Yıllar sonra sizce teknoloji nasıl bir çağ atlar?

Yani 2035 Dünya nasıl bir hal alacak ? 2050 yılında insanlar için ne getirebileceğini teknolojinin nasıl gelişeceği hakkında düşünceleriniz nelerdir ? Teknoloji ile ilgili ben bunu düşünüyorum bu olabilir diyebileceğiniz sıradışı fikirleriniz var mı?

0|0
625

En İyi Erkek Görüşü

• büyük ihtimal ile petrol önemini yitirecek

kullanılabilir yeni enerjiler bulunacaktır

böyle israf devam ederse su kıtlığı had safhaya gelecek

insan hastalıklara çare buldukça nüfus artacak

nüfus artışı gıda ve tarım hakkında radikal gelşmelere

insanları yönetecek ceptelefonu gibi doksanlarda aklımıza bile

gelmeyecek icatlar muhakkak olacak ve büyük ihtimal ile

geleceğin nesili bir büyük savaş görecek

modern dediğimiz çağımızda hoşgörü bukadar azalmışken

torunlarımızdan insanlık beklemek ahmaklık olur heralde

bakınız burada bile bırakın erkeği kızlar bile küfredebiliyorken

biz buyuzda bizden doğanlar ne olacak

2|3
    0|0
    • Çok haklısın +1

• +1 Çıkıcak savaşta baya bir nüfus kaybı olacağı kesin.

• evet biraz mantık yürtürsek teknolji ile cesaret'in savaşı olacağı kesin

yani korkaklar ile cesurlar...

Atalarımız demişki= tüfeng icad oldu mertlik bozuldu

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 24

• Moleküler transportasyon yani bilinen adıyla ışınlanma teknolojisi zaten ilk etapta olacak. Diğer yandan gelişen iklimsel ve jeolojik etkenleri baz alırsak alternatif yaşam alanları göz önünde bulundurulacak, buna en iyi örnek uzayda ve denizaltında oluşturulması muhtemel koloniler. Askeri açıdan bakılırsa bir çok savaş yine patlak verecek, çok daha etkin silahlar geliştirilecek. Lazer teknolojisinde dönüm noktası aşılacak ve bilim kurgularda görmeye alıştığımız lazer topları etkin hal alacak. Ayrıca robotlar hayatımızın büyük bir bölümünde yer alacak bu tabi ki direkt olarak silahlanma yarışının içinde olacağından sayıları binlerce olacak robot orduların oluşumları gözlenecek. Ve daha neler neler...

0|0
    0|0
  • teknoliji içindeyim ve bizim bilmedimiz çok şey var mesela BMw firmsını uyguşadığı şey bilgisayarlar elin altındaki gibi değilde bir şefaf örtü gibi olacak link bu gibi değilde bu gibi düşün resmi olsa gösterecektim :)

1|0
    0|0
  • Bunu kimse tahmin edemiz. 100 yil once kim tahmin edebilirdi ki internet olacak ya da dokunmatik telefonlar vs. ondan dolayi bizler ne tahmin edersek edelim daha devasal ya da daha kotu seyler cikabilir bekleyip gorebiliriz sadece.

1|0
    0|0
  • En başta kağıt ve kalem kullanımı bitecek .

İnternet şekillenecek ve çok daha hızlı bir ortam olacak .

Gıda dönemi öyle bir değişime girecek ki zaten akıl alamaz bence . 1 hafta hatta 1 ay tok tutacak besinler üretilecek . Yiyipte hiç kilo almayacağız mesela

Işınlanma bulunacak ( Bununla ilgili çok ciddi gelişmeler var zaten şu aralar )

Işın kılıcı geliştirilecek ( Geçenlerde yapılmıştı etkisi az olsa da baya iyiydi )

Evler titanyumdan yapılacak ve doğaya HAARP alt yapısı değiştirilip hükmedilecek .

Silah teknolojisi gelişen bilgisayarlara bağlı olacak ve 3. Dünya Savaşı bu revizyonla açılacak .

