90 larda çocuk olan arkadaşlara sorum var :)

o zamanlar nasıldı , insan ilişkileri olsun , giyim, müzik her şey hakkında örnek verebilirsiniz.o zamanlarda unutamadığınız bir anınız var mı bu arada ?

Güncellemeler:
arkadaşlar çok güzel cevaplar geldi hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim ::)

0|0
626

En İyi Erkek Görüşü

• Bikere bizim zamanımız da arka mahalle aşaği mahalle yukarı mahalle vardı kızlı erkekli kavga eder ağız burun dağıtır taşlaşirdik.Ama sonunda yine hepimiz bir araya gelir dostluk maçı yapar olayı kapatırdık.

Akşamları karanlık çökünce saklambaç oynar yorulunca bir bankın etrafına oturur kola ve çekirdek yer içerdik.Dini sohbetler eder birbirimizi korkutmaya çalışırdık.

Evlerin ve apartmanların zillerine basar kaçardık.

Taksi çağrı tuşlarına basar taciz eder bir yere saklanır taksi durağundan kontrol için gönderilcek olan taksiyi izler eğlenirdik

Mahallemiz de ya da apartman önünde bir düğün olunca hep beraber aşağiya inerdik ama düğün ortasında koşup saçma sapan hareketler yapan bir nesil değildik.Kızlara hava atabilmek için birbirimizle yarışır kuru yemiş dağitan kadına dadanırdık.

Bayrama 1-2 ay kala para biriktirir arkadaşlarımızla gezer boncuklu silah alır voltran oluştururduk :)

Bisiklet sürer bisikleti olmayan arkadaşlarımızla bisikletimizi paylaşırdık.Koşarken baş parmaği yere sürtüp acıyan ve kanayan bir nesıldık biz anında bütün arkadaşlar teselli eder yara bandı alıp iyi olcaksın diyen bir nesildik

Annesi belirli vakitlerde eve çağiran ve daha sonra belirli yerlere gitmeye izin vermeyen arkadaşlarımızın annesine dominant kendisine süt çocuğu derdik.

Bizim zamanımızda öyle cornetto gibi kaliteli dondurmalar yoktu olsa bile alacak paramız olmazdı ya eskimo alırdık ya da link denen meyva suyu markasını alıp bardaklara doldurup bardağın içine çay kaşiği bırakıp dondurucuya atıp eskimo yapar yerdik.

ve daha birsürü şey.

5|1
    0|1

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 25

• olmazmı yahu 90lar ayrıydı ama dızısı hec olmamış:) cocuklugumuz genclıgımız gomulu orda hangı anıyı ayırdedebılırkı ınsan dıgerınden ama atari bambaskaydı mesela:)

1|0
    0|0
    • mario oynardık :D bı de meshur tabanca vardı kusları mı ne vururduk :D

• erkek oyunu nerden biliyim :) çok eskıyse de bılemem ama ben de 90 lara yetısmısım o kadar da kucuk degılım :)

• topta kıymetliydi o zamanlar yalvar yakar isterdik top oynamayı bilmeyen adamlardan nedense de top oynamayı bilmeyen adamların güzel topları olurdu

• inan bana daha güzeldi teknolojinin bu kadar gelişmesi ve hayatımıza girmesi bence iyi birşey değil.insanlar yalnızlaşıyor.

1|1
    0|0
  • Herşey çok güzeldi, yokluk acı olsa bile gelecek umuduyla bakıyorduk hayata, tv de tek bir kanal trt 1 susam sokağı, pazar 90 diye bir yarışma vardır yanan butonlara basmamaya çalışıyordu yarışmacılıar.

1|0
    0|0
  • ayı oynatırlardı mahallelerde.

leblebi tozumuz vardı meşhur

miskettir tasodur için az kavga etmedik

gazoz kapaklarıyla az oyunlar oynamadık...

telefonlar yeni çıkmıştı az iç geçirmedik arkadaşımızı bakarak...

ama sanırsam ben de yer bırakan arkadaşımın intaharı oldu giderken götürdü bizden çocukluğumuzu ve masumluğumuzu...

1|0
    0|0
  • Sokakta oynardık devamlı maç yapardık maçtan sonra topluca su içmeye giderdik evde teknolojik olarak en önemli uğraşımız atarilerdi atari ile saatlerce mario araba yarışı ve daha bir çok çeşitli oyun oynardık arkadaşlarla kaset değişimi yapardık arada bir :D saçlarımızı su ile ıslar dimdik yapardık :D çocukluğuma dair bunlar aklıma geliyor güzel zamanlardı :)

1|1
    0|0
  • karşılıklı çıkar ilişkilerinin olmadığı insanlığın dostluğun oldugu bir dünya vardı ben 90 larde delikanlı sayılırdım

1|0
    0|0
  • müzikleri daha enstrumanteldi armonikti,insanlar daha sosyal ve yardımseverdi,herşeye kolay ulaşamazdın bu nedenle daha değerliydi..ben 90 larda daha mutluydum :)

1|0
    0|0
  • 90 lar da ilişkiler daha samimi daha sıcaktı.

insanlar toplum içinde birbirine yakın samimi olursu

sanal dünya yoktu gercek dünya vardı

gercek soska oyunları oynanırdı

bakkallar vardı her sey bakladan alınır akraba gibi olurdu bakkal

radyolar vardı sürekli radyo dinlenirdi kasetten kayıt yapmak çok modaydı

1|0
    0|0
    • şimdi insanlar bırbırıne ne selam verıyor ne bısey herkes yabancı bırbırıne , bır de radyoda sevdıgımız muzık cıksada telefona kayıt etsek dıye butun gun beklerdık :))

• o zaman telefon yoktu :(

kayıt siyah bandlara yapılırdı.

• ya babam telefon almıstı sankı cok az kayıt yapıyodu , tabı kaset doldurmak bambaskaydı :)) kaset ve kalemle oynardık :D

• Sokaktaydık, teknoloji ensemizden yakalamamıştı henüz :)

Hatırladığım en kötü şey kazağı pantolonun içine sokuyor olmamızdı sanırım.

1|1
    0|0
  • Hatırlıyorum O günleri hersey daha güzeldi sanki.

1|0
    0|0
  • karşı mahallenin meyve ağaçlarına dalmak çok zevkliydi.kendi mahallemizin ağaçlarına da defans uygulardık lşnblşşkn

1|0
    0|0
  • O zamanlar da eve gitmeyi bilmez sokaklarda gece vaktine kadar oynardık. Şimdilerde ise evden çıkmaz olduk...

0|1
    0|0
  • Luna parkta lilali şarkısı çalardı

1|0
    0|0
  • bütün arkadaşlarımı mahalle maçlarında,kavgalarında tanıdım çok duygulandım yine

1|0
    0|0
  • ezik büyüdük ya la:D

1|0
    0|0
  • Hee cengiz kurtoğlu müslüm gürses dinleyip ağır abi takılıyorduk :)) ağır ergendik biz :D

1|0
    0|1
  • 90larda çocuk olan arkadaşlar insan ilişkileri nasıldı

0|0
    0|0
  • Sokakta maç yaparken teyzeler tarafından kovularak geçti çocukluğum

0|0
    0|0
  • tw programları, sokakta oynamalar

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam