Çevrenizde ateist arkadaşınız varmı?

varsa onu nasıl ikna edersiniz.çevrenizde ateist arkadaşınız varmı??

0|0

En İyi Kız Görüşü

• herseye mantık üzeri yaklaşıyor bir defa mantığa ters düşen duygularımız misalen ruh yok öbür dunya yok o zaman ne diye iylik ne diye kötülük var burdan bile sacma... bir çoğu dile yalanlıyor kalben inanıyor kötü şeyler yapmıyor sadece kuşkuya olduğu için inanmıyor aklı inkar da kalbi olduğunda o yüzden ateist zaten

0|1
    0|0
    • kalp ve aklı birleştiremiyorlar

• Benim babam da eskiden artesti ölünce ruh yok diyordu insan ölünce bitecek falan diyordu bir şey yaşadı tövbe etti artık hem Allaha hem diğer tarafa inanıyor

• allahın sevgili kullarından ki bu dunya da tövbe etmiş allah herkese nasip etsin insallah.

En İyi Erkek Görüşü

• Birkaç arkadaşım ateist ama insanlar neye inanacaklarını kendileri seçerler. Bu görüşlerine saygı duyuyorum. Taki benim inançlarıma laf etmedikleri sürece :D

0|1
    0|0
    • ben hazmedemiyorum acıkcası ha dogru olan neyse onu soyluyorum cekiliyorum gerisi vicdanıyla kendi arasında olan birşey

• Yaşayarak öğrenmesi daha iyi :D

• ha inanır inanmaz kendi ile allah arasında ama benim dediğimi bu dunyada hatırlamaz sa ahiretde bu su su kişiler sana allahın ayetlerini soyledimi evet ey rabbim biz birer sapıklık içerisindeydikk dicek.

Kızlar Ne Diyor 16

• Vardı.

0|1
    0|0
  • Tanıdığım bir teyze var. Ateist olduğunu bile bile konuşuyorum. Çünkü iyi ve hayvansever.. Herkesin dini kendine. Sen niye böyle yapıyosun diyemezsin. SAYGI..

2|1
    0|0
    • herkesin dini kendine evet peygamber efendimiz savaşmasaydı islamiyet yayılmasaydı lut kavminden beter bir ukle olurduk, ben bu saftayım bize etkili cevap veremwdiklerinden siz dinciler deniyoruz toplumda dinde zorlama yok ama vebal var bey soyler cekilirim ben bana olan vazifemi yaptımmı o on bir vesileye şahit oldummu evet, oldugumde allah demezmi ey kululum o kuluma ayetimi soyleseydin o kul olurken kelimwyi şahadet getirecekti dense onun vebali ben sadece saygı duydugum icin bana yuklenirdi, ben dedim benden çıktı😊

• ha ne bilim bana diyorsun sandim arada ki yorumcuyu görmedim😁

• Tamam önemli değil bir ara görür yorumcu

• Ben ateistim.

0|1
    1|0
    • Peki neden?

• İnanmıyorum

• melek hanım size şimdi ayetler desem gene inanmayacaksınız nuh desem peygamber degil diceksiniz ateist lere tek sözüm bekleyin o kıyamet gununu ve çetin hesap gününü, tabi tovbe edip te iman edenler kurtuluşa erenlerdir, kardeşim allah nurunu esirgemesin insallah.

• Var. İkna etmeye çalışmam. Herkesin inancı kendine

1|1
    0|0
  • Ateist arkadaşlarım var.

0|1
    0|0
  • Yok ama olsaydı illaki ikna etmeye çalışmazdım. Çünkü bir soruya kendi icinizde bir cevap bulamadıysanız hic bir cevap size dogru gelmez bence

1|1
    0|0
    • ama o sorunun cevaplarına bir anahtar ola biliyoruz. bizim 1 dediğimiz cümle yıllar sonra aklına geliyor

• Evet var onu ikna etmeye çalışmıyorum zaten kendi düşüncelerini savunan biri bu güne kadar kabul etmediyse bu beni ilgilendirmez.

