Yazarlıktan Para Kazanmak Mümkün Mü?

Lgbti temalı bir roman yazmayı tasarlıyorum. Kurgusu zihnimde hazır, geriye kağıda dökmek kaldı. Sosyal içerikli bir roman olacak mu. Amacım Lgbti bireylerle ilgili farkındalık uyandırıp bu konudaki tabuların yıkılmasına yardımcı olmak. E tabi bunun için mesai harcayacağım, kitabın yayımı için birtakım maliyetlere katlanacağım. Dolayısıyla az da olsa bu işten para kazanmayı beklemek hakkım diye düşünüyorum. Ne dersiniz, bu işten para kazanmak mümkün mü? İşin mali kısmından pek anlamadığım için soruyorum. Mesela kitap 5 bin satsa maliyetini kurtarır mı? Kitap başına minimum kaç lira kazanabilirim?

Güncellemeler:
Bugün yazmaya başlamayı düşünüyorum.

0|1
28

En İyi Kız Görüşü

• Bu yaptığın çok güzel bir şey. Bence mükafatlandırılırsın. Ama bilir kişilere bırakmak lazım görüş hakkını. Tebrik ediyorum seni bir çok cahil insan aksine baya iyi bir fikir üretmişsin. Başarılar dilerim 😊

0|1
    0|0
    • Teşekkür ederim. Gücüm yettiğince bir şeyler yapmaya çalışıyorum bu ülkede hak ve özgürlüklerin ilerlemesi için.

En İyi Erkek Görüşü

• Kazanirsin ya tutulursa.. ama kitap yazmanin vercegi tatmin daha buyuk olur kazanmasan bile yaz derim eger oyle bir yetenegin varsa

0|1
    0|0
    • Teşekkür ederim. Bugün başlamayı düşünüyorum.

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 1

• kitap çıkarmadan önce iyi bir reklamını yapman kitabı tanıtman ve sevdirmen lazım.
    Ve eğer kitap yazıyorsan Wattpad uygulamasından da yazmalısın. Çünkü ordan kitap yazıp çok begenilip kitap basanlar ve çok satanlar var

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• İçerik cinselse şansın benden çok daha fazla. Ben hangi yayın eviyle görüştüysem aynı muhabbet. ''Sen kitap basım masrafının yüzde seksenini karşılarsan kitabını basarız'' Çok çakallaşmışlar.

0|0
    0|0
    • Lgbti temalı ama homoerotik değil, sosyal içerikli bir roman olacak bu.

• O zaman tutmaz. Ful çakış olmalı.

• valla ben bu işlerde para olduğunu biliyorum ama buda bir girişimcilik olduğu için 0 da çekebilirsin bilemicem öyle bir kitap çıkarki herkes konuşsun. Bu arada çıkardığın zaman haber ver destek çıkalım dostum :)

0|1
    0|0
    • İlgin için teşekkürler, elimden geleni yapmaya çalışacağım 😃

• kitabın konusu ve niyetin harika, umarım başarılı olursun , bir kitabın maliyeti 3000 tl civarı, 5000 satarak maliyeti kesin kurtarır , amacın para değil paylaşmak olursa daha çok başarılı olursun, bende hikaye yazıyorum, hikayemi ve konusun isteyen herkesle ücretsiz olarak paylaşabilirim, hayal gücüm de iyi dir , hikaye yazma konularında herkesle fikir alış verişi yapabilirim

0|0
    0|0
    • Hmm peki teşekkürler, fikir alışverişi yapabiliriz tabi, neden olmasın?

• fikir alış veriş yapmak , en büyük zenginliktir, benim her zaman , herkese kapım açık

• 5 kuruş kazanamazsın diyeceğim ama ülkemizde ciddi bir ahmak sersem okur kitlesi var. Voleyi vurursun bence. 3-5 bize de atarsın

0|0
    0|0
  • Kardeşim yazar olmak ayri bu işten para kazanmak ayri bence yapacaksan para icin yapma

0|0
    0|1
    • Ne demek istediğimi anlamadın sanırım? Benim öyle yazarlıktan çok büyük paralar kazanmak gibi biri hedefim yok. Ama haklı olarak en azından maliyetini kurtarmak isterim. Çünkü bu kitabın yayımı için gereken parayı biriktirmek belki aylarımı alacak. Ayrıca kitabı yazarken de yoğun bir zihinsel emek harcayacağım. Az da olsa bir maddi karşılık beklemeye hakkım var diye düşünüyorum.

• Gayet acik bir sekilde anladim ama yazarlik para kazanma isi değil emek işi maddiyat düşünmeme işi

• Görüşüne katılmıyorum. Sonuçta yazarlar da birer fikir emekçisidirler ve her emekçi gibi onların da emeklerinin maddi karşılığını beklemeye hakkı var.

• Evet ama çok az.

0|0
    0|0
    • Sorun değil, maliyetini kurtarsam da yeter 😃

• abi sen lgbt li biri ol ver gitsin paranı ordan kazan nasıl müslümansınız bunu savunabilcek ya

0|0
    0|0
Yükleniyor...