Köylü milletin efendisi mi?

Arkadaşlar köyde yaşayan insan nüfusu giderek azalıyormuş. Ködekiler bağ bahçe işlerinden bıkıp şehre kaçıyor. Şehirdekiler bir şey ekip biçmek için hoby bahçeleri satın alıyor. Bu işte bir terslik var mı sizce?

0|0
17|21

En İyi Erkek Görüşü

• Devlet eli ile yapılan dışarıdan ihrac edilen tarım ürünleri büyükbaş hayvan vs ve tarıma yapılan sıfır destek mazot zamları gemilere ucuzken köylüye kazık zenginleri daha zengin ediyor çiftçiyi anası ağlıyor.Biri çıkıp bu çiftçiye ananı al git diyor. sende gelip diyorsunki bu insanlar niye göç ediyor sadece fındıktan 5 bin tl mahsül alınan tarladan her yıl çiftçi 2bin tl zarar ediyor buda kredi almasını gerektiriyor ve sonra borç gırtlakta araziler satılıyor zengin köy ağaları daha zengin çünkü ayrıca tüccar onlar. sonuç gariban ali amcanın elinde evinden başka bir şey kalmıyor onada banka ipotek koyuyor ali amca şehire geliyor hamallık yapıyor devlette karnını sıvazlaya sıvazlaya geğire geğire uyuyor. başka sorun ..

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 17

• Yoksulun karnını doyurduğu toprağı zenginin oyuncağı olmuş

1|4
    0|0
  • var tabiki köyde binbir zahmetle yetiştirilen meyve sebzeleri köylülerden yok paraya alıp vatandaşa 10 misline satan aracılar yüzünden artık köylerde tarım yapılmıyo çünkü kar edilmiyo

0|3
    0|0
  • Birkaç sene sonra şehirliler köylere akın edecek bu hep böyle gider, malum şehirler kirleniyor köylerin doğası daha bir harika

hazır sosyetelerde köyden sağlıklı yaşam adına kahvaltılık , peynir , süt vs. getirtiyorlar.

0|1
    0|0
  • atatürk öyle demişse öyledir

0|0
    0|0
  • Evet. Bana kara lastikli köylü diyenler utansın!1 :(

0|1
    0|0
  • bizim buralarda yok henüz Allah'tan :D

0|0
    0|0
  • yoo ne alaka.

0|0
    0|0
  • ulke gelisiyor diyenler, merak ediyorum. turkiyedeki uretim miktari nedir? duyan da oyle gelistikki yurtdisina biz her seyi satiyoruz zanneder. halbuki kicimizdaki dona kadar ithal ediyoruz. siz hala neyin kafasindasiniz?

0|1
    1|1
  • kesinlikle

0|0
    0|0
  • kesinlikle..köy insanı çalışkandır...

0|0
    0|0
  • hii... yok... ulasim kolayligi... insanlar daha modern bir hayat sürdürmek istiyorlar, ulasimi kolay, egitim, rahatlik, bir ugras pesindiler

0|0
    0|0
  • Evet var:(

0|0
    0|0
  • tabii ki .

0|0
    0|0
  • köylünün fendi şehirliyi yendi

0|0
    1|0
  • Ülke gelişiyor.

0|0
    1|2
  • ülke gelişiyor terslik yok bence

0|0
    1|2
  • teknoloji sayesinde ordaki insanlara işmi kaldı ki ne yapsın herkes kendi ekmek kavgasında bazılarıda hobi diye zevk ğeşimde işte link

Köüylü milletin efendisi olacakTI!

Bu filmi izle derim ben :))

0|0
    0|0
    • mutlaka izliyeceğim

• çok güzel bir film bencede izle zaten böyle şeyleri bundan sonra pek izleyemicezz :D çekilmez yanii

Erkekler Ne Diyor 20

• köylü şehrin konforuna aldanıyor, şehirli de şehrin rezaletinden kaçıyor. Aslında şehirli de köye gitse alışamayacak belki, ve köylü de şehre gittiği zaman alışamıyor. Gıdaların hepsi katışıklı... düzgün mamuller bulamıyoruz. Her şey sağlıksız. Gürültü, stres, çürümüşlük, ahlaksızlık, güvensizlik ve sevgisizlik ve tam tamına bir kaybolmuşluk ile yalnızlık. Köyün şartları maddi olarak biraz daha zordur belki ama daha güzeldir. Burada şu paradoksun benzerini görüyorum: yaşlılar yapabilseydi, gençler bilebilseydi... Yani şehirliler belki şehrin imkanlarını da bilip kullanarak daha bilinçli bir köy hayatı yaşayabilirler, permaculture gibi şeyleri tatbik edebilirler fakat şehirdeler ve kolay kolay köye gitmezler. köylüler ise koşulları tarafından bağlı. Şehrin cazibesine kapılıyor cehaletinden... benim kuzenim güneydoğudan ankaraya gittiği zaman kendini sınıf atlamış gibi hissetti, bana şehir hayatının farklı olduğunu anlatmaya falan kalkıştı :D ben ki ankarada 4-5 sene, istanbulda da 5-6 senedir yaşıyorum, ve bana şehri öğretecek :) Garibim, sonradan görme işte :)