0|2
    0|0
  • Yok ama olsada ikna etmeye çalışmazdım. Nasıl o beni ateist olmaya ikna etmek için uğraştığında ben rahatsız olacağım gibi oda rahatsız olabilir. İnsanların kendi tercihleri saygı duymak lazım.

1|1
    1|0
    • sen konuş eğer ki def eder se allaha brak sen duanı et köşeye ozaman çekil tartışmak için elbet dini bilğimizinde doğru olması gerek ayet ne diyorsa o

• Bu bana göre yanlıştır ama onun doğrusudur ve insan doğru bildiklerinden vazgeçmez.

• yok.

0|1
    0|0
  • yok fakat iknâ etmeye çabalamaktan ziyâde onunla merak ettiği konularda tartışırdım seviyeli bir şekilde. aksi takdirde ters tepebilir ve düşüncelerine daha da saplantılı bir şekilde bağlanabilir.

0|1
    0|0
    • güzel düşünce, ama genede biz dogru olanı tavsiye edelim, evet doğruyu yanlışı her insan ayırt eder ama idrak edemez.

• banane diyip pes etmek biz müslümanlara yakışmaz kardeşim. evvelâ biz dinimiz hakkında ilim sahibi olalım, sonra gerisi gelecektir biiznillah. selâmetle..

• kız bana sapık diyip engelledi 😂uzerine şikayet ne deyim ki kızın bana yorumu neden cok kız ekli nedenmi kızlar erkekleri erkeklerde kızları sırdas olarak sectiği için, hep erkek eklesem gaymısın diyorlar 😂

• Yok.

0|1
    0|0
  • Var..

0|1
    0|0
  • Var evet hatta gay

0|1
    0|0
    • gay diyorsun zaten onu yapan lut kavmin de baylayan bir azgınlık donemiydi inanmayan icin cehennem inana da cehennem var onlar ebedi kalacaklar dıgerlerı cezasını cekıp cennete girecek

• Yok.

0|1
    0|0
  • Edemezsin

0|1
    0|0
    • evet edemiyoruz az once kız bana yorumladıgı sey dındar takılıyorsun 100 kusur kız ekli diyor birşey bulamayınca.

• var fakat ikna etmek bana düşmez

0|1
    0|0
    • kime düşer hep bize düşmezse, islamiyet nasıl yayıldı? aslında en buyuk vazifedir once kendin sonra ailen akraban arkadasların ve toplum derken bilinçli bir toplum oluvermişiz

• İkna etmem çünkü dinimizde zorlama yoktur. Onun hayatı ilerde faydasını veya zararını görecek o.

• dinde zorlama olmadıgı için zaten söyluyor vebali atıyor ve çekiliyorum

Erkekler Ne Diyor 12

• İkna etmekle ugrasmam. Bana ne neye inanirsa inansin ya da inanmasin.

Önemli olan karakterli olmasi

0|1
    0|0
    • karakter evet ama güzel kardeşim oyle birine guzel bir vesile de cok güzel sen cabala

• İkna etmeye çalışmam kendi bilir.

0|1
    0|0
  • var Arkadaşım

0|1
    0|0
  • Yok sanırım.

0|1
    0|0
  • ben dinsizim ama çevremde hiç ateist yok

0|1
    0|0
  • Hayır yok

0|1
    0|0
  • Kolay gelsin. Nasıl gidiyor Ateistleri Müslüman yapmak..

0|1
    0|0
    • bizim ne haddimize kardeş herkes inancına göre hesap verecek

• e o zaman neden böyle bir soru sorma ihtiyacı duydun ki? Senin dinin sana benim dinim bana ise neden?

• var mı dedim bir ortağım da o dunyadan gidiyordu sorum

• var ama hiç ikna etmeye çalışmadım. çünkü fikirleri oldukça mantıklı ve ispatlanabilir.

0|1
    0|0
  • Var, ikna etmiyorum kendi tercihi

0|1
    0|0
  • yok knks

0|1
    0|0
  • Var :)

0|1
    0|0
  • Tovbe de bıre