Tanrı cenneti bahşetmeseydi ..

..İnsanoğlu ona bile inanmazdı . Sözü ne kadar doğru . ? Düşünsenize bu bir menfaat değil mi. Yani bir din gelse ben sizin tanırınızım . geberdikden sonra birşey yok size ama bana iman edip emirlerime uyucaksınız diyor . kim inanırdı ki o kişiye dimi . ? Peki sırf tanrıya tanrı olduğu için değilde onun inanca sunduğu cennete girip rahat etme amaçla menfaat duygusu olmazmı . tıb ki bir işde en fazla maaşı almak için herkesi satan kendini düşünen birisi tarzında.

0|0
8|6

En İyi Kız Görüşü

• İnanmadığını söyleyenlere "ya varsa" diye savunma yapan insanlardan bahsediyoruz.Büyük bir kısmı çıkar ilişkisine dayalı bir inanç sistemine sahip.

1|0
    0|1
    • SAnki o söyledigin şey için degil de ''Varlıgını sorguladıgın kadar yoklugunu da sorgula'' prensibi geregi söyleniyor.

• Bu konuşmaların sonu genelde "ben inanırsam bir şey kaybetmem" ile sonlandığı için dediğin gibi olduğunu düşünmüyorum.

Kızlar Ne Diyor 7

• Evet cogu insan icin cok gecerli bir söz ve yanilmiyorsam Mehmet Akif Ersoya ait.. Ama Rabbini taniyan ve bilen Cennet icin degil, O'nun rizasi icin calisacaktir..

0|0
    0|0
  • Cennet olmasaydı iman edeceklerini sanmıyorum , çoğu kişi kendi menfaatinde.

0|1
    1|1
  • Onla alakalı bir şey yok içimde. Her şeyin başlangıcını bir patlamaya bağlamıyorum hepsi bu. Bana cennet bahşetmese de olur çok mühim değil.

0|0
    0|0
  • öyle bir şey yapacağını sanmıyorum zaten.çünkü yarattığı canlı formunun yapısı bu yönde yani ger insanın özünde ödül veya ceza gibi kavramlar yatar.

0|0
    0|0
  • evet zaten böyle, bunda ne gibi gariplik var ki, burda sınavdayız kazanırsak cennet kaybedersek cehennem

0|0
    0|0
  • Allah Rızası icin ibadet eden,tesekkür eden insanlar olacagına eminim.

0|0
    0|0
  • Orucu bile sevap için tutan insandan ne beklersin .

1|1
    4|2
    • Mantık sakat.Din ödül ve ceza üzerine kuruludur.Az felsefe Tanrıtanımazlıga, derinlemesine felsefe Tanrıya götürür.Bu mantıkla inançsız olman normal

• ÖYLEYSE ÇIKARLARINIZ OLMASA ALLAHA DA İNANMAZSINIZ .

• Evet ispatlanmaya bişey yerine akıl ve mantığa yattın herkes taraafından doğruluğu kanıtlanmış şeylere yönelmek aptalca , olup olmadığı belli olmayan bir varlığı daha görmeden ömür boyu emirlerini yerine getirmek daha akıllıca mantıklıca.

Erkekler Ne Diyor 6

• Aristo mantıgı her yerde tutmaz Nekolo. İstek kudreti inançlı insan için Tanrı tarafından insana verilmiş özelliktir. Oyunu hazırlayan kurallarını koyan biri var ise oyunun ödülüne ucuzluk yüklemek, insanları menfaatçi olmakla suçlamak rasyonel durmuyor kanımca.

0|0
    0|0
    • 11 ay boyunca herşeyi yapıp sırf yılda 1 ay tanrının isteklerini yapan insanlar bunu kendi çıkarları için yapmıyormudur.

• Günde 5 defa ya da halkın içinde Hak ile olmak da vardır İslamda.Mensupları ile inanç sistemini tanımaya çalışmak ya da yorumlamak sağlıklı olmaz.Sosyalist birinin Tanrıya sövmesi sosyalizmi tanrı sövgüsü olarak görmek mantıklı degil.İbadetin zamanı da insana bırakılmamış belirlenmiştir.Namaz neden 27 rekat degil neden 3 rekat degil diye bir soru sorulamaz.(mantıklı degil)

• Veya nikahsız bir erkeğe aşık olan kadını vücudunun yarısına kadar gömüp taşlıyarak öldürmekde vardır .

• Tamam da o zaman insanın böyle bir özelliği olmazdı. Bu kadar düz mantık olunur mu ? Allah-ü teala insanın fıtratına bunu vermiş zaten. İstese insanı karşılık bekleyen varlıklar olarak da yaratabilirdi. Cenneti değil de sadece Allah'ın rızasını kazanmak isteyen insanlar yok mu : Elbet var. Onlar da zaten üst düzey derecedeki alimlerdir.

0|1
    2|0
    • Düz mantık diyorsun. Pekala daha net olarak olmayan birşeyi inanarak yaşıyorsun. Şurada tartışsan bir ateistle senin önüne gerçekliği netleşmiş bilgiler sunar sen ise allah olmasayddı olmazdı istemese allah yapamazdı falan dersin.

• Sanki beni tanıyor gibi konuşuyorsun.

• Anlatılan Cennet, Dünya'da yaşanılan acıyı ve vahşeti unutturabilecek türden değil. Aman eksik kalsın anasını satayım. Bana sorulmadan can veriliyor, birde dayatma yapılıyor. Ayrıca delilde yok. ''Kek gibi inanacaksın!'' deniliyor. Yok ya, pışşık...

0|0
    1|0
  • Ben tanriya inanmam. Tek Allahu teala'a inanirim!

0|2
    2|1
    • Allahü te�l�'dır o kelimenin aslı. Sen önce Allahü te�l�'yı bul o zaman tanrıyıda bulursun .

• Kelimeler siteden dolayı tam çıkmadı zaten anlayan anlar.

• haklısın işin ucunda cennet olmasa herşey farklı olurdu.

0|0
    0|0
  • sen kafanı yorma bu konulara. beyin hücrelerin yetmez anlamaya

0|0
    0|0
    • Perspektif siplonlarımı çalıştırarak sordum. Zaten delil olmadan gösterilen bişeyi çürütmek için delil sunulmaz . Sadece karşılıklı görüş yapılır. Evet beyin hücrelerim birilerini aşağılayacak kadar çalışmaz. haklısın.

• he

Yükleniyor...