Egoizm: Kişisel çıkarlar için herkesi ezmek!

Şüphesiz ki herkezde biraz egoistlik vardır! Ama iyi niyetli egoizm, hak yemeden, ekstra birşeyler yaparak, daha fazla çalışsarak bir yerlere ulaşma girişimidir bence! Gerçek anlamda egoizm ise kişisel çıkarlar doğrultusunda ast olanı ezerek üst olana yalakalık yaparak biyerlere gelme isteğinin yansımasıdır! Hırs ile de karıştırılmaması lazım! Etrafında egoist insanlar olanlar var mı...Şahsen benim tepkim (üzülerek söylüyorum, kesinlikle önermiyorum) şiddetli kavga ile sonuçlanıyor! Peki siz bu tip solucanlara nasıl katlanıyorsunuz! ?

0|0
2|2

En İyi Erkek Görüşü

• Öncelikle dostum, ben egomu tatmin etmek için hiçbirşey yapmam. Ama illaki bir solucan varsa, kendimi de iyi hissediyorsam, o solucan hiçbir şekilde benim moralimi bozamaz. Eğer kendini fazla övüp tam bir egoist gibi davranıyor ise, maalesef, onunla işim bitmiştir.

0|0
    0|0
    • Doğru analiz! Tebrikler... :) Bende senin gibi olmak için uğraşacağım!

Kızlar Ne Diyor 2

• önceden bir bayan olarak çok kavga ederdim tahammülüm yoktu hatta olay benimle ilgili olmasa bile baskalarının haklarını savunurdum ama olgunlastıkça gülüp geçmesini öğrendim

0|0
    0|0
  • solucan değilim zamanında gösterdiğim iyi niyet beni buna itti demek herkesi ezip geçmek tanımamak gerekiyormuş bende öyle yapıyorum biz yok ben varım

0|0
    0|0
    • Hangi vasfına göre herkezi ezip geçme cesareti buluyorsun? Seni ezmeye çalıştığın insanlardan üstün gösteren özelliğin nedir? Yanlış anlama merak ettim o yüzden soruyorum? :))))

Erkekler Ne Diyor 1

• Egoist insanlardan nefret ediyorum. Yüzlerine bile bakmıyorum o zavallıların.

0|0
    0|0
Yükleniyor...