1|1
    0|0
  • Köyler kaybolmayan kültürel değerlerin pekiştiği insanların kaynaştığı büyük onurlu gururlu mekanlardır. örf ve adetler onların sayesinde yaşıyor. onların çektiğini şehirdeki bir insan çekse bunalıma girer sanırım. onlarıda şehire getirsen burda buınalıma girerler.

0|1
    0|0
  • Teknoloji gelişiyor, önceden 20 köylünün 1 senede yapabildiği işi, şimdi 1 köylü 6 ayda yapabiliyor...

Ve artık 4 nesillere geçtik Cumhuriyetten sonra; Yani bu ne demek? Topraklar miras yoluyla bölünüyor, kimse de 3-5 dönüm araziyi ekip biçmekle uğraşmıyor.

0|1
    0|0
  • sadece köylü değil işçi de milletin efendisi.üreten el her zaman üstündür. madem köylüye bu kadar ihtiyaç vardı o zaman geçmişte köyünde tarım hayvancılık yapan insanları zorla yerinden etmeselerdi

0|2
    0|0
  • günümüz köylüsü şehirde yaşayanlardan daha tehlikeli olmuş.eskiden yani 20-30 yıl önceki köylülerimiz evet efendiydiler bu milletin ama şimdi özenti olmuşlar

0|1
    0|0
  • Köylü demek emekçi demek. Emek de paradan daha önemli olduğu için evet köylü milletin efendisidir.

0|1
    0|0
  • Arda zamn farki var şehirdekilrde koyde ki ler kadr haytalarinin çoğu nu koyde gecirseler onlarda birakip kacmak istrr ama şehir de kiler senede bir defa gorunce hevesleniolar

0|1
    0|0
  • sefil sefil hareketler. sen bağı bağçeyi sat şehre göç burda elin para görsün götün kalksın sonra git yeniden köyüne triplex villa yaptır bahçesine ladin dik

0|1
    0|0
  • Köylü köyünde kaldığı sürece evet köylü milletin efendisidir.

Ama kimse kusura bakmasın, geliyorlar .kattan ev alıyorlar balkonda halı yıkıyorlar şarıl şarıl aşyaya su döküyorlar apartmanın merdiven korkuluklarına ıslak halı asıyorlar.Ben böyle efendiliğin ağzına ederim.

0|0
    0|0
  • Eskiden evet

0|1
    0|0
  • hickimse hayatindan memnun degil elimizdeki degerlerin kiymetini bilemiyoruz

0|1
    0|0
  • Olması gereken bu aslında, cumhuriyetin ilk başlarında durum öyleydi ve ülke kalkınmak için tarıma muhtaçtı. Şu an asıl sorun var olan köylünün verimli üretim yapamaması, arsaların bölünmesi, bilinçsiz tarım... Şu an insansız traktör tasarlamaya çalışan ülkeler var, tarımdan insan elini iyicene çekiyorlar. Zaten genel olarak tarımda çalışan nüfus oranı gelişmişlik belirtiyor. Yanlış anlamayın, kötü niyetle demiyorum.

0|0
    0|0
  • Efendisidir.. Ayakta tutanıdır.. Ne üretiyorsan makro ekonomik olayın odur..

0|1
    0|0
  • fabrikaları daha çok iş yapsın sadece kendileri üretip satıp cemiyetindekiler kazansın diye uğraşıyorlar köyleri bu yüzden yoketmeye çalışıyorlar köylü ektiğinden birşey kazanamıyor.

0|0
    0|0
  • artık teknoloji gelişti o işleri makinalar yapıyor köylülerin hakkını yememek lazım ama artık makinalar efendi oldu :)

0|0
    0|0
  • Lafta öyle işte.

Köylüyü birçoğu insan gibi görmüyor.Ne efendisi.

0|0
    0|0
  • O eskidendi dostum köylünün itibarını hayatını s...ler.. köylü de artık şehirli oldu

0|0
    0|0
  • Efendisi tabi la az sonra köye gidicem zaten :)

0|0
    0|0
  • yok köye dönüş başladı yavaştan ...hoby bahçeleri için birşey diyemem

0|0
    0|0
  • valla şimdi köydeki şehirdekinden daha şehirli

0|0
    0|0
Yükleniyor...