Çok heyecanliyim yardım edin?

Haftaya tiyatro kursuna başlıyorum çok heyecanliyim yardım edinn napabilirim

0|1
66

En İyi Erkek Görüşü

• HEYECANI AZALTACAK YÖNTEMLER
    Heyecan, aslında o kadar da kötü birşey değildir. Eğer heyecanınızı azaltacak birkaç doğru yol izlerseniz heyecan size başarı ve mutluluk bile getirebilir. Yani heyecan asla gereksiz bir his değil. Peki o zaman nasıl heyecanımızı olumlu hale getirebilirız?
    Aslında heyecanlı olmadığınızı kabul etmek her şeyden önce size büyük bir güven sağlar. Yani eğer "ben çok heyecanlıyım." gibisinden cümlelerle etrafınızda veya internet v. s de çözüm ararsanız bu daha da heyecanı arttıracaktır. Bu durumu çok abartıp aşırı hale getirmemekte fayda var. Yine yapacağınız iş, gireceğiniz sınav veya bunlara benzer sizi heyecanlandıran, korkutan durumlar için asla şunu yapmayın:
    "kesinlikle en iyisini yapmalıyım. Her şey mükemmel olmalı." demeyin. Daha doğrusu hata yapmamalıyım demeyin. Aksitakdirde hata size eşlik etmek için yanı başınızda bekler.
    Diyelim ki yaptığınız iş esnasında heyecanlandınız hemen sakin olup, nefes egzersizleri yapmanız en iyi çözüm olacaktır. Yazımızın başında da belirttiğimiz üzere bilinçaltınızı doğru yönlendirebilirseniz kesinlikle ama kesinlikle heyecanınız asgari seviye inecek ve bu sayede heyecanınızı kontrol edebileceksiniz.
    Heyecanın can sıkıcı bir hal alıp hayatımızı olumsuz etkilemesine engel olmanın en kolay, en basit yolu olumlu düşünmektir. Bu sayede başarı ve mutluluk her zaman sizlerle olacaktır. Tabi eğer gerçekten aşırı bir heyecan durumunuz varsa bir uzmandan yardım almanız muhakak gereklidir. Yoksa aşırı heyecanın sonu can sıkıcı bir hal alabilir. Öte yandan heyecanın her zaman olumsuz olmadığını, olumlu etkilerinin de olduğunu unutmamalıyız.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Sakin ol hepimiz bu yollardan geçtik zamanla geçer. ya of resmen tiyatroya yeni başlıyorsun ilk günler tadından yenmez😂

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 5

• Sana verip verebileceğim en ciddi ve en faydalı tavsiyeyi vereceğim. Tiyatro muhteşem bir şeydir. En basit oyunlar bile insanın kanını coşturur. İster istemez tiyatroyla ilgili bir çok hayal kurarsın. Ancak tiyatro insanları biraz gerçeklerden uzaklaştırır. İşin içindeyken her şey mümkünmüş gibi görünür. Ama gerçekte değildir. Bir kaç izleyici yanına kadar gelip tebrik edince ister istemez havaya girersin ben neymişim diye. Aslında hiçsindir. Bu işten ekmek yemeye dair umutlar yeşerebilir içinde. Gerçekteyse yiyemezsin. Bunları bil.

0|0
    0|0
    • Onu yaşayıp görücez.

• :) Sen yapmıyorsun yaptırıyorlar o meslekte. Arkadaş ben on iki saat çalışmışım yeter artık lojmana dinlenmeye gidiyorum demek gibi bir hakkın yok. Dediğin an temelli dinlendirirler maaşını da vermezler. Sektör böyle.

• Tekrar söylüyorum yaşayıp görücez 😉😉

• kendini iyi tanıyan biri hayatın her alanında çok başarılı olur, aynanın karşına geçip mimiklerini , yüz hatlarını , fiziğini incelersen , kendini daha iyi tanımış olursun, yenilikçi insanlarla birlikte olup , karakterler , hikayeler uydurabilirsen çok başarılı olursun

0|0
    0|0
  • sakin ol önce

0|0
    0|0
  • bizden ne gibi yardım istiyorsun ki?
    biz o kursa gitmiyoruz

0|0
    0|0
  • Benim de heyecanım gitti bana da yardım edin

0|0
    0|0