Türkiye insanı kaliteden anlamıyor mu?

9 ayda 125 Milyon izlenmiş bir parça ve yorumlardan anladığım kadarıyla yabancılar çok beğenmiş. "Mahmut Orhan kim?" desem, kimse tanımaz ama adam ülkemizi, İstanbul klibiyle dünyaya tanıtıyor.

2|1

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Türk dizilerinden ve bunu saçmalıklara tapılmasından belli değil mi?

Klipte klasik filmle çalışan bir fotoğraf makinesi kullanılmış ve klibin renklerinden anladığım kadarıyla dijital değil, eski usül film çekilmiş.

Son derece iyi düşünülmüş detaylar.

Ama anlamsız Türk dizilerine bütün vaktini ayıran miyonların bu tarz detaylar içeren bir klibi anlamasını bekleme...

Türk insanı'nın çok az bir yüzdesi kaliteyi biliyor.

Sadece dizi değil, mesela özellikle kadınların çanta ve ayakkabılarına bak ülkede ki kalite hakkında bilgi verir.

Sadece marka olduğu için son derece zevksiz estektikten uzak çanta ve ayakkabı kullanıyorlar, iğrenç şeylere servet harcıyorlar.

Erkeklerin de kullandığı spor ayakkabılar için aynı şeyler geçerli.

Genel olarak kalite kavramı yok bu coğrafyada.

Mesela Yüzüklerin Efendisi - Yüzük Kardeşliği Filmi sinemalarda gösterime girdiğinde bütün dünyada izlenme rekorları kırarken, Türkiye'de Asmalı Konak İzlenme rekorları kırdı...

Acı gerçekler, Türkiye ve halkının çoğunluğu dünyanın çok çok gerisinde...

Zaten ülkenin halinde belli değil mi :)

0|1
    0|0
    • Çok haklısın :)

• Herkes hasta :-D

• @prensesnela Hasta çoğunluk, sağlıklı azınlığı da hasta ediyor :)

Kızlar Ne Diyor 8

• Müzik zevk meselesi
    Benim için ve birçok insan için kaliteli olan bir klip, müzik, kısa film vs. sizin hiç ilginizi çekmeyebilir. Bu durumda siz kaliteden anlamıyor olmazsınız, sadece zevklerimiz farklı olur. Ama örneği bir kenara bırakır, sadece soruya cevap verirsem ülkemiz sanatın birçok dalında zaten oldukça geri. Bu işleri diğer ülkeler kadar iyi beceremiyoruz maalesef.

0|2
    0|0
  • Dünya anlamıyor ki. Hit haline gelen şarkıları peş peşe dinlesem, ne zaman yeni bir şarkıya geçildiğini anlamam. Hepsi birbirinin aynı.

İdiokraside yaşamak böyle bir şey işte.

0|1
    0|0
  • Aa harbiden bizim bura :D Ben bu şarkıyı sıkılana kadar dinledim de Mahmut Orhan dikkatimi çekmedi :D

0|1
    0|0
  • El emegi göz nuru cok ucuz Türkiye de

0|2
    0|0
  • Mahmut orhan iyi şarkılar yapıyor

0|1
    0|0
  • Parcayi cok iyi taniyorum ama adami tanimiyorum cidden isimden dolayimi acaba 😀😅

0|1
    0|0
  • Telefonda arama melodim. ve ilk duydugumda arastirmistim

0|1
    0|0
  • Hey adamım bu benim parçam 😍

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Bizde sanatçılar iyi işler yapınca taktir görmez maalesef. Öldüğü zaman ödüle boğarlar ancak oda acı bir gerçek... Çok canımı sıkan mesele bu o yüzden yorum yapmayacağım daha fazla.

0|1
    0|0
    • Çok garip gerçekten. Mahmut Orhan şu an herkesten çok tanınmayı hakediyor bence

• Naaaaaaaaaaaaaaaahhhhhh anlar.

0|1
    0|0
  • kültür turizm bakanlığı veya thy tanıtım filmi olarak kullanmalı diye düşünüyorum hep

0|1
    0|0
  • Zevkler ve Renkler Tartışılmaz Ama Türk İnsanımızın Kalite Ortalamasının Giderek Gerilediği Konusunda Sizinle Hemfikirim.

0|1
    0|0
  • ben bu şarkıda kemanla çalan bir müziği başka şarkıya benzetiyorum
    http://youtu.be/mvS90kRKnv4

0|1
    0|0
  • aynen Türkiye de öncee reklam lazım. reklamın iyiyse klipte birde hatunları bikiniyle oynatırken tutulur o klip

0|1
    0|0
  • Herhalde anlamıyorlar kıytırık şeylerde ustalar hep

0|1
    0|0
  • müzik listemde :) dinliyorum

0|1
    0|0
    • İşi biliyorsun demek :D

• zevk meselesi ya ama
      gerçi çoğu insanın arabesk dinlediğini görünce :D kalite düşüncesi de aklıma gelmiyor değil ama zevk meselesi diye kendimi avutuyorum :D

• Her Türlü anlar hakkını verir

0|1
    0|0
  • Aleyna tilki gibi gereksizlerin şarkısı 200 M izlenirken bunun 125 M izlenmesi üzücü...

0|1
    0|0
  • alcam oralardan sana mor yazmaaaaağ

0|1
    0|0
Yükleniyor...