Umarım gerçekleşmez dediklerimizde gerçekleşmez

0|0
    0|0
    • Çok mu sanalika oynadın ne ışınlanması gezegende mi yaşıyoruz :) Gıda dönemi ve kilo almama gayet iyi bana göre.

• böyle birşey olursa hava yolları şirketlerinde büyük kavgalar olur.Ama bence imkansız ışınlanma yerine uçmayı denesek :D

• Ölüm harici imkansız diye bir şey yoktur bence . Yaşarsak görürüz şahsen :D

• Bu kitabı bir yerden bul ve oku çok şey katacaktır emin ol. link

1|0
    0|0
  • teknoloji ne kadar hayatı kolaylaştırsa da insanları yalnızlaştırıyor, şımartıyor, ukalaştırıyor,...

1|0
    0|0
  • din hala olacak mı :((

1|0
    0|0
  • uzayda seks

0|1
    1|0
  • sana söylerdim ama buna hazır değilsin..

1|0
    0|0
  • he herkes biliyor zaten bu sorunun cevabını türkiye 10 yıl sonra takip eder göbek kaşıya kaşıya

1|0
    0|0
  • Teknolojiyi kullanıyoruz ama ne kadar bencilce olduğunun farkında değiliz gelişen teknolojiye ayak uydurmak için hızla tükettiğimiz kaynaklar gelecek nesillerin geleceğini zora sokuyor o zaman tekrar düşünmek lazım teknoloji insanlık için faydalı bir şey mi yoksa zararlı bir şey mi...

0|0
    0|0
  • teknoloji bilmem ama mal adamlar mal olacak kalacak ve o malların nesli korkarım hiç tükenmeyecek

mk malları :adf

0|0
    0|0
  • 1|0
    0|0
  • daha sanal ve yaşanılmaz olmasından endişeliyim.

fikirlerim

uçan arabalar

şeffaf uçaklar

0|0
    0|0
  • Çok bir değişim olmayacak bence.

Gözle görülür değişimler 2050'den sonra olur :)

0|0
    0|0
  • Dha yarına çıkacağımızın garantisi yok.Gelecek kaygısına düşmüşüz:D

Anı sevdiklerimizle doya doya yaşamak varken nedir bu gelecek düşüncesi :D

0|0
    0|0
    • Bunları düşünmez ve bir nesil olarak nesillere iyi birşeyler bırakmamız için düşünmeliyiz hatırlatma yapmalıyız.

• O zamanlarda Türkiye savaş içinde olabilir büyük ihtimalle bir savaş olacak Herhangi bir ülkede ve klasik açlık başlayacak.

0|0
    0|0
  • bence kıyamet kopar ya

0|0
    0|0
  • geleceğin 3 süper maddesi petrol doğalgaz ve icilebilir su

0|0
    0|0
  • böyle giderse pek değişen olmaz ama çok marjşnal bir yeniliğin olması lazım

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    4

Kızlar Ne Diyor 6

• Jetgilleri taş devri gibi izleriz kırçiçeem. İzleriz dedim, pardon. Mezar taşımı araştırır bilim adamları, belki cesedimden yadigar kalan kemiklerimi müzeye koyarlar. O zımannar müze olur mu ki bak aklışıma bu takıldı şimdi.

1|1
    0|0
  • the ısland filmindeki gibi olabilir düşünsenize insanlar klonlanmış başına bir şey gelldiğinde klonundaki organlarını falan kullanıyorsuunn

0|0
    0|0
  • uçacaksın uçacaksın havalarda uçacaksın :D

0|0
    0|0
  • teknoloji kendini aşacak.

0|0
    0|0
  • jetgillere dönmeyelimm sonraa :D

0|0
    0|0
  • Teknoloji ilerledikçe ben korkmaya başladım. Öyle böyle değil bayağı korkuyorum. Telefon,tablet,pc derken dostluklar bitti.

0|0
    0|0
Yükleniyor...