Insanlarimdan insanligimdan igrendim artik

Herhangi bir sitede din karsiti en ufak bir seyde insanlarimiz ne kadar kendinibilmez davraniyor cahilligini gizlemek icin ana avrat sovmekten baska yaptigi bir halt yok, edeplice tartisamiyoruz ya da saygi duymuyoruz mevlana ne olursan ol gel demis ama biz yok onun bunun dölü diye giriyoruz nereden ciktigimiz belli degil, turkler bu yuzden kaybediyor barbar ve cahil goruluyor bence sizce?

0|0
4|21

En İyi Erkek Görüşü

• arkadaşım sadece Türkler değil. müslümanlık tüm dünyada yanlış anlatılmış yanlış lanse edilmiştir.islam deyince tüm dünya terör diyor bunu kim yaptı böyle? tabiki kurandan ve sünnetten ayrılan biz müslümanlar bu hale getiridik.İslam hoşgörüdür İslam yaşam biçimidir İslam adalettir İslam insana yaratılan herşeye değer vermektir.

3|0
    0|0
    • çok güzel anlatmışsınız

• Dünyaya yanlış anlatılmış Yanlış lanse edilmiş. diyorsun ya Ve buna şaşırıyorsun .Niye şaşırıyorsun .Kimse yanlış anlatmış değil. Kuranın içinde Hadisi şeriflerde şiddete yönelik ayetler gayet açık ve net .Bu yüzden islamda şiddet vardır deniliyor. Birilerin yanlış anlattığından değil

• he kardeş sen nasıl anladıysan sana öyle olsun

Erkekler Ne Diyor 20

• Üzülerek söylüyorum kesinlikle katılıyorum arkadaşım. Karşı tarafa saygı duymak olgunluktur. Olgunluk ise ciddi bir meziyettir ki eğitim ile (öğretim demiyorum) kazanılacak bir şeydir ki ülkemiz de ne yazık ki eğitimin her dalında eksiğiz. Okumayan araştırmayan bilgisi olmadan fikri olanların oluşturduğu bir toplum olmaya başladık ve bir insanın kelime dağarcığı bittiği zaman ya küfür eder ya da kavga. Hal böyle iken gidişatta hiç iyi değil ama yine de gelişmeye geliştirmeye devam.

2|0
    0|0
    • Hangi acidan?

• Sorunu tam olarak hangi yönde sorduğunu algılayamamış olsamda şöyle cevap vereyim. Din konusunda ben de inançlardan yoksun birisiyim ve ülke şartlarında bunu çoğu zaman dile bile getiremiyorum. Toplum baskısı mahalle baskısı artık ismini ne bırakırsak. Gelişmekten kastım ise kendimizden ve çevremize vereceğimiz katkılardan bahsediyordum. Yani olaya biraz din değil de her konu anlamında bakmıştım. O nedenle bu şekilde bir yorum bıraktım

• ;) ne demek rica ederim.)

• bence yanılıyosun arkadasım. birileri ya da bir çevreye ters düşebilirsin. bu butün toplumlarda aynı. sanalda kim düşündüklerini yazıyorki. bir tutarsızlık almış başını gidiyor. insanlarda saygı yok, aslında insanların dinede saygısı yok biliyormusun. kim inandıgı dini tam manasıyla yasıyorki. sen o sövenleri boşver. sen oldugun gibi görün ve hep göründügün gibi ol seker

1|0
    1|0
  • Dogrudur ama suanki ergen grubu cok kufurbaz kiz ve erkek olarak ozellikle aileler yetersiz bu konuda saldim cayira mevlam kayira

1|0
    0|0
  • peki inançsız insanlar neden inanların saçına baş örtüsüne karşı çıkarsa işte bu yüzden tepkisi oluşuyor.yani suç her iki tarafta.buda düşünce yapısının değişikliğinden kaynaklanıyor.zira herkes anyı düşünce yapısında olsaydı herkes tek bir şeye inanır aynı doğrultuda ilerlerdi.O yüzden ALLAH iyiyi kötüyü yarattı ,sağı solu doğuyu batıyı güneşi ay ı kadını erkeği yarttı ki evrende denge sağlansın diye.zire her şey tek yönlü olsaydı o zaman anlam kalmazdı..

0|0
    2|0
  • """ Tartışarak yaşamayı öğrenemeyen toplumlar sadece savaşmayı ve ölmeyi becerirler.""

.

Gelişmiş toplumlarla geri kalmış toplumlar arasındaki yaşam kalitesi farkına bakarsanız bunu çok net bir şekilde görürsünüz...

.

Toplumların karar vermesi gereken konu şudur ;

- Ekonomik , Sosyal ve Kültürel açıdan gelişmiş ve yaşam kalitesi yükselmiş toplumlar gibi yaşamak istiyorlar mı istemiyorlar mı ?

-Bundan sonraki yaşamları tamamen bu soruya verecekleri cevapla ilgilidir...

