En sevdiğiniz mutfak hangisi?

Yemeklerini en sevdiğiniz mutfak hangisi? Benim favorilerim İtalyan ve Çin mutfağı.

Not: Mutfak espirisi yapanlara -1 verelim :)

• İtalyan mutfağı
    14% (23)7% (7)11% (30)Oy Ver
  • Fransız mutfağı
    3% (5)2% (2)3% (7)Oy Ver
  • Çin mutfağı
    5% (8)2% (2)4% (10)Oy Ver
  • Türk mutfağı
    73% (119)84% (85)77% (204)Oy Ver
  • Amerikan mutfağı
    5% (9)5% (5)5% (14)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
49|50

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 50

• yavru sen türkiyede iki suşi yiyip en sevdiğim mutfak cin mutfağı deme be,bi çine git gör o mutfağı sonra yorumunu yap :) adamlar cerez diye böcek kızartıp yiyo,bi besin değeri taşıyan yiyecekleri yok,tek elle tutulur besin maddesi cinde pirinc,cenin bile yiyo adamlar,herşeyden önce mutfak kültürleri bikere cok pis,temizlik hijyen bizden bile kötü,italyan mutfagına eyvallah,benim ev sevdiğim ise türk mutfağı...(ünide gıda mezunuyum,tezim çin mutfağıydı,iyi bilirim o miğde kaldırıcı mutfağı,sadece sen beğ değil dünyanın turisti orda ac kalyosa biz yorum yapmayalım burda :)

2|0
    4|0
    • mutfak kültürün pek yok sanırım

• Zaten Çin mutfağı sadece böcek dememiş. Böcek akrep fare köpek kedi bebek kurt solucan ooo daha nerde iğrençlik o içinde mükemmel dımı he bıde Allah razı olsun pirinçle balık var yenebılecek.

• bu zengin bebeler cin restoranında bir suşi yiyip bana burda sen ne anlarsın diyolarla mosquito :) cevap bile yazmıycaktım onlarada sen yazmışsın sana ayıp olmasın diye yazayım dedim:) aynen dediğin gibi dünyanın en leşş mutfağı,ya oraya italyanda gidiyo fransızda inglizde,herkes ac kalyosa biz niye yorum yapyoruz dimi:)

• Çin

1|0
    2|0
  • italyadayım ne yaparım hop turk mutfagı bulurum

fransadayım ne yaparım hop turk mutfagını bulurum

çindeyim ne yaparım allah korusun turk mutfagı bulamam diye yanımda kendi mutfagımı götururum

amerikadayım ne yaparım hop turk mutfagını bulur orda yerim

1|1
    1|0
  • Türk mutfağı gibi var mıkuru fasulyenin suyuna ekmeği gömecen sonra bir kaşık kuru arkasından pilavı dayayacan duruma göre turşudan höpürdetcen kırızımı soğanı kıtlatcan pehey

0|0
    1|0
  • Mutfak esprisi.

1|0
    2|2
  • Meksika ve çin yemeklerini çok beğeniyorum. Antakya mutfağınıda çok severim. Ama geleneksel türk yemeklerini pek sevmiyorum. Özellikle türk mutfağında ana malzemesi et olmayan yemeklerden pek hoşlanmam. Aslında hoşlanmam demiyimde bir 6-7 ay yemesem aklıma gelmez, aramam. Kavurma, karnıyarık, dolma vb.. Çok klasik. Yeni tatlar denemek lazım.

0|0
    1|0
  • dünyada 3 ana mutfak var. Türk, Çin ve Hint. Avrupa 2. dünya savaşından sonra yemek yapmayı öğrendi, ondan önce patates,lahana ve bulurlarsa etten başka birşey bilmiyorlardı. Amerikan mutfağı diye birşey söz konusu değil zaten hamburger bile Tatar köftesi dir. Bitek Fransızlar Osmanlıyla arası iyi olduğu için bir aralar gide gele bişeyler görüp geliştirmişler bizden baka baka. İtalyanlar da öyle, pide den pizza yı, erişte den makarna yı yapmışlar. 2. dünya savaşına kadar herhangi bir sebzeden haberleri yok. Dolayısıyla senin seçenekler 2 ye düşüyor Türk ve Çin, Çin mutfağı ne kadar egzotik olsa da iğrenç olduğundan Türk mutfağı tabiki.

0|0
    1|0
  • Sıradan basit vatandaşım.. Mutfak falan bilmem annem yapar yerim..

1|0
    1|0
  • Türk mutfağı net

1|0
    1|0
  • annemin yaptıgından baska yemeklerı göz ucuyla yiyebiliyorum senın sorduguna bak :D

0|0
    1|0
  • benım damağıma hangi yemek uyuyorsa o mutfaga bayılırm.. hatta bazen bitarafımdan uydurdugum tarıfler var :)

onalr mutfak sınıfına gırmıyor.. bunun dısında uzak dogu yemekelrıden pılava bayılıyorum.. adamların acı tatlı - tatlı eksılı olaylarını anlayamıyorum..

