Çarlık rusyayla sovyetler aynı mı?

ben bunları hep karıştıyorum aynı mı bunlar değil mi?

Güncellemeler:
Çarlık kötüydü sovyerler iyi oldu yani anladım

0|0
2|10

En İyi Erkek Görüşü

• Çarlık Rusyası, 1. Dünya savaşından sonra, özellikle Çanakkale üzerinden İngiltere ve Fransa'nın savaş gemilerinin geçememesinden dolayı, müttefiklerinden yardım alamayan Çarlık Rusya'sı yıkılmasının temelleri atılmış 1 OCAK 1923'te de, resmen Sovyetler Birliği olmuştur

link

Linkte anlatıyor bak kabaca

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• 1922 den önceki Çarlık Rusya,1922-1991 arasında ki ise SSCB.Aynı değil yani.Biri yıkılarak,diğeri kuruldu

0|1
    0|0
  • Tamamen farklı.

link

0|0
    0|0
  • Sovyetler Biriliği ,çarlık rusya'sının yıkılmasından sonra kurulmuştur. (osmanlının yıkılıp Türkiye Cumhuriyetinin kurulması gibi) tarih sahnesinde kaldığı sürece oldukça güçlü bir devlet olma özelliği taşımıştır dünya siyasetleri abd ve S.S.C.B'nin arasıdaki güç dengesi ile sağlanmıştır.

SSCB'nin dağılması ile dünyadaki güç dengeleri tamamen bozulmuştur.bu açıdan bakılrsa SSCB iyidir ;)

0|0
    0|0
  • çarlık krallıktır, feodal sistemdir, serfler yani hizmetkarlar vardır. feodal kontların toprağı vardır ve köylüler bu toprağı işler ve sahiplerine hizmet ederler. Sovyetler ise komunist rusya, çarlığın devrimle yıkılmasından sonraki dönem.

0|0
    0|0
    • benimkisi sadece sempati.. lisa simpson olma iddiasında değilim, ne haddime

• çarlık rusyasında devrim oldu sovyetler kuruldu

0|3
    0|0
  • Farklı Tabi ..

0|0
    0|0
  • Değil biri imparatorluk aynı Osmanlı gibi diğeri ise Kominizm rejimi . Aynı Osmanlının yıkılıp nasıl Türkiye Cumhuriyet'i kurulduysa Orda da Çarlık yıkıldı Kominizm kuruldu. Not : Çarlık Rusçada Krallık demektir.

0|0
    0|0
  • Çarlık kötüydü Sovyetler iyi gibi bir sonuca nasıl vardın? :)O

0|0
    0|0
  • ben farklı diye biliyorum araştırmak lazım

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 2

• şaka mı :S

0|0
    0|1
    • :) çok hoş bir avatar, Liza'yı hep sevmişimdir. Hele o Stacey bebeklerine karşı geldiği bölüm çok hoştu :) Çok sempati duyduğum bir karakter.

• Ben Lisa Simpson olmaya çalışıyorsun diye iddia etmedim ki zaten :) O sadece bir muhayyile. Sen ise etten kemikten şuuru ve aklı olan, kalbi ve ruhu olan bir varlıksın. Sen zaten sensin, ve lisa olmamalısın. Fakat bu karaktere sempati duyduğum için sana da genişlettim bu teşbihi ve sana da sempati duyabileceğimi düşündüğüm/hissettiğim için yazdım. kabul ettiğin için teşekkür ederim :)

• Aynı değil galiba..Belarus-Rusya gibi heralde:/

0|0
    0|0
Yükleniyor...