Kapat

Neden cahil bir toplumuz?

Kultur ve egitim duzeyi neden dusuk

0|0
79

En İyi Kız Görüşü

• Bir insan ilk once karnının doyurmasını amaçlar derdi psikoloji hocamiz sonra kitap okumak icin para ayırır ulkemizin yuzde 60 inin zengin bir kesim oldugunu dusunmuyorum o yuzdrn ilk once haytta geçinmek için cabaliyorlar sonra kitap okumak tiyatroya sinemaya gitmek derdine dusebilirler. Diger yandan da sosyal medya da gencler sadece baskalari oraua gitti baskalarini şunu yaptı diyerekten yapıyorlar bazı şeyleri yani öğrenmek için degil
    Bu sebeplerden dolayı boyle bir toplum olduğumuzu düşünüyorum..

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Adamın tek derdi Devlete atanıp yan gelip yatmak. Sonra Gazeteyi eline alıp " Lan bak gene Japonlar bir şey icat etmiş Bu Japonlar ne kadar Zeki adamlar ya " diyoruz.
    - Hangimizin Hayalleri var? " Abi ben boğaziçinde okumak istiyorum "
    - Hedef demiyorum Hayal diyorum " ııııı Deniz manzaralı ev istiyorum "
    - Buda bir hedef Hayal diyorum sana "... ( cevap yok ) ... "

Hayalleri olmayan insanlar yaptılar bizi.
    hayallerimize bile onlar karar veriyor.
    Zekiliği derslerdeki başarı sanıyoruz Halen.
    Hiç kimsenin bir şey üretme veya keşfetme derdi yok herkes en kolay parayı arıyor.
    Parayı bulunca hiçbir sorunumuz kalmayacağını sanıyoruz.

İşte bu yüzden bu haldeyiz.

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 6

• Kitap okunmuyor

0|1
    0|0
  • Çünkü eğitim alamamak için önümüzde milyonlarca engel var ya şuna açıktan okuyorum ailesi varlıklı olan arkadaşlarım hepsi ünide kendimi bok gibi hissediyorum

0|1
    0|0
  • eğitim sisteminin köklü değişime ihtiyacı var çünkü. 3 çocuk yapmakla ülke ilerlemiyor çünkü

0|2
    0|0
  • Bizden önceki nesiller oyle yetismis yetistirilmis bizim gorevimizde bundan sonraki nesilin doğru yetişmesini saglamak

0|0
    0|0
  • Sen sor diye. Ayrıca cahil ve eğitim düzeyi düşük bir toplum olduğumuzu düşünmüyorum.

0|0
    0|1
    • ciddi misin

• Soran sen kendini bu saydıkların içinde görüyor musun?

• Benim ne oldugum onemli mi? Toplumun hali ne ortada her birey kendi oz varligina bakip muhasebesini yapmali tabii ki ama bunun hesabini ancak kendine verir kişi.

• sorma ya. Sözde okumuş görmüş insanlarız ama beynimiz kıt

0|1
    1|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Eğitim sistemimiz her sene değişiyor ve dahada kötü oluyor, Saçma sapan şeyler öğretiyorlar. Fen ve Anadolu lisesi aççaklarına İmam hatip açıyorlar. Modern Hassan Sabbah doğuyor millet uyuyor.

0|1
    0|0
  • Eğitim düzeyi neden düşük sorusu yanlış bence! Eğitim alsa da Eşşeklik baki biliyosun 😁 Neyse efenim sorun şu ki eğitim öğretim işini beceremeyen bir ülkede yaşıyoruz bu birincisi , ikincisi bizim toplumda prim yapan şeyler başka. Ne eğitim ne kültür... Ye iç eğlen coş, dedikodu, magazin böyle bir toplumdan çok şey bekleme

0|0
    0|1
    • Dogru egitimli kultursuzluk ust seviyede

• Zat-i aliniz bana ne dediyse

• Abicim bir git ya 😂😂😂

• okumuyoruz

0|1
    0|0
  • cevabı vermişsin

0|1
    0|0
  • Ileriye gidecegimiz yerde hep geri gittigimiz için..

0|1
    0|0
  • kendi çıkarlarımizdan dolayı boyleyiz

0|0
    0|0
  • beyinsiziz

0|0
    0|0
Yükleniyor...