı john verdon

1|0
    0|0
  • Michael Ende - Momo
    kitabın iki versiyonu var
    Birisi çocuklar için diğeri yetişkinler için olan
    Kabalcı yayınevinden çıkmıştı en son
    Fantastik harika bir kitap

1|0
    0|0
  • Guguk Kuşu - Ken Kesey
    Dava - Kafka
    Anna Karenina - Tolstoy
    Ulysses - James Joyce
    Vadideki Zambak - Balzac
    Çanlar Kimin İçin Çalıyor - Ernest Hemingway
    Bülbülü Öldürmek - Harper Lee
    Otomatik Portakal - Anthony Burgess
    Karamazov Kardeşler - Dostoyevski
    Dönüşüm - Kafka
    Dövüş Kulübü - Chuk Palahniuk
    Yüzyıllık Yalnızlık - Marquez
    1984 - Orwell
    Simyacı - Paulo Coelho

2|0
    0|0
  • Sherlock Holmes serisini şiddetle tavsiye ederim. Aklından bir sayı tut romanı da iyidir. Genelde polisiye okurum eğer daha fazla kitap istersen önerebilirim.

2|0
    0|0
    • Sherlock Holmes'i çok duymuşluğum var ama hiç konusunu bilmem ☺ Teşekkür ederim öneriniz için, bir bakayım bana göre bir seri miymiş ☺

• Roman olarak sana tavsiyem momo adlı kitap insana çok şey katan birkitap sistemi anlatiyor ama hikaye şeklinde tek solukta okuyabilinecek bir eser. tarihi romana gelirsek bir kaç önerim var "kayı ertuğrulun ocağı"bu kitap osmanlinin kuruluştan 2. murada kadar olan kısmını anlatiyor seri halinde bir kitap 8 adet kitaptan oluşuyor seri ahmet şimşirgilin nadide bir eseridir eğer tarih seviyorsanız mutlaka tavsiye ederim bnde tarihi çok severim ve bu kitapları tek solukta okudum sizinde büyük bir keyif duyacağınızdan eminim. ayrica yavuz bahadiroğlunun çaka bey adli kitabida çok güzel bir romandir ve endülüse veda adlı kitabida öneririm ek olarak bide milliyetçi tarafınız varsa hükümdar adlı kitabida büyük bir keyifle okuyabilirsiniz

0|0
    0|0
  • dövüş kulübü

1|0
    0|0
  • Bozkurtlar - H. Nihal Atsız
    Çin esaretinde yaşamış Türklerin yaşadığı zorluklarla karışık olarak Türklüğün, Milli bilincin, Türk dilinin ve Milli ülkünün önemini anlatır. Kesinlikle okunması gereken bur eserdir.

1|0
    0|0
    • Çok severim ya Türklükle tarihimizle değerlerimizle alakalı kitapları, öneriniz için çok teşekkür ederim ☺☺

• Livaneli/Serenad kesinlikle oku tabi okumadıysan

1|0
    0|0
    • Okumadım ☺ Konusu nedir?

• Orijinal anlatımıyla

Her şey, 2001 yılının Şubat ayında soğuk bir gün, İstanbul Üniversitesi'nde halkla ilişkiler görevini yürüten Maya Duran'ın (36) ABD'den gelen Alman asıllı Profesör Maximilian Wagner'i (87) karşılamasıyla başlar.

1930'lu yıllarda İstanbul Üniversitesi'nde hocalık yapmış olan profesörün isteği üzerine, Maya bir gün onu Şile'ye götürür. Böylece, katları yavaş yavaş açılan dokunaklı bir aşk hikâyesine karışmakla kalmaz, dünya tarihine ve kendi ailesine ilişkin birtakım sırları da öğrenir.

Serenad, 60 yıldır süren bir aşkı ele alırken, ister herkesin bildiği Yahudi Soykırımı olsun isterse çok az kimsenin bildiği Mavi Alay, bütün siyasi sorunlarda asıl harcananın, gürültüye gidenin hep insan olduğu gerçeğini de göz önüne seriyor.

Okurunu sımsıkı kavrayan Serenad'da Zülfü Livaneli'nin romancılığının en temel niteliklerinden biri yine başrolde: İç içe geçmiş, kaynaşmış kişisel ve toplumsal tarihlerin kusursuz Dengesi.

Kızlar Ne Diyor 3

• İki Şehrin Hikayesi-Charles Dickens
    mükemmeldir

1|0
    0|0
  • Kahraman tazeoglu

0|0
    0|0
  • Orhan Pamuk - Kara Kitap
    Cahit Zarifoğlu - Yaşamak

0|0
    0|0