bir türlü sorunun cevabını bulamadım?

ALLAH neden engelli insanları yarattı
Lütfen seviyeli yorumlar yapalım

0|0
1411

En İyi Kız Görüşü

• İYİ OKU SORU SAHİBİ 😊😊😊

1. Allah mülk sahibidir. Mülkünde istediği gibi tasarruf eder. Kimse Ona karışamaz ve Onun icadına müdahale edemez. Senin vücudunun zerrelerini yaratan, tüm sistemini düzenleyip insani kimlik bahşeden Allah (cc)'tır Sen bunları sana lutfeden Allah'a daha evvel bir şey vermemişsin ki, Onun karşısında bir hak iddia edebilesin...

Eğer sen, sana verilenler karşılığında Allaha bir şey vermiş olsaydın, "Bir göz değil iki göz ver, bir el değil iki el ver!" gibi iddialarda bulunmaya; "Niye iki tane değil de bir ayak verdin?" diye itiraz etmeye belki hakkın olurdu. Halbuki sen Allaha (c. c) bir şey vermemişsin ki -haşa- O' na adaletsizlik iddiasında bulunasın. Haksızlık, ödenmeyen bir haktan gelir. Senin O' na karşı ne hakkın var ki yerine getirilmedi de sana karşı haksızlık edildi!..

Allahuteala Hazretleri seni yokluktan çıkarıp var etmiş: hem de insan olarak... Dikkat etsen; senin altında birçok mahlukat var ki, pekala onlara bakıp ne kadar fazla nimetlere mazhar olduğunu düşünebilirsin.

2. Cenab-ı Allah, bazen insanın ayağını alır; onun karşılığında ahirette pek çok şey verir. Ayağını almakla o kimseye aciz bir mahluk olduğunu, zayıflığını, ve ihtiyacının ne kadar fazla olduğunu hissettirir. Kalbini kendisine çevirtip, o insanın duygularını geliştirirse, çok az bir şey almakla, pek çok şeyler vermiş olur. Demek ki görünüşte olmasa bile, hakikatte bu ona, Allahın lutfunun ifadesidir.

0|2
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 13

• Bilemiyorum. Herkes ibret almak için demiş ama neden onlardan ibret almamız düşünülüyor? Neden bizde engelli yaratılmadıkta onlar bizden ibret almıyor? Açıkçası bu din işlerine pek girmiyorum, daha doğrusu cevabını bulamayacağım sorularla uğraşmıyorum.

0|1
    0|0
  • Allah yarattı dengeyi kurmak için herkesin bir rıskı hayatı hikayesi ve kaderi var o da onları kaderi alınyazısı

0|1
    0|0
  • Ibret alalim da sukredelim diye-ymis

0|1
    0|0
  • Bu Allah'ın onlara lutfudur ve imtihanidir. İsyan etmemek lazım. Özel insanlar.

0|1
    0|0
  • Onlar için imtihan. Bizim içinde şükretmeyi bilmemiz.

0|1
    0|0
  • ibret demişler neden başkaları ibret alsın diye birileri engelli olsun ki? herkesin bir imtihanı vardır da onun imtihanı da bedeninin ya da zihninin bu durumda oluşudur belki.

1|0
    0|0
  • diğer insanları sınamak için

0|0
    0|0
  • Sukredelim diye. Lakin engelli bir cocuga bakmak ise anne ve babanin cennetidir. Engelli insanlar zaten cennetlik olarak yaratmis Rabbim, onun sayesinde de anne ve babaya koskoca bir sansdir.

0|0
    0|0
  • Bazi aileleri ozel kıldığı icin... bu hayatta kimi kocayla kimi aileyle kimi maddiyatla kimide evdediyla sinaniyor maalesef

0|0
    0|0
  • Imtihan

0|0
    0|0
  • Bu sorunun cevabını kaderi araştırarak bulabilirsin

0|0
    0|0
  • onlara bakta kendi durumundan ibret al diye

0|0
    0|0
  • İbret almak için

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Herşey bize göre mükemmel yaratılsaydı hayatın ne anlamı kalırdı!

0|1
    0|0
  • allah diye bişey yoktur.
    insanoğlu bilimsel düzeyde geliştikçe engelleri azalır hastalıklarıda ve ömrü uzar. bu tamamen insanların elinde hala allah ı düşünerek bişeyleri olacağına bırakmak aptallıktır iyimserlik değil.

0|0
    1|1
    • ALLAH diye birşey yok diyorsunuz...
      Tamam beni inandırın o zaman açıklama yaparsanız sevinirim

• Sen varsan seni var eden de var. İnkar eden varsa nerden geldiğini soylesin. Soru banaysa.

• İşime gelmedi söylesenize bir şekilde burda sarf ettiğin kelimelerin karşısında haklı olmanız gerekiyor ki videoya imanmamanız haksızlık olurdu

• Hicbirsey kalici değildir kisi istedikten ve inandiktan sonra yapamiyacagi birsey yoktur. Belkide secimlerini onlar onceden yapti Kim bilir

0|0
    0|0
  • canı sıkıldı beyfendinin bahanesi ise imtihan :D

0|0
    0|1
  • çünkü diğer insanlar onlardan ders çıkarsın diye işte bakın sizde böyle olabilirdiniz halinize şükredin anlamında anladınmı

0|0
    0|0
  • Derin bir soru tam bilmemekle. Muhtemelen saglam olsalar cevreye kendilirene zarali bireyler olacaklardi dunya haliyle ahiret. Ahiret icin buyuk vaadler var

0|0
    0|0
  • Engelsizleri niye yarattı ki mk

1|0
    0|0
  • Lütfen Allah Kimseyi Engelli olarak yaratmaz. Engelleri İnsanoğlu yapar. Ailesinden dolayı çocuk engellidir. Babası sigara içiyordur , Annesi Alkol alıyordur vs...
    Şuçu direk Yaratıcıda aramak yerine Kendimizi sorgulamalıyız.

0|0
    0|0
  • Ben tanrı olsam kimseyi şu dine ya da bu dine inanmadığı için yargılamazdım, dil, din, ırk ve fiziksel ayrımı yapmaksızın sadece karakterine ve nasıl yaşamış olduğuna bakarak onu yargılardım. Bir insan olarak sonsuz merhamet sahibi olduğu söylenen tanrıdan daha merhametliydim ve tanrıdan daha merhametli olduğumu fark ettiğim an dini inancımı yitirdim.

0|0
    0|0
  • Randomly Generate World tuşuna bastı her şey rastgele oldu :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...