İtalyan mutfagıda uygun

0|0
    2|0
  • efendim ben italyan fransız filan anlamam ne bulursam yerim affetmem.

0|1
    1|0
  • italyan mutfağı diyenler pizza' dan başka bir yiyecek ismi biliyorlar mı acaba çok merak ediyorum hatta pizzanın italyan mutfağından olduğunu :D Türk mutfağının üstüne tanımam.

0|0
    0|0
  • Arap ve italyan

0|0
    2|1
  • Diğer mutfakları denemedim açık söyleyeyim ama Türk mutfağını hiç bir mutfağa değismem.

0|0
    1|0
  • Meksika mutfağı..

Tacosuna bandığım.

0|0
    1|0
  • Türk mutfağı.

0|0
    0|0
  • bizim oraların mutfağı iyidir de soğan koymasalar çok güzel olacak

2|1
    1|0
  • meksika mutfağı, fransız mutfağı, en çok da osmanlı mutfağı

1|0
    1|0
  • italyan yaa adamlar ne güzel şeyler icat etmiş

0|0
    0|0
  • Var mı be Türk mutfağı gibisi. Ellerine sağlık bizimkilerin.

2|0
    1|0
  • En güzel mutfak daima annemin mutfağıdır benim için :)

0|0
    1|0
  • Tabiki Türk mutfağı

0|2
    1|0
  • Anne mutfak :)

1|0
    1|0
  • Annemin mutfağı :)

1|1
    1|2
  • Oo Sevgili Mayhem, hoş geldin

Çin Mutfağı deme aman, böcek ızgara aklıma geliyor

Türk Mutfağı da değil

Arap Mutfağı çok güzel, tavsiye ederim

El Arabik

0|0
    2|0
  • ilk Türk 2.İtalyan

0|0
    0|0
  • ABD İtalya

0|0
    2|0
  • BKM mutfak link

0|0
    0|2
  • D: Türk mutfağı

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    20

Kızlar Ne Diyor 48

• kürt mutfağı , yemekleri çok leziz lan bizim komşu yapıyor bize getiriyor bayılıyorum valla :)))))))))))))))

5|3
    3|2
  • Türk Mutfağı ve Fransız mutfağı.

1|0
    1|0
  • Ben her zaman en sağlıklı yiyecekleri seçmeye çalışırım.Hangi mutfaktan geldiğine bakmam ki yediklerimin.Ama Hint Mutfağını ve Çin Mutfağını denemek isterim, tabi yerinde :) Diğerleri çok sıradan geliyor.Amerikan Mutfağını burada da bulabilirim sanki mesela..

0|0
    1|0
  • BKM Mutfak.:D

4|3
    2|1
  • türk mutfağı

.

0|0
    1|0
  • Türk mutfağında kebap oldugu sürece en çok Türk.

Sonra pizza ve spagettisiyle mideme taht kurmuş İtalyan

Sebze ve etlerin lezzetli pişiriliş tarzıyla 3. sırada Çin

dfsadfasfd

AÇIM.

1|0
    1|0
  • 0|0
    2|0
    • mutfak deyince aklıma mutfak tasarımı gelir, senin sorduğun yemeklerdir.

• D: Türk mutfağı

0|0
    0|0
  • Kendi Türk mutfağımız varken diğerleri seçilir mi

0|0
    1|0
  • kürt mutfağı..:)

2|1
    2|2
  • bizim mutfağın üstüne mutfak tanımam :))

0|0
    1|0
  • salonu daha çok severim :P

0|0
    2|0
  • Türk mutfağı

0|0
    0|0
  • tabiki türk ama ruslarında güzel...

0|0
    0|0
  • Türk mutfağı <3

0|0
    0|0
  • türk mutfagı

0|0
    1|0
  • Harama helale dikkat etmeyen bir mutfaga hava olsun diye oy vermem.o yüzden Türk mutfağı

0|1
    1|0
  • tabiki türk mutfagı:)

0|0
    1|0
  • Türk mutfağı. Canım müslüman oldugumdan İtalyan mutfagından çok birşey bulamadım:/ Amerikan mutfagı fast food işte.

0|0
    1|0
  • Türk mutfağı gibisi var mı arkadaş ya..

0|0
    0|0
  • Türk mutfağı diğer mutfakları bilmediğimden :)

0|1
    1|0
  • Türk'ten başka yemediğim için sorun yok:)

0|1
    1|0
  • türk , fransız

0|0
    1|0
  • Cini çikar digerlerini ayirt edemem.

0|1
    1|0
  • italyan a da türk niye D de... işte siz başka ülkelere özendiğiniz için ülke bu hale geldi !

0|0
    1|0
  • Türk mutfağı dışında mutfaktamı varmış! Peh...

0|0
    1|0
  • Türk mutfağı dışından çıkmam

0|1
    1|0
  • ben bir yabanci olarak italyan yemeklerini cok seviyorum

0|0
    0|0
  • Türk mutfağı

0|0
    1|0
  • Türk mutfağı