1|0
    0|0
  • Din din olmaktan çıktı bu ülkede zaten bence aşırı dindar olmakta iyi birşey değil.

3|0
    0|1
  • Tamamen Yanlıs Bir Düsünce ..

0|0
    1|0
    • Hangi acidan?

• Icerikte kimden bahsettigimi acikca soyledim aslinda

• Neticede O Da Bir İnsan ..

• burda yazisirken bile insanin cahil olup mantiksiz olup düsüncesiz olup olmadigini anliyorsun..

tartismak güzeldir.. insanlarin fikirleri ayni olcak diye birsey yok ama tartisinca seviyeni saygini takinacaksin.. küfürle kimse biyere varamaz..

tartisma kizisa bilir bu normaldir.. ama küfüre veya hakarete gerek yok..

0|0
    0|0
  • Ulkemizde kendini bilmez edepsiz yetstiren bir fabrika var sanirim. O dediklerinin sayisi baya çokta

0|0
    0|0
  • Haklısın o küfür olayına ben de karşıyım.Rencide etmeden üstünlük kuramıyo çoğu insanımız.Ama o ne olursan ol gel sözüne katılamayacagım malesef :)

0|0
    0|0
  • ne mutlu TÜRKÜM diyene... sen yabancımısın?

0|0
    0|0
  • cahilligini gizlemek icin ana avrat sovmekten baska yaptigi bir halt yok

Asıl küfür ederek cahilliklerini gizliyemiyorlar.

0|0
    0|0
  • Egolarımıza yenilmişiz kişilere saygı yok herkes benim düşündüğüm doğru herkes benim gibi düşünsün mantığı içerisinde olgunluk hoşgörü yok herkes birbirini gütmeye çalışıyor fikirlere saygı göstermemiz lazım.

0|0
    0|0
  • +5 le katılıyorum.. barbar ve cahilsiniz..

yabancı arkadaşlarıma, bazen aşağılama ya da dalga geçme maksatlı olarak TÜRK gibisiniz dediğim çok olmuştur..

0|0
    0|0
  • Bu sitede edep bekleme

ailesinden aldığı terbiye

hayatın verdiği kaşarlık

ve pisliklerini kusar bunlar

0|0
    0|0
  • bir insan acizse ya arkandan konuşur ya da söver cesaretin olmadığı yerde cehalet başlar öyle insanın fikirleri de afedersin çok da şeyimdedir ben sallamam ciddiye almam güler geçerim

0|0
    0|0
  • Dün dengesizin biri 9 yaşındaki kızla evlenmek istediğini yazmıştı, böyle denyolarıda var.

1|1
    0|1
  • Muhatap olduğun insanlar önemli. Nasıl siteler?

0|0
    0|0
    • En basitinden youtube videolarini ornek gosterebiliriz herhangi birini acman yeterli zaten anlatabildim mi

• Bende müzdaribim o konuda. Avam ile havas arasında fark olmalı. Din v.s konusunda avam cahil insanlara bakmak cahillik olur.Onlar zaten dini anlasa yaptığı işe yaklaşmaz bile.

• haklısın :)

1|0
    0|0
  • bence deöyle..

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• "benim dinim bana, senin dini sana" anlayışını bilmiyorlar çünkü. aynı görüşü desteklemeyene aynı dine mensup olmayana salak damgası yapıştırılıyor hemen. güzelce anlaşmak el uzatmak yok. ya da karşısındaki dalgaya küfre başvursa hemen o tip insanlarda karşılık veriyor. eğer ben de böyle davranırsam benim ondan ne farkım kalır anlayışı yok.

sadece ibadetler demek değildir bir din. din ahlak demektir. insanlarımız bu noktada zorlandıklarından,kendilerini mükemmel, örnek müslüman gördüklerinden olsa gerek, bu sonuçla karşılaşıyoruz.

1|0
    0|0
  • bende böyle yorumlar okudum, hoş degil gerçekten de. herkes aynı dine inanmak zorunda degil, herkesin mantıgı farklı işliyor sonuçta. aynı dine inanıyor bile olsa, farklı mezhepte olabilir-olmayadabilir; aynı zihniyeti taşıyıp, aynı açıdan bakıp yorumlamak zorunda değil. bunun için de hakaret edilmesi gerekmiyor. karşılıklı saygı gerekli.

1|0
    0|0
  • Laiklik Din işleri ile Devlet işlerini karıştırmamak demektir. Din yokmuş gibi davranmak değildir.

Aşırı din düşmenları içlerinde nefreti Laiklik kılıfı ile kapatmaya çalışıyor.

Namaz kılanı gördüğünde rahatsız olan zihniyet , Taşa Puta tapanı görünce hevesle arkadaş olmaya çalışıyor.

Marjinal ve modern görücekya .

1|0
    2|0
    • Konu bu degil

• ''misal ateist biri'' dedim ''ateistler'' demedim herkesi aynı kefeye koyamayız

• Aynen olabilir..

0|0
    0|0
Yükleniyor...